sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (41)
 • medya (1)

41. tipik bir akp ayy pardon yani atv dizisi.

29 kasım 00:01

40. Murat çok yakışıklı değil miymiş ya? sırf onun için 2 bölümdür izliyorum. Çok saçma dizi, beylik laflar falan gırla ama çekiyorum o bebe için abaza gibi(gizlinot: Swh) bir de zamanında o kadar gömdüm ki gizli gizli izlemeye çalışıyorum, mesela az önce kardeşim çevirmek istedi ya "başka bir şey yok mecburiyetten izliyorum" diye numara yaptım.

28 kasım 22:57

39. youtube'ta kısa kısa parçalar halinde yayınlandığında,bazen ana sayfada önerilenler kısmına düşüyor. dünkü bölümden hamam sahneside düşmüş. sanıyorum dizi tarihindeki en kapalı peştemaller ile çekilen hamam sahnesi buydu. nasıl başardınız, ne yaptınız, nasıl ettiniz. tebrikler! ömrümde gördüğüm en kapalı kıyafetli hamam sahnesiydi! ( kadın oyunculara bornozumsu peştemal giydirmişlerdi, şimdi videoyu bir kez daha izleyince fark ettim. )

22 kasım 20:04


38. 2 eltiyi düşman yapmamaları şaşırtmıştır.

22 kasım 18:39

37. Diziyi bir iki kez izledim ama bu kadar acıya dayanamadığım için bıraktım. Fragmanlarından bile gına geldi. Her hafta biri ölüyo biri kesin kaçırılıyor. Senaryosu uyduruk bir dizinin izlenme oranının yüksek olmasına ne demeli peki ?

22 kasım 13:02

36. kadına şiddete özendirme-şiddeti meşrulaştırma konusunda haksızlık yapıldığını düşündüğüm dizi.

izlediğimiz hemen her yapım bu dizideki kadar; hatta daha fazlası kadar, bir tarantino filmi buradakini yirmiye katlar örneğin, şiddet içeriyor.

peki burada eleştirilen nokta ne: prime timeda ve nispeten önemli bir kısmı cahil-eğitimsiz vatandaşlara sahip bir ülkede yayınlanması.

arkadaşlar, çevremde de bolca böyle akrabalara sahip biri olarak size net olarak söyleyebileceğim şey şudur ki izleyen kişi psikopat değilse primat seviyesinde de olsa bu dizide özeneceği yegane karakter tahir'dir. şiddetten zevk alan hasta ruhlu biri içinse zaten yapacak bir şey yoktur. onun için hemen her yapım şölendir bence.

o zaman bu dizinin kime faydası var diyebilirsiniz. gözden kaçırılan nokta şu ki dizinin verdiği tüm mesajlar zaten kadına.

şiddet sahneleri şart mıydı denilirse, bence en azından ilk bölümler gerekliydi çünkü hikaye bunun üstüne kurulu. ve evet, senelerce şiddet görmüş bir kadına empati kurabilmemde oldukça yardımcı oldu.

bu konu dışında benim de eleştirdiğim birçok yönü var elbette.

ama yine de tahirin nefesle beraber nefesin yaşadıklarına ağladığı sahneler, öz oğlu olmayan yiğitle aralarında kurdukları bağ gibi konularda ise birçok yapımdan daha yenilikçi bulduğum dizidir.

20 eylül 01:50 21 eylül 12:39

35. Atv dizisi. İzlemedim, izlemem. Ne kadar kaçsam da kadın internette ya da televizyonda sürekli çıkan fragmanlarında tahir diye çığlık çığlığa bağırıyor, resmen tahammülüm kalmadı. Nasıl o gürültüye katlanabiliyorlar izleyenler anlamıyorum.

20 ağustos 10:19 20 ağustos 10:19


34. Bu dizi midemi bulandırıyor. Hala nasıl yayından kaldırılmiyor anlamıyorum.

İki tane sahnesine denk geldim adam kadının sırtına kemerle hayvan gibi vuruyordu bi de az önce bir sahneye denk geldim herifi direğe bağlayıp ardından öldürdü.

Neden bunların normalleştirilmesi önemsenmezken kızların şortları sansürleniyor.

14 haziran 00:18

33. Diziyi izlemedim ama bahsedilen sahneleri gördüm. Önce şunu söyleyeyim; kadının erkeğe muhtaç edilmesi olayında yazılan her şeye tabii ki katılıyorum. Ama şiddet sahnelerine yapılan yorumları gereksiz buldum. Çocuklar izliyor denmiş ama yaş uyarısı vardır herhalde; yoksa da bu yönetmenin değil ailenin sorumluluğudur zaten. Çocuğunu oyalansın diye televizyonun önünde başıboş bırakmayacaksın yani. Ayrıca yönetmenin iç dünyasının karanlık olmasıyla ve sahnelerin özendirici olmasıyla ilgili yapılan yorumlar o kadar saçma ki. Arkadaşlar o zaman darren aranofsky hapse atılmalı ya da irreversible filmi insanları tecavüze mi yönlendiriyor? Sanatçı toplumun gerçeğini kendi gözünden istediği gibi yansıtabilir; toplumun özenip özenmeyeği sanatçının sorunu değildir. Bu mantıkla siz içinde uyuşturucu, küfür, tecavüz vb. sahneleri içeren yerli ya da yabancı yapımları izlemiyorsunuz öyle mi? Neyse siz rtük'e şikayet edin ya da boşverin.

19 nisan 07:53

32. Neden kadınların hayali kendini koruyup kollayacak sahip çıkacak bir erkek ben bunu anlamıyorum. Anlamakta istemiyorum.  Ülkemiz nasıl bu kadar kalitesiz yayınları  beğenebiliyor...

30 mart 01:13