girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • medya (1)

48. behzat ç çocuklara ve gençlere yanlış örnek oluyor, karakterler küfürlü konuşuyor, en önemlisi de şiddeti özendirici unsurları barındırıyor diye bir dönem saat 23.00'dan sonra yayınlanıyordu bilenler bilir. hoş ben paşa paşa oturup izliyordum sabah geç kalmak pahasına da olsa. neyse konu o değil. yalnız bu dizide şiddetin allahı var, dizideki hemen her kadın erkekler tarafından türlü türlü şiddete maruz kalıyor. buna rağmen malum kanal bütün geceyi bu diziye ayırarak izleyiciyi resmen bu şiddete ortak ediyor. ne uğruna peki? sözüm ona kadınların yaşadıkları bu duruma ayna tutmak (gizlinot: bol bol da reyting uğruna tabii onu söylemeye gerek yok ya neyse ) uğruna, ama kimsenin de gıkı çıkmıyor. tabii önemli olan şiddet falan değil. işte böyle ikiyüzlü ülkenin, hükümete yakınlığı ile bilinen medya grubu tarafından sözde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için yayınlanan dizisi.

14 haziran 00:54

47. Bu dizi midemi bulandırıyor. Hala nasıl yayından kaldırılmiyor anlamıyorum.

İki tane sahnesine denk geldim adam kadının sırtına kemerle hayvan gibi vuruyordu bi de az önce bir sahneye denk geldim herifi direğe bağlayıp ardından öldürdü.

Neden bunların normalleştirilmesi önemsenmezken kızların şortları sansürleniyor.

14 haziran 00:18

46. Az önce insta keşfette bir fan sayfasının hazırladığı posta denk geldim. Bu ana karakter olan kadının fotoğrafları var işte altına da şey yazmışlar

“Kadın deyip geçme azizim. Önce Adem ve oğluna emanetti. Sonra adam olana emanet edildi.”

Bu emanet kavramı o kadar çok vurgulanıyor ki kadını “korunmaya muhtaç, zayıf , birisinin zimmetinde bulunması gereken “ gibi algılıyorsunuz değil mi?

Umarım hala bunlara inanmayan özgür ruhlu , birey olan ve olduğunu bilen kadınlarımız vardır. Emanet ne ya?

9 haziran 13:32


45. Diziyi izlemedim ama bahsedilen sahneleri gördüm. Önce şunu söyleyeyim; kadının erkeğe muhtaç edilmesi olayında yazılan her şeye tabii ki katılıyorum. Ama şiddet sahnelerine yapılan yorumları gereksiz buldum. Çocuklar izliyor denmiş ama yaş uyarısı vardır herhalde; yoksa da bu yönetmenin değil ailenin sorumluluğudur zaten. Çocuğunu oyalansın diye televizyonun önünde başıboş bırakmayacaksın yani. Ayrıca yönetmenin iç dünyasının karanlık olmasıyla ve sahnelerin özendirici olmasıyla ilgili yapılan yorumlar o kadar saçma ki. Arkadaşlar o zaman darren aranofsky hapse atılmalı ya da irreversible filmi insanları tecavüze mi yönlendiriyor? Sanatçı toplumun gerçeğini kendi gözünden istediği gibi yansıtabilir; toplumun özenip özenmeyeği sanatçının sorunu değildir. Bu mantıkla siz içinde uyuşturucu, küfür, tecavüz vb. sahneleri içeren yerli ya da yabancı yapımları izlemiyorsunuz öyle mi? Neyse siz rtük'e şikayet edin ya da boşverin.

19 nisan 07:53

44. Neden kadınların hayali kendini koruyup kollayacak sahip çıkacak bir erkek ben bunu anlamıyorum. Anlamakta istemiyorum.  Ülkemiz nasıl bu kadar kalitesiz yayınları  beğenebiliyor...

30 mart 01:13

43. bu ikinci girdim olacak bu diziyle ilgili ama dayanamadım akışta görünce yine. bira ve gay kelimelerinin biplendiği, sigara ve rakı şişelerinin blurlandığı, sevişme ya da kadınla erkeğin yakın olduğu sahnelerin olduğu dizilere çocuklarımızın ahlakını bozuyor diye rekor cezaların kesildiği bir ülkede prime time denilen bir zaman diliminde, yani çocukların rahatça denk gelebileceği bir saatte yayınlanan yandaş medya dizisi. bir kadının parmakları kırılıyor, dizideki kadınlar baba ya da kocaları tarafından her türlü fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalıyor, ama her ne hikmetse yapım şirketi tarafından her fırsatta şiddetin karşısında olduklarının vurgusu yapılıyor. şiddet sahnelerini böylesine çoluk çocuğun görebileceği bir şekilde yayınlamak farkındalık yaratmak falan değil, bildiğin şiddeti meşrulaştırmaktır. rtük ve iktidar yanlısı kanal arasındaki ilişki gereği bugüne kadar tepki almak dışında, dizinin hiçbir uyarı ya da ceza almamış oluşu da ülkenin ayıbıdır. kadına şiddet ve kadın cinayetlerine bunlar ülke gerçeği diyerek böyle dikkat çekilecekse bırakın dikkat falan çekmeyin siz.

30 mart 00:59

42. Zaten kadının ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü bu ülkede kadını bir erkeğe muhtaçmış gibi gösteren, bir erkeğe sığınmadan yapamazmış ve tek başına bir birey olamazmış gibi empoze etmeye çalışan, bunu da zaten kadını aşağılamak ve bir mal gibi kullanmak isteyen, her fırsatta kadınlara şiddet uygulamaya çalışan ve bunu kendine hak gören hastalıklı insanların daha da beynine işlediğini düşündüğüm dizi. Kadın şiddet gördüğü adamdan kurtulmak için yine bir adama sığınmak zorundadır çünkü kadın bir erkek olmadan tek başına yapamaz, kadın her daim bir erkeğe muhtaçtır, kadın şöyledir, kadın böyledir... Hay sizin kadın üstünden yaptığınız dizilere de, size de, hastalıklı iğrenç ruhunuza da.

30 mart 00:17


41. İzlemediğim, kimsenin izlemesini istemediğim dizi. Reytinglerde çakılsa da kaldırılsa keşke. Çok normal bir toplummuşuz gibi herkesin televizyon başında olduğu saatte bu şiddet sahneleri nedir?! Ne yapmaya çalışıyorlar bu insanlar! Ben izlemem. Ailemin de izlemesini istemem ama başka bir şey yok diye açıyorlar. Kendi annemi babamı ikna edememekten nefret ediyorum.

29 mart 22:36

40.  Az önce RTÜK ‘ü arayıp şikayet ettiğim dizi.

Devamlı takip etmiyorum, dün biraz baktım , şiddet her yerde var doğru ama kadının bu kadar aşağılanıp bunun rahatsız edici bir şekilde sunulması iğrenç.

 Adam kızı dağ evi gibi bir yere götürüyor, kafasını duvara duvara vurarak dövüyor. Öpüşme sahnesine dünya ceza verildiği bir dizi varken böyle şiddet sahnesini çekinmeden sunulması da bu ne özgüven sorusunu aklıma getirmedi değil!

29 mart 12:46 29 mart 12:47

39. Sen anlat karadeniz=flashback

1 mart 17:30