girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • medya (0)

42. Bilimkurgu ve dram tarzındaki netflix dizisi. dünyanın 8 farklı yerinden 8 farklı karakter bir şekilde birbirleriyle duyusal olarak bağlantı kuruyorlar. Birbirlerinin yanına fiziksel olmasa da gidebiliyorlar, hissettiklerini hissediyolar, gördüklerini görüyorlar. Gruptan birinin sahip olduğu yeteneği diğerleri de kullanabiliyor. Birbirlerinin hislerini tamamen hissedebildikleri için birbirlerine çok daha fazla bağlanıyorlar çünkü karşındakinin ne yaşadığını biliyorlar. İlk sezon birbirlerini tanıma, yeteneklerini keşfetme ile geçerken karakterlerimizin başetmek zorunda kaldıkları kurum hakkında çok az şey biliyorduk. onların bu bağlantı yeteneklerini kullanıp, üzerlerinde deneyler araştırmalar yapmak isteyen kurum hakkında tüm gerçekleri aslında final bölümünde öğrenebiliyoruz. Çok karışık bir dizi bence. Son bölüme kadar kim iyi kim kötü neler oluyor anlamakta çok zorlandım. 3. Sezon iptal edildiği için final bölümü biraz aceleye gelmiş gibi. Sorun çözülse de bir çok şeyin havada kaldığını düşünüyorum. Daha fazla detay görmek isterdim. dizi matrix'in yönetmenleri eski iki erkek yeni 2 kız kardeş tarafından yönetildi. Bu sebeple çok fazla lgbt hakkında sosyal mesaj verilmeye çalışıldığını düşünüyorum ama beni hiç rahatsız etmedi. İnsanların gerçekten bu konularda bilinçlenmesi gerekiyor. En sevdiğim karakter Lito'ydu. Ağlama sahnelerine bayılıyordum. Will de sağolsun gözlere bayram ettirdi maşallah. ve son olarak kala gerçekten sendeki nasıl bir şans. 

30 haziran 16:07

41. Wolfgang aşkım seni çok özleyeceğim.

15 haziran 01:45

40. Bitmesin diye final bölümünü erteliyorum. 

13 haziran 21:24


39. Kala bi rengin olsun anacım!

Tanım:Özgür düşünce temalı dizi.

13 haziran 05:36

38. Nomi ve Amanita'nın nikahını kıyan kadının (karakterin ismini unuttum) yaptığı efsane konuşmayla aklıma kazınan bir final gerçekleştiren caaanım dizi.

"Aramızdaki farklılıklara, bizi bölmeye çalışan tüm güçlere rağmen, sevginin birleştirici gücünün hep galip geleceğinin kanıtı."

13 haziran 01:09

37. BU KADAR çabuk ayrılmamalıydık, birbirimize tam doyamadık.

Tanım: 8 farklı bireyin birbiriyle bağlantıda olduğunu keşfetmesiyle başlayan ve kendilerini bir dizi olayın içinde bulan hikayeyi konu alan dizi.

Spoiler: Dizinin film tadında ve "aşk her şeyin ilacı ve her şey aşk için" temasıyla bitmesine çok sevindim. 

Not: Eroin kullanan, polis, eşcinsel, tabuları olan, fakir, dövüşçü gibi birbirinden farklı karakterler var ve hepsinin ayrı hikayesi, ayrı şehri var. Hem dünyada hem de insan karakterinde yolculuk yapmak gibi bir şey bu dizi. Görmediğiniz coğrafyaları görüp, bilmediğiniz-bilemeyeceğiniz-bilmek istemediğiniz hayatlara ve yaşam tarzlarına ortak oluyorsunuz. Çok güzel çok 

12 haziran 21:41

36. Sun ve wolfgang bebekleri, sizi unutmayacağım. Hayatımın bir bölümü kala kadar şanslı olmayı dilemekle geçecek.

Tanım: türünün en eğlenceli dizisi.

10 haziran 04:23


35. Kala anan seni Kadir gecesinde doğurmuş kızım... sen anladın...

9 haziran 15:49

34. Wolfgang bogdanow pembe kot ceketinle gelsen bana, seninle duvardan duvara...............

9 haziran 13:22

33. Başka sevenleri olduğunu görüp girdileri okudukça tekrar mutlu olduğum dizi. Favoriler listemde her zaman ilk sırada kalacak, kendim çeksem bu kadar sevip ovmezdim sanirim, salya sümük ağladım finalinde. Bittiği için üzülüyorum ama hiç hayal kırıklığına uğratmadı ve daha iyi bir final olamazdı bence.

Azıcık spoilerimsi not: Kala sonunda en karlı çıkan oldu bence...

9 haziran 02:33