sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (45)
 • medya (0)

45. wachowski kardeşlerin netflixte yayınlanan 8 karakterin aslında tek karakter olduğu inanılmaz kurguya sahip dizisi. 1.sezonunu henüz bitirdim. oyunculuklar genel anlamıyla güzel, sırıtan bir şey göremedim. özellikle nomi karakterini canlandıran jamie clayton’un gerçek hayatta da transgender olduğunu duyunca şaşırmıştım. diziyi izleyenlerin yarısı lgbt sahnelerinin göze sokulduğu yönünde eleştiri yapıyor. asla katılmıyorum, çok klişe olacak fakat bunlar hayatın gerçekleri. yine de ilk bölümlerin sarmadığını karakterlerin birbirlerinin farkına varıp tanımaya başlamalarıyla birlikte dizi daha çok kendine çekiyor. 

————— s p o i l e r —————

nomi ve sevgilisinin uyumu, lito’nun hernando’ya karşı duyduğu saf sevgi çok ince işlenmiş ki lito terk edildiğinde duygulanmadım değil. riley karakterinin yaşadıkları, kayıpları, küçüklüğünden beri olanların kendisinin suçu olduğuna inanması ve bu sebeple yine kötü bir olay yaşama korkusuyla ülkesine özellikle babasına dönememesi neden acı dolu bir karakter olduğunu daha net ortaya seriyor. izlerken onu çok net yaşayabiliyorum. jonas’ın gizemi hala çözülmüş değil, kimin tarafında bu adam? wolfgang’ın özellikle finaldeki sahnesini biraz abartılı buldum ve dizinin bazı sahneleri çok uzatılıyor haliyle sıkıyor. 

————— s p o i l e r —————

andrews ve Hannah bölümlerin hepsini ekiple birlikte arka arkaya izlemeyi tercih etmiş. ikili izleyicilere diziyi yavaş yavaş seyretmeyi öneriyor, Bir anda tüm bölümleri sindirmeye çalışmanın baş ağrılarına neden olabileceğini düşünüyorlarmış.

alıntı (link: http://www.ranini.tv/ozel/5443/1/sense8i-izlemeden-once-bilmemiz-gereken-7-detay sense8 izlemeden önce bilmeniz gerekenler )   

2.sezona başlayalım bakalım.

19 eylül 2018 03:14

44. Bilimkurgu ve dram tarzındaki netflix dizisi. dünyanın 8 farklı yerinden 8 farklı karakter bir şekilde birbirleriyle duyusal olarak bağlantı kuruyorlar. Birbirlerinin yanına fiziksel olmasa da gidebiliyorlar, hissettiklerini hissediyolar, gördüklerini görüyorlar. Gruptan birinin sahip olduğu yeteneği diğerleri de kullanabiliyor. Birbirlerinin hislerini tamamen hissedebildikleri için birbirlerine çok daha fazla bağlanıyorlar çünkü karşındakinin ne yaşadığını biliyorlar. İlk sezon birbirlerini tanıma, yeteneklerini keşfetme ile geçerken karakterlerimizin başetmek zorunda kaldıkları kurum hakkında çok az şey biliyorduk. onların bu bağlantı yeteneklerini kullanıp, üzerlerinde deneyler araştırmalar yapmak isteyen kurum hakkında tüm gerçekleri aslında final bölümünde öğrenebiliyoruz. Çok karışık bir dizi bence. Son bölüme kadar kim iyi kim kötü neler oluyor anlamakta çok zorlandım. 3. Sezon iptal edildiği için final bölümü biraz aceleye gelmiş gibi. Sorun çözülse de bir çok şeyin havada kaldığını düşünüyorum. Daha fazla detay görmek isterdim. dizi matrix'in yönetmenleri eski iki erkek yeni 2 kız kardeş tarafından yönetildi. Bu sebeple çok fazla lgbt hakkında sosyal mesaj verilmeye çalışıldığını düşünüyorum ama beni hiç rahatsız etmedi. İnsanların gerçekten bu konularda bilinçlenmesi gerekiyor. En sevdiğim karakter Lito'ydu. Ağlama sahnelerine bayılıyordum. Will de sağolsun gözlere bayram ettirdi maşallah. ve son olarak kala gerçekten sendeki nasıl bir şans. 

30 haziran 2018 16:07

43. Wolfgang aşkım seni çok özleyeceğim.

15 haziran 2018 01:45

42. Bitmesin diye final bölümünü erteliyorum. 

13 haziran 2018 21:24

41. özgürlük aşk arkadaşlık kokan canım dizim.

13 haziran 2018 08:43

40. Kala bi rengin olsun anacım!

Tanım:Özgür düşünce temalı dizi.

13 haziran 2018 05:36

39. Nomi ve Amanita'nın nikahını kıyan kadının (karakterin ismini unuttum) yaptığı efsane konuşmayla aklıma kazınan bir final gerçekleştiren caaanım dizi.

"Aramızdaki farklılıklara, bizi bölmeye çalışan tüm güçlere rağmen, sevginin birleştirici gücünün hep galip geleceğinin kanıtı."

13 haziran 2018 01:09

38. Sun ve wolfgang bebekleri, sizi unutmayacağım. Hayatımın bir bölümü kala kadar şanslı olmayı dilemekle geçecek.

Tanım: türünün en eğlenceli dizisi.

10 haziran 2018 04:23

37. Kala anan seni Kadir gecesinde doğurmuş kızım... sen anladın...

9 haziran 2018 15:49

36. Wolfgang bogdanow pembe kot ceketinle gelsen bana, seninle duvardan duvara...............

9 haziran 2018 13:22