sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (41)
 • oylar (8)
 • medya (0)
1

41. Dişlerimi beyazlatmayan, dilimi deliler gibi (gizlinot: +çılgınlar gibi, manyaklar gibi) yakan, 2 dakika boyunca fırçalamama engel olan, Sabah temizlik hissiyle uyanmamı sağlamayan gereksiz bir macun.

11 ocak 11:11

40. Diş hassasiyetine çok iyi gelen diş macunudur.Hemen hemen tüm çeşitlerini denedim.Hepsinide beğendim.Çok fazla köpürmemesi onu piyasada ki diğer ürünlerden ayırıyor bence.

20 aralık 2018 00:46

2

39. ısrarla kendisini kullanmama rağmen uzun yıllar, asla işe yaramamış, güzel olan dişlerimi matlaştırmıştır. erkek arkadaşımın uyarısı üzerine diş macunumu değiştirerek kendisinden kurutlmuş bulunuyorum. bir diş macunu olamayacak kadar boş ve bir o kadar da gereksiz pahalı marka. bilemiyorum belki başkalarına iyi gelmiştir ama ben asla tavsiye etmiyorum. paranıza da dişlerinize de yazık.

3 aralık 2018 11:36

38. bu marka ile birkaç yıl önce yaşadığım hem benim cehaletimden hem de bence bir bağlamda kamu yanıltmasından doğan saçma sorunumu anlatmak istiyorum.

diş teli kullandım 2 sene, diş bakımıma da -cahilce- özen gösterirdim. diş tellerimin çıkışının üstünden 4 yıl, yalan söylemek istemiyorum en son diş hekimine kontrole gidişimin üstünden de 1 yıldan biraz fazla zaman geçmişti. bir anda (gerçekten bir anda) başlayan diş ağrısıyla diş hekimine gittim, şu anda 6 dişimde kanal, 3 tanesinde de dolgu var. hala konunun sensodyne ile alakası yok bu arada, diş tellerim diş aralarını açtığından çürük oluşmuş ve bunları fırçayla temizlemek pek de olası değilmiş, o zamandan beri türkiye'nin diş ipi pazarını büyüten en etkin tekil şahıs benim. kamu spotu: diş ipi kullanmak varlığından habersiz olduğumuz sorunları bile çözebilir.

şimdi markayla bağlantısına geleceğim. doktorum güvendiğimiz bir bey idi yine de aranızda diş hekimi süslüler var ise ve doktorun dediğinin yanlış olduğunu düşünüyorlarsa, bilgilendirmelerinden mutluluk duyarım. çok dolandırdığım lafı toplamak istiyorum, doktor bey bana dedi ki "9 dişin çürürken hiçbir şey hissetmedin mi? soğuk, sıcak dişinde hiçbir hassasiyet yaratmadı mı?" dedim ki yarattı ama ne bileyim, sensodyne falan, diş hassasiyetine son falan, sensodyne kullandıktan sonra mutlulukla limonata içen insanlar??? sonuç: öyle bir şey yok imiş. burada birinci suçlu tabii ki diş ipi kullanmadığım ve kontrollerimi aksattığım için benim. ama diş hassasiyeti diye bir şeyi hafife alıp "bir diş macunuyla geçer canım, ne var ki" diyen sensodyne'in hiç mi suçu yok? cevap veriyorum, bence var. teşekkürler.

27 eylül 2018 18:28

37. kullandığım gayet memnun olduğum diş macunu.herkese tavsiye ederim beyazlatma özelliği çok iyi

21 eylül 2018 23:01

36. dişlerdeki hassasiyeti giderme konusunda başarılı olduğunu düşündüğüm bir marka. hep aynısını kullanmamak adına bir çok çeşidini kullandım. en son macera aramaya gerek olmadığına karar verip düz nanelisinde karar kıldım ona devam ediyorum ve oldukça memnunum.

amaaa hala satışta mıdır bilmiyorum (9-10ay önce kullandım) "hızlı rahatlama" olanından uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. içine ne koydularsa artık kullanmaya başladıktan 4-5 gün sonra diş etlerim gingivit olmuşum gibi kıpkırmızı oldu ve 2-3 tane birden ülsere lezyon oluştu. sanki kezzapla fırçaladım yani dişlerimi öyle sızladı diş etlerim kaç gün. o sıra diş teli kullandığım için tele buldum suçu en başta ama neyse ki o macunu kullanmaya ara vermeyi akıl ettim bırakınca iyileşti. bir daha da ağzıma sürmedim.

aynı şekilde benden sonra macunu kullanan kardeşimde de benzer problemler oluşmuştu.

29 ağustos 2018 15:16

35. Florürlü olanını özellikle diş hekimim tavsiye etti. 15 gün düzenli kullanımdan sonra diş sağlığı düzeliyor. Gözle görülür farkı var.

21 temmuz 2018 17:37

34. daily care çeşidini bitirmek üzere olduğum diş macunu. kanayan ve hassas diş etleriniz varsa bence zarar vermeyecek, yumuşak etkili bir ürün. ama bana sanki temizlemiyor gibi geliyor, normalde diğer markalarda kullandığımın 2 katı büyüklüğünde sıkmam gerekiyor. ben çok farkını görüp memnun kalmadım açıkçası, bu çeşidi bir daha almayı düşünmüyorum.

21 temmuz 2018 12:43

33. Uzun bir süre sadece Sensodyne markasına ait diş macunlarını kullandım. Bir çok farklı seriyi denedim ama en sevdiğim hassas dişler için olanıydı. Diş macunlarında beyazlatıcı ürünler hep benim diş etlerimin çekilmesine sebep oldu keza Sensodyne markasıda. Farklılık olsun diye Splat markasına geçtim. Ondan da çok memnunum. İçinde flor içermediği için buna devam ediyorum.

30 haziran 2018 19:23

32. Farklı çeşitlerini deneyip memnun kalmadığım marka. Ferah nefes olanı çok yumuşak kıvamlı bu yüzden macunsuz fırçalamışım gibi geliyor. Naneli olanı kötü veya iyi özelliği olmayan sıradan bir macun. Beyazlatıcı olanı dişlerimi resmen sararttı. Ve en ilginci çok yönlü koruma olanı bende hassasiyet yapıyor ki dişlerim hassas değildir. Aşırı yoğun kıvamlı ,fırçayı ilk koyduğum yere yapışıyor, tuhaf bir şekilde ısınıyor ve orası sızlamaya başlıyor. Kutusuna hassas dişler için diye yazarken utanmaları gerek.Sevmedim,sevemedim.

30 haziran 2018 10:15