girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (300)
  • medya (1)

300. Bu mağazaya girdiğim zaman istisnasız kendimi hep birşeyler almak zorundaymışım gibi hissediyorum çalışanlarından dolayı. Çalıştığınız mağazayı sahiplenmeniz, benimsemeniz güzel tabi kendi açınızdan ama abartınca komik oluyorsunuz. Almadan çıktım diye trip atanı gördü bu gözler. Sepetinize ürünleri doldurmaya başlayınca bi güler yüz artışı, bi iltifatlar ki sorma.  Mağazayı çok seviyorum ama birşeye ihtiyacım varken girmeyi tercih ediyorum.

10 ekim 01:59

299. fondöten almak için bugün sephoraya gittim ve içeride başka müşteri olmadığından 5 çalışan da benimle ilgilendi. isteğimi birine anlattım ve hepsi duyduğundan her kafadan farklı ses çıktı. clarins skin illusion denemek istiyorum dediğimde, testerlar karıştığı için yüzüme clarins ever matte sürmüşler. skin illusionın fiyatını sorduğumda 5 gün önce başka bir sephora çalışanının 185 dediği fondötene 370 tl dediler. nasıl olur diye karşı çıktığımda clarinsin 300 tl'den aşağı fondöteni olmadığını söylediler. ben ısrar edince fiyatına bakalım diyip, aaa bu 130 tl'ymiş diyerek matte olanı kutusuyla elime verdiler. ben skin illusion istediğimi belirttiğimde ise bu sefer elimde bana uygun olmayan bir renk ile dikilirken buldum kendimi. o kadar kafam karıştı ki süslüler, hayatımda hiç bu kadar "noluyo lan" moduna girmemiştim. neyse ben daha sonra uğrayayım o zaman diyip, elimdeki benim rengim olmayan fondöteni yavaşça bırakıp çıktım sephoradan. (gizlinot: swh) sonuç olarak skin illusion fondöteni 189 tl'ye başka bir yerden aldım. ve evet bana uygun bir rengini (gizlinot: swh)

9 ekim 22:28 9 ekim 22:30

298. Forum bornovadaki insana illallah ettiren soru sorduğunuzda öyle bir ürünün hiç olmadığını söyleyen -olduğu halde- ya da sormaz gezerseniz birbirlerine kaş göz yaparak hırsız muamelesi yapan ve göz hapsinde tutan çalışanları ile Agora sephoranın zorla alakasız ürünler satmaya çalışan çalışanları ölümüne kapışır 

30 eylül 00:46


297. Genelde olumsuz yorumlar var ama ben Çoğunlukla capacity sephoraya gidiyorum ve oradaki çalışanlar çok tatlış bişey alsam da almasam da nazik yaklaşıyorlar ilgililer ve gerçekten bişeyler öğrenmek için sorular sorduğumda çok yardımcı oluyorlar. Bilmiyorum bana mı öyle denk geliyor ama seviliyorsun capacity sephora <3 ama bunun aksine Nişantaşı sephorayı hiç sevmiyorum mesela. İlk defa double wear fondöten aldığımda burdan almıştım ve yanlış rengini önermişler üstüne bide tester yok diye raftaki ürünü açıp denemişti. Wtf. 

30 eylül 00:27

296. Süper bir taktik buldum, istediğim şeylere uzun uzun bakmak istiyorsam direk açılış saatinde gidiyorum sephoraya. Daha hanımefendiler beyefendiler oradaki tester ürünlerle makyaj yapmalarını bitiremedikleri için size hiç bulaşmıyorlar. İllallah eden tüm süslülere önerim %100 çalışıyor(gizlinot: Swh)

11 eylül 23:20

295. genelde mağazayı kendilerinin sanarlar, somurturlar,ve yine çoğu bi *b*k bilmezler efendim... Komplekslerinden kaynaklı müşterilerle iletişim sıfır... Diğer çalışanları tenzih ederim..

11 eylül 21:57

294. Son girdilere istinaden, hatalı ( aplikatörü kırık) ürünü değiştirmeleri , parfüm testerı vermeleri çalışanların iyi niyetli olduğunu göstermez, türkiyede ki sephoraların berbat yönetildiğini gösterir. Çünkü türkiye dışındaki sepholarada oyunun kuralları çok farklıdır. 1) iade politikaları (  Officially, Sephora allows returns, both opened and unopened, within 60 days of purchase, and items without a receipt are accepted in exchange for store credit. march 2018) sephora açılmış yada kullanılmış olsa bile bir ürünü neden geri verdiğinizi sormadan 60 gün ( ki bu eskiden 90 gündü) geri alır. Fatura yoksa ürün fiyatı + vergi kadar sephora çeki verir. ( peki bunu neden yapar, şaşkınmı bunlar ? Bunu yapar çünkü , alıp  pişman olmak istemeyen amerikalı , internette %10 indirim yerine iade kolayligini secer. yüksek fiyatlı high end ürünleri her yer satar ama en çok sephoralar satar. Çok ürün değişimi olur buralarda amaç müşteri memnun olsundur. Memnun değilsen kullanmak zorunda, hatta para verdiğin için binpişman şekilde onu project pan yapıp bitirme zorunluluğu hissetmezsin. 2) parfüm testere alabilmek bir nezaket değildir aslında. Sephorada 3 sahne vardır ( kendileri böyle demekten hoşlanıyorlar) her stage den 3 tester isteme hakkınız vardır.alışveriş yapmasanızda ( makyaj /cilt bakımı , parfüm ve şaç) testere istersiniz verirler. Soru sormazlar yargılamazlar. 3) doğum günü aylarını hediyenizi almak için ürün almanıza gerek yoktur ( 2018 için glamglow maskesi / ışıltılı kremi yada bite beauty tam boy crayon ruj / stick ruj ) idi.  4) uygulama günleri 2 ayda kesin 2 tane olur sizi davet ederler delux sample dedikleri ürünler dağıtlar ( gecen hafta sephora tote bag ve marc jacops maskara ruj seti vardı) bu etkinlik şehre ve mağazaya göre değişir ama hep vardır. 5) black friday de muazzam indirim yaparlar. Dolayisyla magaza da calisanlarin insafina kalmaz musteri , iyi yonetilen kurumdaki haklarini bilir. Zaten mağazalarda güler yüz ve nezaketi olmayan kimseyi bulamazsınız. Markalar iyi yönetilmeli türkiyede artık mac sephora da çalışan kibiri çekilmiyor, disardan bakan goz şaşıp kalıyor duruma. Demek istediğim elde edilen şey suyunun suyu aslında, ama bunda bile bir şükür var memlekette. Demek ki durum çok vahim

11 eylül 11:03 11 eylül 11:15


293. Hiç muhattap olmayacaklarsa bile bir parfüm standının önünde beklerler. Akrobatik hareketlerle Chloe parfüme uzanmaya çalışırım, çekilmezler; Olur da çekilirlerse bir yandaki markanın önüne dikilirler. Bu böyle devam eder. Sonsuza kadar...

10 eylül 11:02

292. Yaa bugün istiklaldekine girdik bir arkadaşımla riri’nin ürünlerini karıştırmaya. Nars’ın makyaj artisti olduğunu okuyabildiğim ancak ismine bakmayı unuttuğum bir çalışan geldi yanımıza çooook tatlıydı hemen gel bakıyım sen gibisinden tuttu oturttu ayna karşısına stick kapatıcıyla yüzümü eşitledi gloss sürdü almak istemez misiniz fiyatı bu vs dedi biz de bizim için fazla açıkçası dedik aaa siz o zaman makyaj yapmaya geldiniz gibisinden bir şey söyledi ama şaka olduğunu anladık yani baya gülüştük sohbet ettik yarın yine sakinken gelin istediğinizi yaparız bakarız dedi açıkçası tavrı çoook samimiydi gitmeyen bilmeyen bir uğrayıp o beyi istetebilir :)) ayrıca güzel makyaj yaptığını eklememe gerek yok bence 

9 eylül 17:46

291. Son 2 senedir falan alışveriş yapmayı kestim. Gönül rahatlığıyla 2 ürün bakamıyoruz. Yüzümüze sürmeye kalkınca hele sanki ürünü çalacakmışız gibi bakışlar. İnanılmaz rahatsız oluyorum o yüzden SEPHORA Markalı bir ürün almayacaksam gitmiyorum. Bir de zebellah gibi dolaşan abiler var, onlarda parfümleri koklarken sanki hepsini çantaya atacakmışız gibi tepemizde dikiliyor. Yurtdışı övenden nefret ederim ama maalesef oralarda hiç böyle bişey yok. Hatta gelip bazikçe makyaj yapabiliriz size diyorlar, istemiyorsan da karşına bile çıkmıyorlar. Bence ders almalılar!

9 eylül 16:24