girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (271)
  • medya (0)

271. "süslü sözlük yazarları" gibi tümü insan olan canlı türleri. ailevi sorunları olanları var, hayattan tat almasını bilenleri var, sevgilisine şu aralar kırgın olanları var, müşteri gıcıklığına karşı inatla gülümseyeni var, annesini özleyeni var...

19 temmuz 22:54

270. Tr'deki Sephoralardan alışveriş yapmaktansa istediğim markanın online servisinden yararlanmayı tercih ederim. Resmen dış görünüşe göre muamele ediyorlar. Bunu da tesadüfen fark etmiştim. Bir gün iş çıkışı gittiğimde tabi üstüm gayet şıktı, beni rahat bıraktılar. Haftasonu aynı yere yine gittim. Aradığım ürüne bakmak için. Bu sefer de üzerimde eşofman var. Bana olan bakışları sanki ben böcekmişim gibiydi. Hayır yani gerçekten çok garip, bu durum sadece TR'de var. Aşağılık kompleksine sahip bir millet olduğumuzun kanıtlarından sadece biridir Sephora Çalışanları.

19 temmuz 19:36

269. Müşterilerine hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranan satış elemanları..Özgürce bakmak istiyorum ister param var alırım ister param yok gezmeye girerim,sizene? Sürekli ürün önermenize tahammül edemiyorum. Gerçekten müşterilerinizi boğuyorsunuz. 

19 temmuz 17:48


268. Kuzenimle beraber gittik ve kendisi 80$ lik alisveris yapti. Sample isteyince kadin kalmadi dedi. Bende orda he he dedim ciktik.

19 temmuz 03:40

267. dün historia sephora'da eleme potamdaki son beş parfümden tekini almak için girdiğim mağazada salak salak şeylerle itham eden çalışanlardır. aklımdaki parfümlere belki iki üç farklı ürüne daha bakacağımı yardımcılık babında ise (gbkz: versace eros pour femme parfüm)'a bakmak istediğimi söyledim söyler söylemez aa kesinlikle katılıyorum süper parfüm (gbkz: ben de kullanıyorum) eşliğinde tattım parfümü. derken elim bir sephora çalışanının önünde başka ürüne uzanma cesaretine erişti. sephora çalışanımız o parfümün (gizlinot: gucci guilty intense) bana göre hiç olmadığını tenimin rengiyle uyuşmayacağı hakkında zırvalar saçtı. ey süslüler ben ki parfüme cinsiyet takmanın yanlış olduğuna inanıyorum. bu nedir siyah ten beyaz ten sarı ten esmer ten parfümü diye bir şey mi var ? sinirlerim yavaş yavaş gerilse de göstermemeye çabaladım kendi kendime takılırken parfümün tekini beğendim ve fiyat sordum gördüğüm tepki inanılmazdı çok fazla parfümü denediğimi (gizlinot:5 )burnumun tıkandığını ve burnun üç parfümden sonra algısının kapanıp sürekli ilk kokuyu duyumsattığını bu yüzden de kokuyu benim beğenmemin mümkün olmadığını bana izah etti süper-uber-düper bilinçli sephora çalışanımız. ben de ne diyim öyle uğraşmayı pek sevmem iyi günler diyip orayı terk ettim. bir daha asla da gitmem bu meşhur felaketi canlı canlı tanık olmuş oldum. zaten gereksiz bir pahalılık da söz konusu.

19 temmuz 03:36 19 temmuz 03:43

266. Marmara parkta şeker mi şeker çalışan bir hanımefendi var, düğünüm için fondoten seçmeye çok yardımcı olmuştu :)

2 temmuz 07:47

265. öncelikle benim denk geldiğim sephoralarda duruşuna ve parana göre muamele gösterdikleri çok açık.

hayır yani bi ürün satın almayacaksan yahut alamayacaksan ne işin var burda senin (!) sadece dolaşıyo olman gözlerine garip geliyor.

halbuki italya'dayken girerdim, yardım edip edemeyeceklerini sorarlardı, 'sadece dolaşıyorum' derdim, gayet güler yüzlü bi şekilde; 'iyi eğlenceler, tabi buyrun..' diyerek karşılık verirlerdi.

yakama yapışıp ürün satmaya yahut bi şey çalıcakmışım gibi peşimde dolanmaya yeltenmezlerdi. sadece görmek bile yetiyodu, almayacağım şeyi denemem zaten ben. denersem de, bütçem de o an el veriyorsa, büyük ihtimalle alırım.

böyle genelde daha yüksek çıtalı çoğu mağazanın çalışanlarında gözlemliyorum ben bunu..

(bkz: victoria's secret çalışanları)ndan birine bi parfüm sormuştum bi keresinde.

öğrenciyim öyle bi şeyi satın almak şu şartlarda çok abes. sadece kokusunu merak etmiştim. ve evet işsizdim hjkjhjk

her neyse,

kadın başka bi görevliye aynen şu şekilde sordu;

"hanımefendi sanırım önceden kullandığı - gözüme imalı imalı bakarak - şu parfümü arıyor..."

valla sesli güldüm tutamadım kendimi. yanlış bi tavırsa affolsun.

bu tarz profiller kesinlikle sosyolojik - psikolojik bazı sorunların yansıması.. hayatlarında nelerden nefret edip de edep yoksunu oluyolar kesinlikle anlamıyorum..

1 temmuz 16:05 1 temmuz 16:07


264. Tunalı mağazasında çalışan bir kadın var, kabalaşmak istemiyorum ama inanılmaz suratsız. Mesela olan bir palete yok diyor. onu da normal bir ses tonuyla değil sanki küfretmişim de cevap veriyor gibi, bir de o kadar emin ki öyle bir palet hiç gelmedi ben biliyorum diye üstten üstten konuşuyor. başka bir çalışan o paleti bulup getiriyor sonra. Ama bu kadın ne zaman babamla ya da yanımda herhangi bir erkek arkadaşımla gitsem peşimden ayrılmıyor, sanki yirmi dört saat neşeli bir insan görseniz. Bu 4-5 kez geldi başıma ve her defasında ismine bakmayı unuttum, daha doğrusu kadın o kadar itici ki bakasım gelmedi muhtemelen ama bir dahaki sefere bakıp yazacağım. Gerçi görür görmez anlarsınız zaten  eğer yanınızda bir erkek birey yoksa, yok böyle bir negatif enerji.

30 haziran 17:39

263. İzmir alsancak sephorada ismini unuttuğum:) benefit görevlisi bir kız var. Çok tatlı, güleryüzlü, istediğim her şeyi yüzümde deniyor ve tüm mağazada bana eşlik ediyor, sephoranın kendi ürünleri ve diğer tüm markalarda merak ettiğim her şeyi gösteriyor. Benefit çalışanıyım banane demiyor ve illa benefitte benzeri var diye başka markada beğendiğim bir şeyi bırakmam konusunda baskı yapmıyor. Tatlı birisi olduğu için ve mağazada bana refakat ettiği için diğer suratsız çalışanlarla muhattap olmak zorunda kalmıyorum. Hatta aklımda olmamasına rağmen brow bara gitmeyi düşünmeye başladım. İşte bize bir gelin biz size bin geliriz sephora çalışanları. 

21 haziran 04:14

262. Bugün akasya sephoradaydım. Kendi kendime dolanıyorum bakınıyorum oh dedim ne güzel rahat bıraktılar. Sonra yanıma bir çalışan geldi ve kibirli bir şekilde ne istediğimi sordu, ben de far paleti arıyordum aklımda olan iki tanesini söyledim. Bana birinin olmadığını, diğerinin de “şurda ileride” olduğunu söyledi ve gitti. Bi noldu şimdi falan oldum. Üstelik yok dediği palet de vardı :d   Yine aynı mağazada bana çok tatlı şekilde yardımcı olan, hatta direk burcumu bile bir bakışta tahmin eden çok tatlı dilli bir çalışan da vardı. Garip, bilemiyorum. Bir de o kadar alışveriş yaptım, yine sıfır tester :)))

Edit:ekleme

20 haziran 20:48 20 haziran 20:50