sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (295)
 • medya (1)

295. o kadar eleştiriye, rahatsızlığı dile getirmeye rağmen, rahat şekilde mağazada ürün inceleyebilme, deneme imkanını genelde bakışları ve ifadeleriyle engelleyen çalışanlardır. birçok kozmetik mağazasında benzer şeyler oluyor ancak ne yazık ki çalışandan yana memnuniyetsizlik denildiğinde aklıma ilk sephora'dakiler geliyor.

25 kasım 2018 02:56

294. sanki müşteriyi rahatsız etsin diye işe alınmış çalışanlardır. ne rahat rahat gezmenize imkan verir ne de ürün denemek istediğinizde gerçekten yardımcı olur. patrondan çok patroncu bir zihniyet bu resmen!

2 kasım 2018 17:49

293. İnsancıl ve kibar olan çalışanları ayrı tutarak söylüyorum ki bence sadece yüzde 20’ si böyledir, onlardan da bana denk geleni genelde yabancı uyruklular oluyor, çoğundan kibir akar. bu kibirli tiplerin gerçek hayatlarında da çok süper, iyi kalpli insanlar olduklarını düşünmüyorum. Yorgunluktur, insanlarla uğraşmaktır geçelim bunları çünkü kibir bambaşka bir şey. Bir de bu başlıkta bana kötü davrandılar deyip karşılığında hiçbir şey yapmayanları okuyunca ayrı sinir oluyorum. Hadsizliğe tahammülüm yok, bildirmelisiniz yani hadlerini bence, şikayet etmelisiniz gerekirse. Hiç huyum değildir insanlara durduk yere üstünlük taslamak ve yapandan da nefret ederim ama size zorluk çıkartıyorlarsa, 5 kuruşluk sample verecekler diye evlerinin tapusunu üstünüze yapmış gibi davranıyolarsa arayın hakkınızı, onların dili varsa sizin de var. Ben o çalışan benim çalıştığım yere gelse nasıl ağız burun eğmezsem o da bana yapamaz. Gerektiğinde şikayetimi de ettim, yüzüne de saygı sınırları içinde restimi de çektim, bakarken tepemdeyse kendim bakmak istiyorum, yardım istersem çağırırım da dedim kibar ama sertçe. Bir tane şikayet hikayem şuydu. Birkaç sene önce yine burnu havalarda olan bir çalışanın yardımıyla 300 400 liralık fondöten alışverişi yaptım. Zaten kağıt sample istemek o zamanlar huyum değildi, aklımda 1 tane daha fondöten kaldı ve yapısı kalın olduğundan kullanabilir miyim emin olamadığım için bir kaba verir misiniz dedim ki fondöten şişesi doluydu. bir afra tafrayla verdi, bilmem ki öyle verebilir miyim falan diyerek, verdiği tek sample o oldu zaten. Eve geldim baktım, burnumun ucuna nokta şeklinde yetti, yayınca rengini bile göremedim çünkü daha parmağımdayken uçmuş gibiydi. Deli oldum, ertesi hafta gittim ve çalışanın adına kadar verip şikayet ettim. annesinin fondötenini mi istiyorum ben ondan yüzlerce liralık alışverişe, hiçbir şey de almayabilirim orası ayrı, bir damla fondötene muhtacım gibi dilenciymişim gibi ne bu diye resmen patır patır saydırdım. Müdürleri hediye getirdi bir sürü, beyfendi odadan çıkmadı bile, içeride dediler çalışanlar. Hediyeleri de orada bırakıp çıktım, istemem onun için gelmedim diye. hiç pişman değilim. sadece 1 tane gözden kaçırdığım oldu bu konuda, suratsız bir tip onu da bir dahaki gidişimde bekliyorum yanıma bakayım isim etiketine diye yine tavrı aynı olursa. bu ne yahu 3 kuruşluk zevkimiz var, şu ekonomik durumda girmeye mecalimiz kalırsa kendimizi şımartacağız, bir de afra tafra mı çekelim. hiç acımam, müşteri olarak hakkımı vermeyenle, hakedenle uğraşırım. Edit: imla

27 ekim 2018 00:31 27 ekim 2018 00:40

292. forum bornova alışverişimde yanıma yalnızca ihtiyacım olduğunda gelip, sample konusunda çok cömert olan çalışanlardır. özellikle parfüm denerken çok nazik bir bey sıkılıp usanmadan belki 30 parfüm gösterip tek tek notalarını anlattı. uzun zamandır hiçbir sephora alışverişimden bu kadar memnun kalmamıştım.

21 ekim 2018 15:59

291. Bu mağazaya girdiğim zaman istisnasız kendimi hep birşeyler almak zorundaymışım gibi hissediyorum çalışanlarından dolayı. Çalıştığınız mağazayı sahiplenmeniz, benimsemeniz güzel tabi kendi açınızdan ama abartınca komik oluyorsunuz. Almadan çıktım diye trip atanı gördü bu gözler. Sepetinize ürünleri doldurmaya başlayınca bi güler yüz artışı, bi iltifatlar ki sorma.  Mağazayı çok seviyorum ama birşeye ihtiyacım varken girmeyi tercih ediyorum.

10 ekim 2018 01:59

290. fondöten almak için bugün sephoraya gittim ve içeride başka müşteri olmadığından 5 çalışan da benimle ilgilendi. isteğimi birine anlattım ve hepsi duyduğundan her kafadan farklı ses çıktı. clarins skin illusion denemek istiyorum dediğimde, testerlar karıştığı için yüzüme clarins ever matte sürmüşler. skin illusionın fiyatını sorduğumda 5 gün önce başka bir sephora çalışanının 185 dediği fondötene 370 tl dediler. nasıl olur diye karşı çıktığımda clarinsin 300 tl'den aşağı fondöteni olmadığını söylediler. ben ısrar edince fiyatına bakalım diyip, aaa bu 130 tl'ymiş diyerek matte olanı kutusuyla elime verdiler. ben skin illusion istediğimi belirttiğimde ise bu sefer elimde bana uygun olmayan bir renk ile dikilirken buldum kendimi. o kadar kafam karıştı ki süslüler, hayatımda hiç bu kadar "noluyo lan" moduna girmemiştim. neyse ben daha sonra uğrayayım o zaman diyip, elimdeki benim rengim olmayan fondöteni yavaşça bırakıp çıktım sephoradan. (gizlinot: swh) sonuç olarak skin illusion fondöteni 189 tl'ye başka bir yerden aldım. ve evet bana uygun bir rengini (gizlinot: swh)

9 ekim 2018 22:28 9 ekim 2018 22:30

289. Forum bornovadaki insana illallah ettiren soru sorduğunuzda öyle bir ürünün hiç olmadığını söyleyen -olduğu halde- ya da sormaz gezerseniz birbirlerine kaş göz yaparak hırsız muamelesi yapan ve göz hapsinde tutan çalışanları ile Agora sephoranın zorla alakasız ürünler satmaya çalışan çalışanları ölümüne kapışır 

30 eylül 2018 00:46

288. Genelde olumsuz yorumlar var ama ben Çoğunlukla capacity sephoraya gidiyorum ve oradaki çalışanlar çok tatlış bişey alsam da almasam da nazik yaklaşıyorlar ilgililer ve gerçekten bişeyler öğrenmek için sorular sorduğumda çok yardımcı oluyorlar. Bilmiyorum bana mı öyle denk geliyor ama seviliyorsun capacity sephora <3 ama bunun aksine Nişantaşı sephorayı hiç sevmiyorum mesela. İlk defa double wear fondöten aldığımda burdan almıştım ve yanlış rengini önermişler üstüne bide tester yok diye raftaki ürünü açıp denemişti. Wtf. 

30 eylül 2018 00:27

287. Süper bir taktik buldum, istediğim şeylere uzun uzun bakmak istiyorsam direk açılış saatinde gidiyorum sephoraya. Daha hanımefendiler beyefendiler oradaki tester ürünlerle makyaj yapmalarını bitiremedikleri için size hiç bulaşmıyorlar. İllallah eden tüm süslülere önerim %100 çalışıyor(gizlinot: Swh)

11 eylül 2018 23:20

286. genelde mağazayı kendilerinin sanarlar, somurturlar,ve yine çoğu bi *b*k bilmezler efendim... Komplekslerinden kaynaklı müşterilerle iletişim sıfır... Diğer çalışanları tenzih ederim..

11 eylül 2018 21:57