yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (344)
  • medya (3)

  344. Böyle memnuniyetsiz bir ifade var suratlarında. Nasıl desem tiksiniyormuş gibi böyle. Ne satın alsanız memnun edemiyorsunuz arkadaşları.

  25 temmuz 11:37

  343. sephora çalışanları bir tek beni sallamıyor herhalde. burada ilgilerinden, bakışlarından, türlü çeşit davranışlarından rahatsız veya memnun olanların girdilerini okudum ama bende sıfır. sephoraya gittiğimde ilgisiz kalıyorum diyemem, benimle ilgileniyorlar da diyemem. öyle. varmışım ama yokmuşum gibi. gidiyorum, istediğim ürünleri inceliyorum, kimse yanıma gelmiyor. sormuyor, bakmıyorlar bile. öyle bir ilişkim var o mağaza ile, ben aslında yokmuşum.

  24 temmuz 22:58

  342. İzmir Agora avm şubesine sıkça giderim.. her gittiğimde eğer günün erken saatleri ise çalışan kızlarımız ya kih kih kih gıybette olur ya da harıl harıl makyaj yapıyor olurlar. Eğer öğle vakitlerinde gittiysem mutlaka birisi gelir ve yardımcı olabilir miyim diyerek kibar bir teklifte bulunur. Bu kibar yaklaşımlar pek azdır. Genelleme yapacak olursak; dudağımda ruj deneyip oradaki temizleyiciyle dudaklarımı temizlerken bir kaç kez çalışan kızlarımızın göz devirmelerine maruz kalmışlığım vardır,insana kendini beleşçi gibi hissettirirler. Her alışverişimde mutlaka deneme boy ürün rica ederim ama her ne hikmetse o deneme boy ürünler hiççç bir zaman kalmamış tükenmiş olur..ne zaman yüklü miktarda alışverş yaparak black kartımı ibraz etsem o torba deneme boy ürünlerle dolar. Çalışan portföyünü bol bol elekten geçirmesi gereken firmadır.

  24 temmuz 20:01

  341. sephora gibi lüks kozmetik dükkanlarında çalışanlar müşteriye yardımcı olmanın dışında aslında müşteriyi kontrol etmek amaçlı yanınızda bitiverir ancak bu dünyanın her yerinde özellikle lüks alışveriş dükkanlarında işleyen bir düzen ve sanırım biraz da fransız ekolü, temeli müşteriye tahsis edilmiş mağaza çalışanına dayanıyor. Tabii birçoğumuz bu alakadan rahatsız olmakla beraber alışveriş zevkimizi de bir miktar bitiriyor ya da hiç alınmayacak şeyi alıyoruz. Ben alışveriş yaparken ihtiyaç duymadığım sürece satış temsilcisinden yardım almıyorum bu bakımdan sephorada yanıma gelen bir temsilci olunca ihtiyacım olmadığını ve yalnız kalmak istediğimi söylüyorum. Bu şekilde bu zamana kadar hiç bir olumsuzlukla ya da tutturuklukla karşılaşmadım. Müşteri ve hizmet ilişkisi olduğunu unutmamalı.

  24 temmuz 15:50

  340. Bugün özel günlerde kullanabileceğim bir fondöten bakmak için istanbul marmara park sephora’ya gittim. Aslında önce rahat bir şekilde boyner’e girdim fakat estee lauder görevlisi baya üstten üstten bakınca sephora’ya korkarak girmiştim. (gizlinot: Burada yazılan olumsuz yorumlarında etkisi büyük) Çalışanlar kendi aralarında sohbet ediyorlardı. Önce rahat rahat ürünlere baktım. Daha sonrasında yanıma şuan ismini tam olarak hatırlayamadığım (gizlinot: instagram adresi: nhybeauty_ , sohbet ettiğimizde makyajlarıma bakabilirsin diyerek söyledi, sanırım ismi nil’di yanlış olabilir ) hanfendi geldi. 1 ay sonra nişanım olacağını bu nedenle fondöten baktığımı belirttim. Önce kendi önerdiklerini gösterdi daha sonrasında benim aklımdakilere baktık. Hatta yüzümde makyaj olmasına rağmen deneyebiliriz dedi. Olabilir diyince beni makyaj masasının bulunduğu yere aldı. Kibarca yüzümdeki makyajı sildi ve baktıklarımızı denedik. Rengini açık bulunca farklı bir rengini denedik. Yüzümün yarısına kendi önerisini diğer yarısına benim merak ettiğimi uyguladı. Bu arada sephora’da makyaj yaptırsam nasıl olacağını öğrenmek istedim. Kibarca anlattı. Nişanımın istanbul’da düğünümün izmir’de olacağını bu nedenle kendim yapmalı mıyım yapmamalı mıyım karar veremediğimi söyledim. Eğer yaptığı makyajları beğenirsem istanbul’da kendisinin yapabileceğini izmir sephoraları bilmediğini ama araştırabileceğini söyledi. Ben ürün fiyatlarını sorduğumda ise önce yüzünde 2-3 saat dursunlar hangisini beğenirsen onu alırsın dedi. Kısacası ben çok memnun kaldım. Marmara park’a yakın oturan süslülerim tercih edebilirler.

  23 temmuz 19:29

  339. ankamall şubesi indirimle birlikte halkla kucaklaşma haftası da yapmış galiba olan kozmetik markası ve dükkanı çalışanlarıdır.

  insanlar her şeyi , özellikle daha uygun fiyatlı olan kendi ürünlerini mıncıklıyor, kokluyor, deniyor... yardım rica ediyorsun yardımcı oluyorlar. eskiye nazaran bir tebessümle falan böyle.

  resmen şok oldum. resmen şok!

  ha tabii yabancı bir kadına daha güler yüzle , daha ilgili yaklaştılar. çünkü kadın kasada nakit 1000 tl ödedi.

  14 haziran 11:10

  338. Ankara sephora çalışanları çok sinir bozucu. Arkadaşımla parfüm almaya gitmiştik bir şubesine, parfüm deniyoruz, karar verince de alacağız. Çalışan kadın bize ters ters bakmaya başladı ve göz hapsine aldı. Takılmamaya çalıştık ama biz duymuyoruz sanıp arkadaşlarının yanına geçip "en fazla 17-18 yaşındadırlar, sanki alabilecekler de bakıyorlar" dedi. Ben hayatımda böyle bir muamele görmedim. Sanki bana sephoranın sahibi. Sanki gücü yetebilecek almaya. Eyy sephora çalışanları size bilerek mi böyle davranın diyorlar bilmiyorum ama iki kuruş daha pahalıya ürün satan bir yerde çalışıyorsunuz diye insanlara tepeden bakmayın bence.

  13 haziran 18:04

  337. sephora ve mac çalışanları...

  hatta sevil parfümeri de bunlara eklenebilir hala duruyorsa şayet :) eskiden sephoralar falan yoktu sevil parfümeri satardı high end ürünleri :) 

  her ikisinde de bu tarz hareketler mutlaka var 

  süslülerin yorumlarını okudum çoğunda kendi tecrübelerimi de buldum.

  yaşım küçükken çok takılıyordum bunlara ancak şimdi hepsine verecek cevabım olsa da çok umursamıyorum : ) ama kibarca tepkiyi belirtmek güzel bir şey kimse yok yere sizin modunuzu düşürmeye sebep olamaz ayrıca oradaki her şey adı üstünde tester herkes istediğini deneyebilir kaldı ki çoğu parfümlerinin tester i bitmiş oluyor yenisini koymuyorlar bir iki kere sephora da ürün denedim birinde kapatıcı süren beyefendinin elleri inanılmaz sigara kokuyordu ötekinde benefitin kaş ürünlerini denedim süren kız beni ido tatlıses in eski haline çevirmeyi başardı : ) hijyen ise 0

  Amerika da sephora dan daha çok sevdiğim ulta beauty mağazaları var çalışanlar çok ilgili bir ürün uygulanacağında size özel temiz sünger le uyguluyorlar hepsi çok bakımlı ürünler konusunda oldukça bilgili türkiye de sephora çalışanıyla gratış çalışanının pek farkı yok ama kibir ve mağazada satılan ürün fiyatları konusunda apayrı dünyalar :) onun haricinde yurtdışı sephora mağazası çalışanları da bizimkilerde çok farklı değil şirket politikası demek ki : )

  13 haziran 17:09

  336. Mersin sephora çalışanları Cidden bugüne kadar karşılaştığım en iyi sephora çalışanları. Ne zaman Mersin’e gitsem yüklü bir alışveriş yapıyorum ordan. Güler yüzlü, sıkmayan, baskı yapmayan düzgün çalışanlar hepsi. Ayrıca alışverişlerimde en az 3-4 tester verdiler her seferinde. Bir sürü farklı parfüm deneme şansım oldu onların sayesinde. İstanbul mağazalarının hiçbirinden memnun kalmadım bu konuda. O yüzden de pek alışveriş yapmıyorum İstanbul’da. Meymenetsiz, hırsız muamelesi yapan ve tek bir tane tester vermeyen çalışanların olduğu sephoralardan uzak duruyorum. Ne yazık ki İstanbul’da en az 5 farklı sephorada alışveriş tecrübem oldu bugüne kadar ve hepsi böyle kötüydü. Gitmiyorum ben de artık. Mersin şubesine burdan tekrar teşekkür ederim. Belki okuyan çıkar. 

  13 haziran 10:14

  335. Ankara'daki sephora mağazalarında yaşadığım bütün deneyimler burada yazılan olumsuz yorumları destekliyor kesinlikle. Bir kere sizi çok para harcayacak biri olarak görmezlerse asla ciddiye almıyorlar üstten bakıyorlar. Ya da dibinizden ayrılmayıp insanı durup dururken geriyorlar. Ama benim için bunun istisnası Adana Ziyapaşa şubesi oldu. Kesinlikle çok tatlılar, gerektiği kadar ilgileniyorlar, sıkmıyorlar, her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Benim sephora konusundaki olumsuz düşüncelerimi kırdılar diyebilirim. Tavsiye ederim süslüler

  13 haziran 10:03