sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (324)
 • medya (3)

324. mağazaya her girdiğimde bana hırsız gibi davranıp asla takmayıp peşime güvenlik takan çalışanlardır. ben de inadına her tester ürünü açıp elime sürüp kokluyorum, saatlerce izlesinler. sonuçta ne düşünürlerse düşünsünler ben kendi durumumu biliyorum ve beni yargılamaya yaklaşamayacak insanların cehaletine aldıracak değilim. hiç de bilgili birini göremedim şu ana kadar, belki de bilgi almak için peşlerinden koşmam gerektiğindendir. bu arada mağazalarda çalışanlara hiç, bir yerde toplanmayın gezin falan demiyorlar mı acaba ne zaman armada ve ankamall sephoraya girsem kenarda sohbet ediyor oluyorlar. 

18 nisan 18:08

323. este lauder double wear fondötene bulanmış yüzleri var çoğunun. dükkana dalıp bir elimde spatula önce kabasını alıp sonra misel sulu pamukla temizlemek istiyorum hepsini.

18 nisan 17:13

322. geçen gün ilk defa gerçekten bilgili ve ilgili bir görevliyle karşılaştım. Sadece belirttiğim ihtiyacıma yönelik ürünler gösterdi, bir şeyler satmak için bir tarafından asla element uydurmadı (gizlinot: 22 yaşıma rağmen amaa başlamanız lazaam diye ağır antiage ürün kakalamaya çalışmadı vs) ve highend olanlarına o kadar bütçe ayırmak istemediğimi söylediğimde haklısınız bu zamlarla çoğu raf fiyatını hak etmiyor zaten diyip kıs kıs güldük bir köşede ve muadil daha uygun fiyatlı alternatifler sundu. Tester istediğimde resmen kalmamış derken kıpkırmızı oldu eğilip büküldü ve “çocuklar (görevliler demek istedi sanırım) bitirmiş sanırım” dedi kendi kendine (gizlinot: duymadığımı sandı galiba ama duydum) ancak telafi olarak sohbet ederken beğendiğimi belirttiğim bir maskeden tester kabına boşaltıp verdi. Maskenin yakın zamanda inceleme videosunu izleyip çok merak etmiştim ve bu yüzden mutlu oldum. Umutlarımı yeşerttin be görevli hanımefendi, teşekkür ederim

28 mart 18:41

321. Insanlari girdigine pisman eden bir tutumlari var gercekten geçen gün bir tonik aldim ve diger ürünlere ve fiyatlarina bakmak istedim çalisan bildiginiz hissetirmekten cekinmeden peşimden gezdi ve en sonunda siz rahat rahat bakin ben tonigi kasaya birakayim dedi bayagi bayagi hırsız muamelesi gördüm onca olan olaydan boykottan hic mi ders alinmaz ya bu durum markanin degerini gözümde fena derecede ucuzlatti kusura bakmasinlar bundan sonra hicbir sekilde sephoradan alişveriş yapmayacam .bu ne ya kozmetik alisverisine mi gidiyorum kavga etmeye mi belli degil

28 mart 16:26

320. Aslında hepimizin şikayet ettiği, çalışanların başımıza dikilmesi konusunda bikaç şey söylemek için geldim süslüler. Ankara Gordion mağazasından alışveriş yaparım hep, bir çalışan ile de artık baya samimi olduk. Kendisinin anlattığına göre, aslında müşterileri darlamak istemiyorlarmış fakat kesinlikle uzaktan izlemeleri şartmış. Sebebi de, en basitinden her hafta 1 tane içi boş benefit maskara kutusu buluyorlarmış. Yani ne kadar izleseler de insanlar hiç çekinmeden ürün çalıyorlar. Ve bunların zararı malesef çalışanlardan çıkıyor. Biz kendi halimizde ürün bakıyor bile olsak kendimi çalışanların yerine koydum ve biraz hak verdim. O kadar değişik insan var ki, kim hırsız kim değil seçmeleri imkansız...

19 mart 12:20

319. Çoğu sephora zincirinin sahibi gibi davranıyor, garip.

Aşağılayıcı bakışlar, garip ifadeler...

"Payam vay abla payam vay" moduna sokuyorlar beni. İki dakikada yumurcak olup çıkıyorum mağazadan.

31 ocak 14:27

318. Şu mağazada doya doya ürünleri saatlerce incelemek o kadar istiyorum ki.. girdiğiniz anda yapışıyorlar size ve sanki birşey almak zorundaymışsınız gibi hissettiriyorlar. Bir kaç kere ‘bakıyorum sadece teşekkürler’ desem de öyle bir baskı hissediyorum ki 5 dakika duramadan çıkıyorum.

31 ocak 14:13

317. Tanım; ukalalık ve ensenize dayanarak bizi takip etmelerini bir satış psikolojisi olarak gördüğüm kozmetik mağazası.

Dün shane dawson' ın en yeni komplo teorileri videosunu izledikten sonra kafamda sephora çalışanlarının davranışlarını oturttum ve resmen herşey benim için açığa çıkmış oldu.

Teori; mağaza çalışanlarının burunlarının atmosferde gezmesi ve sürekli bizi takip etmeleri aslında bir satış psikolojisi çünkü ne kadar takip etseler, ukala davransalar müşterilerine hepsi değil yarısı bile olsa "benim buradan birşey alamayacağımı zannediyorlar ama öyle bir alırım ki..." düşüncesini aşılamak, kendini kanitlamaya çalışmalarını düşündürmek ve bunun sonucu alışveriş yaptırmak.

Ben yaptım. Ihtiyacim dahi olmayan sisley bir maske almıştım ki iki kere falan kullandım. Çalışanların davranışlarına hitaben "intikam almak" ve "kendini kanıtlamak" için alışveriş yapanlar vardır tek ben değilimdir.(gizlinot: Değil mi?)

Edit;edit.

31 ocak 12:38 31 ocak 12:39

316. burada bir süslünün yorumundan yola çıkarak indirimden siyah göz kalemi almaya karar verdim. yolumun üstünde nişantaşı sephora olduğundan dedim gidip sorayım. elimde de bir tek göz kaleminin adı var her neyse. özellikle indirim standının orada duran bir görevliye kalemin adını söyledim bunun siyah rengini arıyorum diye. bana verdiği cevap yok o ürün türkiyeye gelmedi... pek aklıma yatmadı bu cevap ama acelem olduğundan da çıktım. sonra süslüye mesaj atarak hangi sephora mağazasından aldığını sordum. bingo akasya! gerçi sağolsun süslüm bana onlinedaki linkini dahi attı burdan kendisine sevgilerimi iletiyorum. (yazar: makemeup) seni seviyorum <3

ardından akasya sephora'y gittim birkaç gün sonra. kalemi bu sefer kendim arayıp buldum ancak yalnızca 1 tane siyah kalmıştı. yine bir görevliye sordum ve sağolsun hemen ilgilendi. siyah renk kalmadığını ama yapısının neredeyse aynı olduğu yine indirimden başka bir kalem verdi bana. beraber kasaya gittik. mümkünse göz kremi testerı alabilir miyim bu sıralar kendime yeni bir krem arıyorum dedim ve bana 2 adet de göz kremi testerı verdi.

kısacası bundan sonra yolum düştükçe yalnızca akasyadaki sephoraya gideceğim. hem darlamak yok hem de yardım istediğinde hızlıca destek olmaya çalışıyorlar. kalpler.

26 ocak 15:04

315. Akasya acıbadem çalışanlarını oldukça sevimli buluyorum. Bunun yanında cevahirde birkaç kez girdim bir daha girmem.

Bunun sebebi çalışanların gün boyu uğraştıkları kitle olabilir. Mesela akasyadaki çalışan porefessional için elinde sample olmadığını ama istersem bana orada beğendiklerim ürünlerle makyaj yapacaklarını böylece ürünleri alıp almayacağıma kendim karar verebileceğimi söyledi. Parfüm denerken de keza aynı kibarlıktalar. "Tester kağıdında beğendiğini boynuna sıkalım akşam kontrol et beğenirsen gel al parfümü bir seferde anlayamayabilirsin." Gibi önerilerle oldukça profesyonel kibar konuşuyorlar. Ki akasyada genelde gelir düzeyi yüksek insanların arasında yıpranmış postallarım ve montumla dilenci gibi kalmama rağmen. Veya beni seviyorlar bilemiyorum bir gün parfüm alışverişimde kartımın limitinin yetmeyeceğini gerisini nakit ödemem gerektiğini söylediğimde "öğrencisin dimi insanlık hali dur sana birkaç sample daha vereyim." Diyen çalışana denk geldim. Anadolu yakasına sırf sephora için geçtiğimi bilirim.

Cevahir sephoradaki cadoloz kadınlardan kat kat iyiler kesinlikle. Cevahirdekiler polis gibi dikiliyorlar başıma, utanmasalar gbtme bakacaklar. Ürün soruyorum, kibirli bir ifadeyle cevap veriyor, rafta olan ürün için yok diyor, tester soruyorum ilgisizce "ordakiler var sadece" diyor veya bir ten ürününün tonunu sorunca "bu ton size olur" falan diye cevap veriyor.

Hani anlıyorum araplar çantayla para dökerken benim elli kere düşünerek aldığım bir kalemin, maskaranın satışını umursamıyor olabilirler ama sonuç olarak ben müşteriyim ve kimse kusura bakmasın çalışanlara kibar olmaya oldukça özen gösteriyorum, biraz kibarlığı da hakediyorum.

Shaya ile ilgili şöyle bir dedikodu almıştım. Puanı düşük ve çok şikayet alan çalışanları merkezi, kalabalık ve müşteri kitlesinin düşük kalitede olduğu yerlere transfer ediyorlar diye. Anladığım kadarıyla bu duyum çok doğru. Yoksa ne kadar şikayet etsek de cevahir gibi kalabalık yerlerde sephora starbucks ve victorias secret çalışanlarının hepsi nemrut, ilgisiz ve beceriksiz. Biri gidiyor yenisi geliyor hepsi aynı.

25 ocak 20:57 25 ocak 20:57