sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (349)
 • medya (4)

349. ankamall şubesi indirimle birlikte halkla kucaklaşma haftası da yapmış galiba olan kozmetik markası ve dükkanı çalışanlarıdır.

insanlar her şeyi , özellikle daha uygun fiyatlı olan kendi ürünlerini mıncıklıyor, kokluyor, deniyor... yardım rica ediyorsun yardımcı oluyorlar. eskiye nazaran bir tebessümle falan böyle.

resmen şok oldum. resmen şok!

ha tabii yabancı bir kadına daha güler yüzle , daha ilgili yaklaştılar. çünkü kadın kasada nakit 1000 tl ödedi.

14 haziran 11:10

348. iyisine de kötüsüne de denk geldiğim kişi topluluğu. hatta son sıfır makyaj, dağınık saçlar ve eşofmanla gittiğim halde rahat rahat dolaştım, çalışanlar da gayet güler yüzlüydü. onun dışında çok kötü deneyimlerim de oldu. mesela black card indirimimi hakkım olduğu halde ukala tavırlarla kullandırtmayan çalışanlara denk geldim. tüm ürünlerde geçerli olduğu halde aldığım üründe geçerli olmadığını söyleyip verdiğim kuponu almadı. (bir dönem Sephora Black Card sahiplerine postayla indirim kuponu gönderiyordu) böylelerini genel merkeze şikayet bir işe yaramıyor. ilgileniyormuş gibi yapıp, hata olmuş mağaza sizi arayacak diyorlar ama arayan soran olmuyor. sonuçta hesabıma tanımlı indirimimi kullanamadım o çalışan sayesinde, sephora da bu konuda hiç bir şey yapmadı.

Amerika'da iki Sephora mağazasına gittim. İkisinde de çalışanlar çok güleryüzlü ve mutlu görünüyorlardı. Hatta kapıda müzikle danseden güvenlik görevlisi bile gördüm. belki benim gittiklerim böyleydi bilmiyorum ama çok hoşuma gitmişti ancak orada da istenmezse tester vermiyorlar.

Tester konusunda en cömert Sephora Fransa idi. Ben istemeden torbaya bir öbek fondöten testerı koymuşlardı. şok olmuştum.

13 haziran 19:24

347. Sanırım bunlar patronlarından bu muameleyi görüp onlar da müşterilere uyguluyorlar. Tamamına yakınının aynı olmasının başka bir açıklaması yok

13 haziran 19:20

346. Ankara sephora çalışanları çok sinir bozucu. Arkadaşımla parfüm almaya gitmiştik bir şubesine, parfüm deniyoruz, karar verince de alacağız. Çalışan kadın bize ters ters bakmaya başladı ve göz hapsine aldı. Takılmamaya çalıştık ama biz duymuyoruz sanıp arkadaşlarının yanına geçip "en fazla 17-18 yaşındadırlar, sanki alabilecekler de bakıyorlar" dedi. Ben hayatımda böyle bir muamele görmedim. Sanki bana sephoranın sahibi. Sanki gücü yetebilecek almaya. Eyy sephora çalışanları size bilerek mi böyle davranın diyorlar bilmiyorum ama iki kuruş daha pahalıya ürün satan bir yerde çalışıyorsunuz diye insanlara tepeden bakmayın bence.

13 haziran 18:04

345. sephora ve mac çalışanları...

hatta sevil parfümeri de bunlara eklenebilir hala duruyorsa şayet :) eskiden sephoralar falan yoktu sevil parfümeri satardı high end ürünleri :) 

her ikisinde de bu tarz hareketler mutlaka var 

süslülerin yorumlarını okudum çoğunda kendi tecrübelerimi de buldum.

yaşım küçükken çok takılıyordum bunlara ancak şimdi hepsine verecek cevabım olsa da çok umursamıyorum : ) ama kibarca tepkiyi belirtmek güzel bir şey kimse yok yere sizin modunuzu düşürmeye sebep olamaz ayrıca oradaki her şey adı üstünde tester herkes istediğini deneyebilir kaldı ki çoğu parfümlerinin tester i bitmiş oluyor yenisini koymuyorlar bir iki kere sephora da ürün denedim birinde kapatıcı süren beyefendinin elleri inanılmaz sigara kokuyordu ötekinde benefitin kaş ürünlerini denedim süren kız beni ido tatlıses in eski haline çevirmeyi başardı : ) hijyen ise 0

Amerika da sephora dan daha çok sevdiğim ulta beauty mağazaları var çalışanlar çok ilgili bir ürün uygulanacağında size özel temiz sünger le uyguluyorlar hepsi çok bakımlı ürünler konusunda oldukça bilgili türkiye de sephora çalışanıyla gratış çalışanının pek farkı yok ama kibir ve mağazada satılan ürün fiyatları konusunda apayrı dünyalar :) onun haricinde yurtdışı sephora mağazası çalışanları da bizimkilerde çok farklı değil şirket politikası demek ki : )

13 haziran 17:09

344. Mersin sephora çalışanları Cidden bugüne kadar karşılaştığım en iyi sephora çalışanları. Ne zaman Mersin’e gitsem yüklü bir alışveriş yapıyorum ordan. Güler yüzlü, sıkmayan, baskı yapmayan düzgün çalışanlar hepsi. Ayrıca alışverişlerimde en az 3-4 tester verdiler her seferinde. Bir sürü farklı parfüm deneme şansım oldu onların sayesinde. İstanbul mağazalarının hiçbirinden memnun kalmadım bu konuda. O yüzden de pek alışveriş yapmıyorum İstanbul’da. Meymenetsiz, hırsız muamelesi yapan ve tek bir tane tester vermeyen çalışanların olduğu sephoralardan uzak duruyorum. Ne yazık ki İstanbul’da en az 5 farklı sephorada alışveriş tecrübem oldu bugüne kadar ve hepsi böyle kötüydü. Gitmiyorum ben de artık. Mersin şubesine burdan tekrar teşekkür ederim. Belki okuyan çıkar. 

13 haziran 10:14

343. Ankara'daki sephora mağazalarında yaşadığım bütün deneyimler burada yazılan olumsuz yorumları destekliyor kesinlikle. Bir kere sizi çok para harcayacak biri olarak görmezlerse asla ciddiye almıyorlar üstten bakıyorlar. Ya da dibinizden ayrılmayıp insanı durup dururken geriyorlar. Ama benim için bunun istisnası Adana Ziyapaşa şubesi oldu. Kesinlikle çok tatlılar, gerektiği kadar ilgileniyorlar, sıkmıyorlar, her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Benim sephora konusundaki olumsuz düşüncelerimi kırdılar diyebilirim. Tavsiye ederim süslüler

13 haziran 10:03

342. Yazılanları okudukça gerçekten kötü bir izlenim yaratıyor. Ancak benim deneyimim baya iyiydi. Nişanlıma parfüm bakmaya buyaka avm şubesine gittik. Yardımcı olan erkek satış danışmanı bize bütçemize göre bir kaç ürün önerdi. Üstüne kasada tester hediye etti bana. Bence bu şubesi anlatılanların dışında olabilir.

13 haziran 08:41

341. şuradaki girdileri okudukça sephora'ya gidip, herhangi bir personelin kaba davranışına denk gelip deli gibi şikayet etmek istiyorum.

13 haziran 02:24

340. 2 yıl falan önceydi lisedeydim,Günlük hayatımda çok paspal giyinen bir insanım anneme parfüm almak için para biriktirmiştim(gizlinot: 250tlsini yani 500 liraydı kalanı babam tamamladı eheh) içeri girdiğimde kadın hırsızmışım gibi peşimde dolanmaya başladı.Parfümüde bulamadım adını sordum kadın gösterdi küçümser edayla bana o biraz pahalıdır dedi.O an zaten sinirliydim içimde kalmasın dedim ve kadına asgari ücretle çalışan biri bence başkasının alım gücünü sorgulamamalı hanımefendi diyerek parfümü aldım ve kasaya yöneldim.Kaba mı oldu evet haketti mi?bence fazla ayıp ettim neyse yapacak bir şey yok artık.

13 haziran 02:04