yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (382)
  • medya (2)

  382. 1. hayatımda hiç sephora'ya gitmedim, gitmeyi de düşünmüyorum, eksikliğini hissetmiyorum... "altın içerikli parfüm gelmiş, indirimli satılıyor" deseler böyle kaprisleri yine çekemem. kendini bilmeyen müşteriler de şüphesiz vardır, ama daha insan ayırmayı bilmeyen, terbiyesizliği başta kendisi yapan, kompleksli, sonradan görme kişilerin ağırlıkla çalıştığını bildiğim bir mağazaya gitmem. dünya onların minicik mentalitesinden çok daha ileride bir yerde... sanıyorlar ki herkes görmemiş, herkes soyguncu, tatminsiz, bilgisiz, kültürsüz, veyahut beleşçi, üçe beşe tamah edecek... kendinden bilmek işte; testerları filan cukkalamaya devam etsinler.

  2. Bir gün gidecek olursam elim belimde ben bunları dövmeye giderim, polis gelir çıkarır artık... Girdileri okuyunca öyle dellendim.

  3. High-end alışveriş için interneti kullanmayı, başka şekilde alıp/aldırmayı vs. Tercih ediyorum. Bu sonuçta ekmek değil su değil, kimsenin saçma trip ve terbiyesizliklerine bu şekilde katlanamam...

  4. Haddini bileceksin... Hatta yaşı tutup hatırlayan varsa eski de bir şaka patlatayım, "yılmaz'ı silecesin msn'den!" (gizlinot: Ahaha)

  30 haziran 16:06 30 haziran 16:17

  381. Cilt bakım ürünleri ile ilgili  yeterli  bilgiye sahip olmadıklarını düşündüğüm  Bir grup insan . Daha youth to people markasının orada satıldığını benim sorum üzerine öğrenenini bile gördüm. Bir de makyaj ürünlerinde kendi standlarındaki markalarından satmaya çalışıyor gibiler. Bu durum da irite ediyor. 

  30 haziran 14:44

  380. Herkesin emin olduğu bir şey var ki o da sephora çalışanı terörü diye bir şeyin dünyada -belki de Türkiye'ye hastır- gerçekten olduğudur.

  Sephoran düzenli alışveriş yapacak durumum yok, çoğu zaman belli bir ürünü araştırıp paramı biriktirip tek onu almak için gidiyorum. Son zamlardan sonra artık gideceğimi düşünmüyorum ama konumuz bu değil.

  Evet, ilk girişten itibaren radara yakalanıyorsunuz ve peşinizde kuyruk gibi dolanan biri oluyor. İstediğiniz şeyi söylüyorsunuz ama sizi başka bir markaya yönlendiriyorlar ya da bambaşka, ihtiyacınız olmayan bir ürüne. Özellikle yaşınız küçükse ve öğrenciyseniz manipülasyona açık olduğunuza inanarak neredeyse zekanıza hakaret edecek seviyede argümanlarla istediklerini aldırmaya çalışıyorlar. Önceden herkese nazik olmaya çalışırdım sonuçta kaç saat çalışıyorlar, her çeşit insanı çekmek zorunda kalıyorlar. E tabii bu müşteriye neredeyse zorbalığa varacak seviyede kaba olmayı gerektirmediğine göre, ben de gözlerine bakarak dayattığı ürüne "çok pahalıymış" deyip arkamı dönüp gidiyorum. 40 yıllık dostuymuşumcasına trip atması ya da surat asması da umurumda değil.

  Tester bulmak mı? Çölde vaha bulmak gibi bir şey.

  30 haziran 13:58


  379. Birkaç istisna hariç çoğunluğu; genç/öğrenci kesimi ve kot tişört giyen neredeyse herkesi küçümsüyor. Bu kadar küçümsemesine rağmen uygun fiyatlı bir şey arasanız da sizi önce lükse yönlendirmeye çalışıp "ama" diye başlayan farklı yönlendirme yöntemlerine başvuruyorlar. Eğer tester isterseniz de size (tabiri caizse) beleşçi gözüyle bakıp "ah elimizde tester kalmadı yaa" diyerek çocuk kandırıyorlar.

  Ben de birkaç deneyimimi paylaşmak istiyorum.

  -Bir arkadaşımın annesinin arkadaşı Sephora'da çalışıyordu. Kıza neredeyse her ay bir kutu tester gönderiyordu. Öyle ucuz şeyler de değil. Hatta bir keresinde YSL fırça ve Guerlain Meteorites Base testeri bile göndermişti. Bütün bunlara rağmen müşteri sorduğunda nedense hiçbir şeyin testeri yok. Testeri var da, bize yok.

  -Lise mezuniyet makyajımı kendim yapmak istemiştim. Bir miktar para biriktirdim ve kendime güzel bir fondöten almaya karar verdim, diğer her şey evde mevcuttu. Forum Bornova Sephora'ya gittim. Girişte bir beyefendi vardi, içeri girdiğim an başımda belirdi zaten. Ben de anlattım. Fondöten istiyorum mezuniyet için ama aşırı lükse de kaçamam Chanel falan olmaz öğrenciyim sonuçta diye de belirttim. Estee lauder falan bekliyordum maksimum (o zamanlar daha uygundu, şimdi aralarındaki fark neredeyse kapanmış..). Beni Givenchy standına götürdü. Givenchy'de benim tenime uygun açık fondöten olmamasını geçiyorum bana ilk gösterdiği şey highlighter oldu. "Bak bu yeni çıktı, mezuniyet içinse highlighter eksik olmamalı bunu al." Ben de "ürün çok güzel ama fondöten?" diyerek konuya dönmeye çalıştım. Yine Givenchy'den Matissime Velvet fondöten 2 numarayı denetti, pespembe oldu. O da fark etti bana dedi ki; "Aman böyle hayalet gibi olacağına suratına azıcık renk gelsin zaten. Fotoğraflarda ay gibi parlamazsın." Bunun üzerine ben teşekkürler, iyi günler diye mağazadan çıkmaya yöneldim. "Tamam tamam" diye resmen içeri geri sürükledi. Özür olarak (?) bak sana ne sürücem diyerek givenchy healthy glow powder marble edition ürününü çekmeceden çıkartıp kutusundan cikararak tenimde kullandı. Bunun üzerine ben o ürün açılıp tenimde kullanıldı diye almak zorunda hissettim ve 300+ ödeyip o urunu aldım. Bütçemi de aşti. Ne kadar yıkılmıştım anlatamam. Bir daha da Forum Bornova Sephora'nin önünden geçmek dâhi istemedim.

  -Bir de daha önce Ankara Armada AVM çalışanlarından resmen trip yedim. Hem çok ilgisiz alakasızlar hem de sesinizi çıkardığınızda sanki arkadaşınız gibi surat asıp ağız burun kıvırıyorlar.

  30 haziran 13:28

  378. Maltepe Piazza avmdeki sephora çalışanları çok ama çok tatlılar. Ne zaman gitsem tüm çalışanları beni kocaman bir gülümseme ile karşılıyorlar ve çok ilgileniyorlar. Her konuda nazikçe ve güleryüzle yardımcı oluyorlar. İnsana kendini iyi hissettiriyorlar. Hiçbir zaman çok yüklü bir alışveriş yapmadım ama ona rağmen hiçbir olumsuz tepki ile de karşılaşmadım. Gerçekten tebrik ediyorum bu şubeyi, umarım hiç bozmazlar.

  14 şubat 00:46

  377. Ben bu hafta ilk defa sephora dan alışveriş yaptım. Forum Bornova daki çalışanların hepsi çok tatlılardı ve yardımcı oldular o kadar kalabalık olmasına rağmen. Hatta parfüm konusunda yardımcı olan kadın bir sonra alacağım parfümü bulmamı sağladı. İki ürün önerdiler ikisinden de memnun kaldım ki ikisi de sephoranın kendi ürünü ve indirimdeydi yani daha pahalı bir şey satmaya çalışmadılar. Ben memnun ayrıldım mağazadan.

  12 ocak 21:47 13 ocak 08:42

  376. Müşteriye sürekli 'bir şey almayacaksan neden geldin' tavrında olan çalışanlar. Bazen bir şeyler almak için değil de yeni ürünlerden neler çıkmış incelemek için gittiğimde sürekli bakış ve tavırlarıyla o mesajı veriyorlar ve bu çok rahatsız edici. 

  12 ocak 21:09


  375. Genellikle akasya sephoradan alışveriş yapıyorum çok sık gidenler bilir erkek bir çalışan var banada hep o denk geliyor. Her alışverişimde kendisiyle ten rengi çatışması yaşıyoruz. Ona kalsa ten rengim bejmiş nasıl oluyor bilmiyorum kazak sanki, onun tavsiye ettiği tondan en açığa kadar gidiyoruz çünkü olmuyor koyu kalıyor o renkler, hayır neden acaba mağaza loş diye anlaşılmıyor heralde diye düşünmeye başladım. En son "bej" tenime en açık ve pembe fondöteni almamı tavsiye ediyor çünkü, her gittiğimdede bu döngü başa sarıyor ancak artık en açığını deniyorum onu dinlemeden koyu kalırsa almıyorum. Tam olarak nasıl bir hata yaptığını anlamıyorum ten rengime bakarken. Siz, siz olun dinlemeyin onları renk algıları yok olmuş veya sözlükteki gibi beyaz ten nefreti hakim. 

  12 ocak 17:36 12 ocak 17:37

  374. yılbaşı dönemiydi sanırım nars'ın ruj ve allık kofreleri vardı sephorada, dolce vita, orgasm ve bir çeşit daha vardı. Nars standında bulunan yetkiliye ürünleri deneyebilirmiyim dedim özellikleri allıkları görmek istedim. Her zaman ki gibi eksikler vardı ve gösteremedi, hani gösteremedin bari alın zaten çok güzel bir renk o diye akıl verme. Çalışanların bu tavırlarına bitiyorum ciddi anlamda tabi tatlım başka ne var almamı uygun gördüğün diyesim geliyor.

  11 ocak 22:00

  373. Ben historia şubesindeki elif hanıma bayılıyorum :) 

  29 aralık 2019 01:15