sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • oylar (2)
 • medya (0)

10. Cildim kuruya dönük karma ve bu zamana kadar bir çok fondöten denedim-deniyorum.

Bu fondöten yüze kolay yayılan, bana göre kapatıcılığı orta seviyenin yükseği ki üzerinden bir kat daha geçerseniz kesinlikle yüksek kapatıcılığı oluyor ve yüzünüzde kalıp gibi durmayan doğal bitirişli bir fondöten. Eğer aradığınız bu üçü ise bence başka fondöten bakmanıza gerek yok. Gayet kalıcı ve bu fondöteni kullandığım zamanlar genellikle iltifat alıyorum "cildin çok sağlıklı duruyor." şeklinde sırf bu yüzden bile tavsiye ederim. Benim cildim bu fondöteni kusmadı, oksitlenme yapmadı yani herhangi bir olumsuz özelliğini görmedim. Bence bittikçe alınacak olan, cilde taze bir görünüm veren çok güzel bir fondöten.

5 aralık 22:52

9. Günün ilk saatlerinde cildimi sağlıklı ve canlı gösterirken ilerleyen saatlerinde yüzümde kir ve yağ birikmiş gibi hissetmeme sebep olan fondöten. Ayrıca aşırı oksitleniyor. Bitince mat olan versiyonuna bakmayı düşünüyorum.

5 kasım 22:22

8. resmen yıllardır aradığım fondöten buymuş. hep sephora standının önünden geçip pek incelemezdim, iyi yorumları görünce şans vermek istedim ve bayıldım. asla ağırlık yapmıyor, capcanlı bir görünüm sağlıyor ve bence gayet kalıcı. fondöteni yüzümde çok uzun süre tutmamaya çalışıyorum bu yüzden aşırı uzun süre denemedim ama 4,5-5 saatin sonunda hiç oynamadan yüzümde duruyordu. verdiği sağlıklı ışıltıyı çok seviyorum. 21 ekim 2018’de güncel fiyatı 85tl idi. tek sorun 20 ml olması bence.

23 ekim 21:00 23 ekim 21:00


7. severek kullandığım hakikaten glow etkisi veren ve insanı canlandıran, uzun süre kullanacağım fondöten.

yoğun olduğu için bir pompa yüm yüze yetiyor.

21 eylül 12:34

6. Pek Beğenmediğim fondöten. gerçekten ilk kez sürüldüğünde bende de aman tanrım hissi yaratsa da 2. kullanımımda tamamen hayal kırıklığı oldu benim için. Nedenleri şunlar:

- parlama yapmayan bir fondöten bu çok güzel bir özellik ama cildin kuru bölgelerinde hemen kurulukları belli ediyor. Altına nemlendirici şart.

- biraz fazla sürünce miss fondöten oluyorsunuz. Yani yabancıların tabiriyle buildable değil. Biraz fazla sürünce cilt "merhaba ben fondöten kaplıyım" diye bağırıyor.

Özetle bu fondöteni kullanmak için cildinizde kuruluk olmaması ve yağlı bir cildiniz yoksa nemlendirilmesi şart. nemlendirilmiş ve peeling yapılmış ciltte az bir şekilde sürünce güzel duruyor gerçekten. Ama fondötenden beklentisi kapatıcılık olanlar için ideal değil üstte yazdığım sebepten dolayı. İyi bir yağlı cilt fondöteni olabilir. Pek tavsiye edebileceğim bir ürün değil.

20 eylül 23:38 20 eylül 23:42

5. Yenilenmiş sephora fondöteni. Elinize 1 pompa alın ve tampon hareketlerle dağıtmaya başlayın. Hem ışıltılı hem de ciltle müthiş uyumlu bir fondöten. Kapatıcılığı orta derecede ve renk skalası fena sayılmaz. Tavsiye edilesi :)

20 eylül 21:00

4. açılııııın gızlaaar!!! Dün aldım bugün saatlerce denedim ve övgülerle geldim. Sabah resmen bi pompanın yarısı tüm yüzüme yetti. İlk artısı bununla başladı. Parmağımla sürdüm yaydım, süngerle güzelce dağıttım. Allahım gerçekten cilt gibi duruyor dedikleri olayı deneyimlemiş oldum hemde sağlıklı parlaklıkla beraber. Zaman geçtikçe iyice oturdu cildime ve kendi cildimde birebir oldu. Aşırı aşırı beğendim diyebileceğim harika bi ürün<3 reklam değil deneyimle sabit kızlar. Doğal incecik ve cilt gibi duran, yağlı değil çok canlı sağlıklı ışıltısı olan kalıcı bi fondöten. Canım bebeğim<33 indirim varken gidin bi deneyin kızlar 68₺ olması gerek. Renk skalasıda gayet iyi gibi.

20 eylül 16:43


3. uzun arayışlarım sonucu tenime uygun rengiyle beni kendine aşık etmiş fondöten.

10 clair light n rengine sahibim sarı alt tonlu beyaz ten rengime çok güzel uyum sağladı.

Kapatıcılığı orta ancak arttırılabilir kalıp gibi durmuyor. Doğal aydınlık bir bitişe sahip. Cilt tipim normal zaman zaman t bölgem parlar ama bu fondöten çokta parlatmadı.Kısacası çok memnunum ikinciye geçtim bittikçe almayı düşünüyorum.

7 ağustos 10:59 7 ağustos 10:59

2. Yeni sephora fondöteni. 

14 clair light rengine sahibim ve oldukça açık bi renk ama ilk sürüldüğündeki hali biraz oksidize oluyo sanırım. (yine de piyasada açık renk bulmakta zorluk çekenler muhakkak bakmalı) 

Yapısını sevdim çabuk yayılıyo uygulaması kolay ve yüzde doğal duruyo ben burdayım diye bağırmıyo, saat ilerledikçe parlama yapıyo isminden de anlaşılacağı üzere ama ben yüzüme verdiği aydınlık ve sağlıklı görünümü sevdim. Bu aralar her makyajımda kullandığım bi ürün.  

29 haziran 13:56

1. Bayıldımmmmmmmm bu fondötene. Neredeyse her gün bu fondöteni kullanıyorum. Cildimde asla ağırlık yapmıyor.

4 mayıs 00:16