yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  15. Hakkında girdi yazmak için biraz erken olabilir lakin; ba yıl dım.

  İki gün önce elime geçti, nasıl durduğunu merak ettiğimden sabahtan kalma fondötenimin üstünde öylesine denedim. Pütür pütür dursa kızmazdım fakat çok güzel durdu. Gerçekten ıslak makyaj için mükemmel bir fondöten. Sabah altı gibi temiz yüzüme uyguladım, hâlâ duruyor. Oksitlenme ya da artı bir yağlandırma yapmadı. Renk sıkalası da fena değildi. Bence denenmeye değer bir fondöten

  12 mayıs 12:20

  14. 25- Beige rengine sahip olduğum fondötenin şişesini yarılamış bulunmaktayım. Adından da anlaşılabileceği üzere size aydınlık bir cilt vaat ediyor. Ben halk arasında 'sarı benizli' diye tabir edilen donuk, kansız, cansız bir yüze sahibim. Cildim de karma. O yüzden yıllarca "ay tatlım senin cildin karma, al bu da mat fondöten" denilerek hep mat fondötenler kullanmaya çalıştım ve tahmin edersiniz ki donuk görüntümü sürdürmeye devam ettim. Son zamanlarda fazlasıyla trend haline gelen strobing makyajın da gazıyla bu ürünü aldım ve bayıldım. Ürün tam da size vaat ettiğini gerçekleştirerek size taze, canlı, aydınlık ve sağlıkla -ymışçasına- ışıldıyan bir cilt sağlıyor. Hafif bir yapısı var, cildinizde doya doya yayabilirsiniz. Kapatıcılığı orta karar, kullandığım çoğu fondötenden daha kapatıcı. Cildiniz kesinlikle daha sağlıklı ve pürüzsüz görünüyor. Gelelim eksilerine: Günün ilerleyen saatlerinde burnum yağdan vıcık vıcık oluyor. Bu da benim cildimle ilgili bir durum olduğu için ürünü çok da suçlayamıyorum. Ama karma ciltliler bu ürünü kullanırken bunu göz önünde bulundursunlar. Gözlük kullandığım zamanlarda gözlüğün burnumla temas ettiği yerde fondöten yığılması meydana geliyor. Bu da tabi ki pek arzu edilen bir durum değil. Bende sivilce yaptığını düşündüğüm zamanlar oldu ama şu an o kadar da emin değilim. Özetle ürün aslında gayet başarılı. Kullandığım zamanlar kendimi çok da iyi hissediyorum. O doğal bir şekilde sağlıkla ışıldayan cildin insana verdiği çok özel ve güzel bir pozitif enerjisi var. Kaliteli bir primer ve pudra ile cildin yağlı bölgelerinde meydana gelen dağılmaların önüne geçilebileceğini düşünüyorum. Yeni bir primer aldım, onunla da deneyip ona göre tekrar yorumlayacağım.   

  30 mart 14:48

  13. Geçtiğimiz ay risk alarak Sephora online dan aldım, fotoğraflardan tam rengimi tutturmuşum:) Çok çok beğendim, kuru-karma cildime oturuyor, ışıl ışıl bir görüntüsü var. Bu kadar iyi çıkacağını ummuyordum açıkçası:)))

  23 ocak 10:52

  12. Çok güzel ve bayıldığım bir fondöten oldu. Shiseido 'nun syncro skin glow fondötenine cok benzettim tabi o 330 lira.

  6 ocak 13:15

  11. Cildim kuruya dönük karma ve bu zamana kadar bir çok fondöten denedim-deniyorum.

  Bu fondöten yüze kolay yayılan, bana göre kapatıcılığı orta seviyenin yükseği ki üzerinden bir kat daha geçerseniz kesinlikle yüksek kapatıcılığı oluyor ve yüzünüzde kalıp gibi durmayan doğal bitirişli bir fondöten. Eğer aradığınız bu üçü ise bence başka fondöten bakmanıza gerek yok. Gayet kalıcı ve bu fondöteni kullandığım zamanlar genellikle iltifat alıyorum "cildin çok sağlıklı duruyor." şeklinde sırf bu yüzden bile tavsiye ederim. Benim cildim bu fondöteni kusmadı, oksitlenme yapmadı yani herhangi bir olumsuz özelliğini görmedim. Bence bittikçe alınacak olan, cilde taze bir görünüm veren çok güzel bir fondöten.

  5 aralık 2018 22:52

  10. Günün ilk saatlerinde cildimi sağlıklı ve canlı gösterirken ilerleyen saatlerinde yüzümde kir ve yağ birikmiş gibi hissetmeme sebep olan fondöten. Ayrıca aşırı oksitleniyor. Bitince mat olan versiyonuna bakmayı düşünüyorum.

  5 kasım 2018 22:22

  9. resmen yıllardır aradığım fondöten buymuş. hep sephora standının önünden geçip pek incelemezdim, iyi yorumları görünce şans vermek istedim ve bayıldım. asla ağırlık yapmıyor, capcanlı bir görünüm sağlıyor ve bence gayet kalıcı. fondöteni yüzümde çok uzun süre tutmamaya çalışıyorum bu yüzden aşırı uzun süre denemedim ama 4,5-5 saatin sonunda hiç oynamadan yüzümde duruyordu. verdiği sağlıklı ışıltıyı çok seviyorum. 21 ekim 2018’de güncel fiyatı 85tl idi. tek sorun 20 ml olması bence.

  23 ekim 2018 21:00 23 ekim 2018 21:00

  8. severek kullandığım hakikaten glow etkisi veren ve insanı canlandıran, uzun süre kullanacağım fondöten.

  yoğun olduğu için bir pompa yüm yüze yetiyor.

  21 eylül 2018 12:34

  7. Pek Beğenmediğim fondöten. gerçekten ilk kez sürüldüğünde bende de aman tanrım hissi yaratsa da 2. kullanımımda tamamen hayal kırıklığı oldu benim için. Nedenleri şunlar:

  - parlama yapmayan bir fondöten bu çok güzel bir özellik ama cildin kuru bölgelerinde hemen kurulukları belli ediyor. Altına nemlendirici şart.

  - biraz fazla sürünce miss fondöten oluyorsunuz. Yani yabancıların tabiriyle buildable değil. Biraz fazla sürünce cilt "merhaba ben fondöten kaplıyım" diye bağırıyor.

  Özetle bu fondöteni kullanmak için cildinizde kuruluk olmaması ve yağlı bir cildiniz yoksa nemlendirilmesi şart. nemlendirilmiş ve peeling yapılmış ciltte az bir şekilde sürünce güzel duruyor gerçekten. Ama fondötenden beklentisi kapatıcılık olanlar için ideal değil üstte yazdığım sebepten dolayı. İyi bir yağlı cilt fondöteni olabilir. Pek tavsiye edebileceğim bir ürün değil.

  20 eylül 2018 23:38 20 eylül 2018 23:42

  6. Yenilenmiş sephora fondöteni. Elinize 1 pompa alın ve tampon hareketlerle dağıtmaya başlayın. Hem ışıltılı hem de ciltle müthiş uyumlu bir fondöten. Kapatıcılığı orta derecede ve renk skalası fena sayılmaz. Tavsiye edilesi :)

  20 eylül 2018 21:00