4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (6)
  • medya (4)

22. waterproof olanını kullandığım maskara. öncelikle çok ıslak. baya uzun bir sürede yapısı oturuyor, oturana kadar da çok dikkatli sürmezseniz 3 tel kirpik görüntüsü kaçınılmaz oluyor. gerçekten çok güzel uzatıyor ve simsiyah yapıyor. akmıyor. çok zor ve sadece yağ bazlı ürünlerle çıkıyor ama kirpiklerimin dökülmesine neden olmadı. acelem olduğunda kullanamıyorum ama özel günlerde ve uzun uzun özenerek makyaj yaptığım zamanlarda elim ilk bu ürüne gidiyor.

ilgili medya:
1
23 nisan 16:03

3

21. kirpiklerim: uzun, dolgun, düz ve siyah.

bir rimelde aradığım özellikler: kıvırması, çok uzatmaması (kaşıma gözüme bulaşıyor yoksa), topaklanmaması, temizlerken kolay çıkması, iyice kıvırması, gün içinde akma bulaşma yapmaması, daha dolgun göstermesi, tek tek ayırması, cılız göstermemesi.

gelelim bu rimelin bana yaşattıklarına

artıları: kirpiklerimi çok güzel kıvırdı, istediğim ölçüde uzattı, dolgun gösterdi, bitmeye yakın süreye kadar topaklanma yaşatmadı, dolgun gösterdi, tek tek ayırdı ve cidden sürüldüğünde çok güzel duruyordu.

eksileri: affedersiniz ama evden çıkıp okula gelene kadar ağzıma kadar aktı her seferinde ya. her sürdüğümde çevremdekiler tarafından gözünün altını temizle lafından bıkmıştım artık yani. daha da kötüsü temizlemesi o kadar ama o kadar zor geldi ki benim için. rakun gibi olana kadar çıkmıyordu kirpiklerimden. çift fazlı temizleyicilerle denemiştim hep en az 3 pamuk gidiyordu yine de yüzümü yıkarken akmaya devam ediyodu tamamen arınmıyordu.

akma ve zor temizlenmesinden dolayı bir daha almadım ama bu kadar güzel kıvıran bir rimelim daha olmamıştı o yüzden hala aklımın bi köşesinde. tavsiyem, denemek isteyenler mini boyunu denesin ama bu çileye değer mi bilmiyorum

22 nisan 18:48

20. "ehh, meehh" oyu verdiğim bir maskara.  

kirpiklerim uzun sayılır, epey gür ve kalın fakat hiç kıvrık değil. bu maskara epey uzatıyor ve kıvırıyor. bu açıdan güzel. dolgunluk vermiyor ki bu benim için iyi bir şey. diğer türlü çok abartılı duruyor. 

ama çok ıslak. fırçası gördüğüm en küçük fırça ona rağmen çok bulaşıyor. kirpikleri birbirine yapıştırmadan uygulamak da çok zor. o yüzden çok beğenmedim. high-end maskara almama mücadelemi kaybedecek gibi hissediyorum. swh. 

bir ay önce aldım waterproof olanını, fiyatı 40-45 lira gibi bir şey.

22 nisan 18:01


5

19. Fiyatına göre kesinlikle çok iyi. Dümdüz ama uzun ve sık kirpiklerim var, hiçbir maskara bunun kadar iyi kıvıramadı. Küçük boyunu aldım ne kadar surede biteceğini merak ediyorum çünkü daha önce hiçbir rimeli bozulmadan bitirmeyi başaramadım. Ayrıca en sevdiğim yanı sanırım küçücük fırçası oldu

9 nisan 18:01

18. kirpiklerimden memnunum, beni sevdikleri ve terketmedikleri sürece onlara bakmaya devam edeceğim. aşırı kıvrık değil ama kıvrık gürlüğü ve uzunluğu benim için yeterli.

yalnız hayatımda en sevdiğim makyaj malzemesi hep rimel olmuştur, bundan dolayı rimel arayışlarım çoğu zaman bitse bile yenilerini hep deniyorum. damla altun'un videosunda rimelimi nasıl sürüyorum adlı videoyu gördüğümde dedim ki bu kız aynı benim gibi rimel sürüyor, hatta o ucu sivri şeyimiz bile aynı :D neyse, ama plastik fırçadan daha çok her zaman kıl fırçayı tercih ederim. bu ürüne bir şans vereyim dedim, çünkü açıkçası fırçası ilgimi çekmişti. 

formülasyonu berbat. gerçekten o kadar ıslak ki, anlamlandıramadım bu sıvının kaynağını. ama waterproof olanı başarılı, çıkmıyor. rüzgarlı günlerde gözlerim çok akar, o anlarda bile beni yarı yolda bırakmadı. 

yalnız şöyle bir durum var ki, fırça çok fazla ürün alıyor. bundan dolayı etrafına sürterek fazlasını alıp, zamanım çok olduğu günlerde sürebiliyorum. öbür türlü yapış yapış ve örümcek kirpik sevdiğim halde benim için bile fazla örümcek oluyor. 3 bacak falan dsfhs...

etkisine gelirsek, uzatıyor. gerçekten çok uzatıyor. yoğunluk anlamında aşırı bir etkisi yok ama en küçük kirpiğe bile ulaştığından dolayı simsiyah bir etkisi oluyor.

mutluyum, tekrar alırım. çünkü özel gün maskarası kesinlikle.

2 mart 18:46

17. Sürmeyi becerebildiğim zamanlarda hayatımın maskarası olduğuna kanaat getirip; süremeyip makyajımı mahvettiğimde aldığım güne lanet ettiğim enteresan maskara. Uzun, ağır ve dümdüz kirpiklerimi gün sonuna kadar havada tutabilen tek maskara olmasına rağmen hala başka maskaralar arayışı içinde olmamın tek sebebi ikinci durumun fazla sık yaşanması. Minik fırçasına rağmen dört sürüşümden birinde falan her şeyi mahvediyorum gerçekten çok üzücü. Öyle olunca da korkudan elim gitmiyor bazen; bir gün daha becerikli bir insana dönüşürsem başka bir şey kullanmam herhalde.

1 mart 21:44

16. Damla altunun videosunda görüp, sephora yılbaşı indiriminden deneme boyunu almıştım. Biraz fazla ıslak olması, zor temizlenmesi eksi yönleri. Ama tam bir siyah ve güzel hacim veriyor, hem de tek tek ayrılmış düzgün bir görünümle.

5 şubat 03:37


15. Uzun zaman maybelline rocket volume maskara kullandım kirpiklerim uzun olduğu için hacim veren tombul başlıklı fırçalar daha çok hoşuma gidiyor onu da aynı sebepten bıraktığım bir dönemde YouTube yüzünden almış bulundum. Malesef ki beğenmedim sonra kız kardeşime verdim o da beğenmedi maskaranın bi kere en büyük problemi çok ıslak olması tamam kuru olup kirpikleri yapıştırmadı da kötü olurdu ama bunu sürünce bir dakika gözünüzü kırpmadan beklemek lazım alta üste her yere bulaşıyor aksi halde. Bir de benim maybelline i bırakma sebebim olan dökme problemini de yaşayınca dediğim gibi kullanmayı bıraktım. Herkes baya memnun sorun benim kirpiklerimde mi bilemiyorum çünkü kaşlarımda da dökülmeler var herkes kapağını açık bıraktım falan demiş bir de öyle deniyim bari mantıklı geldi bu da olmazsa çöpe gidecek malesef

4 şubat 23:37

14. Sephora indiriminden 10 ya da 15 liraya küçük boy volume maskara almıştım ilk kullanımda çok beğendim ne yazık ki stopperı bozuk çıktı, sephoraya gittim ve değiştirmelerini istedim ellerinde olmadığını söylediler, başka bir şubesinden aldığım ve fişimi attığım için birşey yapamayacaklarını, aldığım yere gitmemi söylediler. Dedim o zaman incelemeye gönderin bana daha sonra yenisini verin dedim yine fiş olmadığı için neye istinaden bu işlemi yapacaklarını sordular. O an kan beynime sıçradı ağzıma geleni söyledim ne benefiti kaldı ne blogger şovları bu sefer o zaman başka bir ürün alın bunun bedelini düşelim dediler. E bunu neden daha önce teklif etmiyorsunuz? Too faced choclate chip palet ve iki kutu invisibobble toka aldım kasaya geçtik işlem yapılırken numaram vesilesiyle önceki alışverişlerime bakıldı ( e hani fiş lazımdı kayıtlarda fatura no yazmaz mı?) e siz vip müşteri görünüyorsunuz hediye gönderil miyor mu diye sordular. (Vip, black card oluyor sanırsam zaten her önüne gelene black card veriyorlar!)  derken içeri gitti ve bu maskaranın küçük boyunu hediye ettiler. Ödememi yaptım çıktım.

O günden beri hergün sürdüm gerçekten underrated bir maskara. Tek tek ayırıyor güzelce uzatıyor. Olumsuz yönleri ise çok zor çıkması ve kolay akması. Bittikçe tekrar tekrar alacağım. 

Ya işte sephora o kasa arkasında ki odada neler saklıyorsan gör bak parasıyla ürün alan insanlara binbir zahmetle ettiğin hediye sayesinde o kişiler üründen memnun kalabiliyor ve almaya devam ederim diyor. 

Biraz maskara ve sephora eş başlıklı girdi oldu mazur görün.

Sonuç: maskara mükemmel, sephora kendine gel müşterilerine değer ver. 

4 şubat 15:17

13. Bu maskarayı damla Altun ile tanıdım. Kadını ne zaman izlesem yaninda bu maskara beliriyordu gözümde shssh. Maskara konusunda yeniliklere açık değilim, ikonik iki maskaram var. Dün satın aldım ama şu an icin biraz ıslak yapıda. Eve gittiğimde kapağını bir saat açık bırakacağım bakalım kıvamını bulunca nasıl olacak. Editleyeceğim.

27 ocak 14:38