sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • oylar (33)
  • medya (4)

  70. Ben hayatımda bu kadar dökülen bir maskara görmedim. Sürdükten henüz birkaç saat sonra gözaltlarım parça parça siyah maskara kalıntıları ile doluyor. Ama gerçekten gözlere çok güzel bir görünüm sağlıyor. Hacim veriyor ama abartmıyor, aynı zamanda uzatıyor da. Siyahlığını da sevdim. Gözüm piyasadaki birçok maskarayı kabul etmez, alerjik reaksiyon gösterir ama bunda öyle bir problem yaşamadım. Özellikle fırçası en uçtaki kirpiklere bile ulaşabildiği için gözü çok güzel çerçeveliyor. Sephora her alışverişimde gönderdi sağolsun, 1 tane de yedeği var elimde. Gün içerisinde göz altlarımı kontrol edebilirim derseniz ideal bir maskara. Tavsiye ederim.

  17 mayıs 01:46

  69. Sürerken terleten rimel..  ıslaklığı geçene kadar sürerken çok dikkat etmeniz gerekli yoksa vezir edecekken rezil ediyor. Her yere bulaşıyor. Temizleyeyim derken De uğraşıyorsunuz çünkü sil sil çıkmak bilmiyor, yüzünüz simsiyah oluyor. Yani sürmesi çok zahmetli Ama kurumaya başladığında fiyatına göre en iyi rimel kesinlikle. Tabi takma kirpik etkisi yarattığı doğru, kirpiklerimi en çok kaldıran ve uzatan rimel oldu kendisi. o yüzden doğal bir rimel arayanlar için doğru bi seçim değil. 

  17 mayıs 01:38

  68. Fazla ıslak yapısı var ve fırçayla az ürün almak da oldukça zor tasarımdan dolayı , zor bir uygulanışı var ayrıca düzgün süremeyince düzeltmek de oldukça zor çünkü resmen çıkmıyor çok bulasıyor.Bir de koku hassasiyetiniz varsa bir bende mi böyle bilmiyorum ama farklı bir kokusu var ve arada geliyor biraz rahatsız edici.

  Olumlu yönlerine gelirsek hiç bir hassasiyete sebep olmadı ve kirpiklerimi güzel kıvırdı.Akma gibi bir sorunu da yok.Kısaca makyaja vakit ayırabileceksem bunu kullanabilirim ama genellikle bir yere yetismem gerektiğinden pek kullanamıyorum.

  8 mayıs 17:31 8 mayıs 19:08

  2

  67. pütür pütür dökülüyor göz altlarına, özellikle lens kullanıyorsanız inanılmaz rahatsız ediyor. tavsiye etmem.

  28 nisan 17:33

  66. Minicik fırçayı görünce kirpiklerimde kolay kullanacağımı sanıyordum, yanılmışım. Fırçası gerçekten aşırı minik ve yanlış bir hareketle göze girebiliyor veya göz kapağını feci hâle getirebiliyor. Tüm bu riskler el alışana kadar ama.

  Açıldığı zaman kıvamı çok ıslak değil ama bir süre sonra daha da oturuyor. Oldukça yoğun ve siyah bir görünüm veriyor kirpiklere. Mümkün mertebe sıyırmaya çalışıp kullanmama rağmen eğer hızlı hareket edersem kirpikleri birbirine yapıştırabiliyordu ilk açıldığı zamanlar.

  Fırçasının küçüklüğü ile tüm kirpiklere ulaşıyor. Kirpikleri oldukça uzatıyor ve kıvırıyor, tek katta kaşlarıma rahatça değen başka maskara denememiştim. Gözlük kullandığım için uzatan maskaralarda problem yaşadığım hâlde bu maskara oldukça kıvırdığı için rahatsızlık vermiyor. Ama dolgunluk vermiyor. Maskarada asıl aradığım dolgunluk olmasına rağmen sürdüğümde ulaşığım o uzun ve kıvrık görünümle dolgunluğun eksikliğini çok hissettiğimi söyleyemem.

  Tek problemi yoğun bir gün yaşıyorsam akması. Hem kaşlarımın altına hem de gözlerimin altına akıyor. Ama essence'in i love extreme kadar değil akması, hareketli bir gün yaşıyorsam öğleden sonra akıyor.

  Şu an deborah'ın 24ore absolute volume maskarasıyla birleştirip kullanıyorum. Böylece hem uzun ve kıvrık hem de dolgun kirpik görüntüsünü elde edebiliyorum. Ama tek başına da oldukça beğendiğim.

  Güncel fiyatı 60₺ ve muhtemel ki tekrar alırım.

  28 nisan 14:22 28 nisan 14:24

  65. Ne kadar sevdiğim ve tavsiye ettiğimle ilgili bir girdim mevcut zaten. Güncelleme yapmak istedim çünkü açıldıktan 2 ay sonra kendine geliyor. İlk 2 ay çok ıslak ve kirpikleri birbirine yapıştırıyor. O ıslaklığı geçince ilk katta bile belirgin, kıvrık, dramatik kirpikler elde ediyorsunuz. Özellikle kirpikleri belirginleştireceğim diye uzun uzun maskara sürme adımını (gizlinot: Şahsımın makyaj yaparken en sevmediği adım ) hiç sevmediğim için tek katta bu etkisi çok hoşuma gidiyor. Bitince loreal'in unlimitted maskarasına şans vereceğim. İnceleme videolarından ve yazılan yorumlardan gördüğüm kadarıyla benzer etki verecek gibi duruyorlar.

  26 nisan 16:16

  64. İndirim döneminde 30 tl gibi bir fiyata aldım yılbaşında, her gün kullanıyorum ve performansı hala yerinde diyebilirim, kirpiklerim düz denilebilecek ve uzundur, istediğim hacim ve kıvrım bu yönden isteklerimi karşılıyor, sadece gün sonunda kirpiklerim ilk sürdüğüm kıvrımda kalmıyor ama hiçbir maskaradan o performansı görmediğim için sorun etmiyorum, kirpiklerimi dökmemesi bir rimelin benim için en en önemli istediğim şeylerden biridir bu yönden de çok memnunum tek kirpik tanesi bile dökülmedi... bitince alır mıyım kesinlikle alırım bir loreal maskara indirimsiz 80-90 tl iken vb. Bu maskara fiyat performans olarak maybelline ve loreal gibi markalardan çok ötede benim için...

  25 nisan 00:09

  63. Lens kullanan kişilerin uzak durması gereken maskaradır, ne zaman kullansam alerji yapıyor diye çıkarmak durumunda kaldım...

  24 nisan 13:20

  3

  62. Verdiği efekti bayağı beğendiğim ama birkaç kötü özelliğini de sayabileceğim maskara. Bende waterproof versiyonu mevcut.

  Kirpik yapımdan bahsedeyim. Kardeşim de ben de "elizabeth taylor mutasyonu" da denilen çift sıra kirpiklere sahibiz, dolgun uzun ve kıvrıktır kirpiklerim, iltifatı ilk kirpiklerime alırım hiç şaşmaz, günlük olarak maskara kullanmıyorum. Ancak kirpiklerim birbirine giriyor gün içinde ve göz makyajı yaptığımda hoş gözükmüyor. Ayrıca dipleri siyah olsa da uçları şeffaf mı desem ne desem, belirgin değil diyeyim.

  Dolayısıyla bir maskaradan beklentim öncelikle

  tek tek ayırması,

  topaklanmaması ve

  kalınlaştırmadan iyice boyaması.

  Gözlerim alerjik olduğu ve lens kullandığım için akmaması da gerekiyor, waterproof opsiyonu varsa genelde waterproof tercih ederim.

  Ayrıca maskaraya pek alışık olmadığımdan, çoğu maskara gözlerime ağırlık yapıyormuş gibi geliyor.

  Kalkık ve kıvrık tutuşu ya da volüm verişi ile ilgili ölçüm yapamıyorum genelde maskaralara. Ama bir maskara benim kirpiklerimi ayrık tutabiliyorsa herkesinkini tek tek ayırır, bende topaklanmıyorsa kimsede kolay kolay topaklanmaz. kirpikleri birbirine yapıştırmaZ. Gözlerim güneşte rüzgarda havada karada sulandığı için akma, kokma konusunda da test edebiliyorum.

  Bu maskaraya gelecek olursak;

  Bendeki etkisi tam sevdiğim gibi tek tek ayrılmış kirpikler. Gün içinde birbirine yapışmıyor kirpikler, Kirpik tellerini kalınlaştırmıyor, uçlarını ince tutuyor ama simsiyah da boyuyor. Akma gözlemlemedim, buna bağlı olarak da temizleme yağı ile iyice ovuşturma istiyor çıkarırken. 

  Eksi yönlerine gelirsek:

  *Fırçası çok küçük ve formülü çok ıslak: Evden çıkarken 3 saniyede şipşak göz makyajınızı tamamlayacağınız türden bir maskara değil. Islak olduğu için kısa ve düz kirpiklere sahip hanımlara ilaç gibi gelecektir, uzun süre uzun ve kıvrık tutacaktır sanıyorum, ama benim gibi gözünüzü çıkaracak kadar kirpiğiniz varsa uğraştırıyor biraz.

  *Sürerken bulaştırıyorum. Yapısı ıslak olduğundan kurumasını beklemek azap gibi geliyor.

  *topaklanmasın diye yavaş ve dikkatli sürmem gerekiyor, ki makyajını kısa sürede yapan biriyim, maskara sürerken de inanılmaz sıkılıyorum.

  *kirpikler birbirine yapışmasın diye bir süre kurumasını beklemem gerekiyor gözlerimi kapatıp.

  *iyi temizleyemediğim zamanlarda gözümü kaşındırdı. Mutlaka ve mutlaka temizleme yağı istiyor.

  *yapısı ıslak olduğundan ağırlık yapıyor. Kirpiklerimi tırnaklarımla temizlemek falan istiyor sol elim gün içinde. Sağ elimle durduruyorum onu.

  24 nisan 11:33

  5

  61. minik fırçası ile harikalar yaratan maskara. klasik büyük fırçalara göre kullanımını çok daha rahat buldum, lokal olarak istediğiniz noktalara erişebilme imkanı veriyor. Kirpikleri ağırlaşma yapmadan uzatıyor, dolgunlaştırıyor, alt kirpiklere sürmenizi tavsiye etmiyorum, gün içinde akma yapabiliyor.tek kusuru sanırım makyajı çıkartırken zorlaştırması.

  Not: Önce su ile yumuşatıp makyaj temizleyiciniz ile çıkartırsanız bu maskarayı baş tacı yapabilirsiniz.

  19 nisan 14:04 19 nisan 16:32