yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (65)
  • oylar (35)
  • medya (3)

  65. fırçası çok küçük böylece her kirpiğe uygulaması kolay oluyor. hafif ve kremsi dokusu sayesinde topaklanmadan sürmesi kolay ayrıca dümdüz sayılabilecek ve oldukça seyrek kirpiklerimi dolgunlaştırıp uzattı. (gizlinot: açık renk saça sahip olanlar için rengi fazla siyah kalıyor)

  27 temmuz 03:43

  64. güncel fiyatı 69.90 olmuş maskara. fiyatına değen, kirpikleri hem dolgunlaştırıp, hem uzatan nadir maskaralardan. 

  27 mayıs 13:20

  63. Fazla ıslak yapısı var ve fırçayla az ürün almak da oldukça zor tasarımdan dolayı , zor bir uygulanışı var ayrıca düzgün süremeyince düzeltmek de oldukça zor çünkü resmen çıkmıyor çok bulasıyor.Bir de koku hassasiyetiniz varsa bir bende mi böyle bilmiyorum ama farklı bir kokusu var ve arada geliyor biraz rahatsız edici.

  Olumlu yönlerine gelirsek hiç bir hassasiyete sebep olmadı ve kirpiklerimi güzel kıvırdı.Akma gibi bir sorunu da yok.Kısaca makyaja vakit ayırabileceksem bunu kullanabilirim ama genellikle bir yere yetismem gerektiğinden pek kullanamıyorum.

  8 mayıs 17:31 8 mayıs 19:08

  5

  62. İyi yanları: kirpik kıvırıcısına gerek kalmıyor aynı etkiyi maskara tek başına sağlıyor. aplikatöre alışınca ayrık, doğal görünüm elde edilebiliyor. bu performansta bir maskara için indirimde fiyatı uygun oluyor (en son makyaj temizleme ürünüyle birlikte 60 liraydı ama waterproof olan değil normali galiba) fiyat performans açısından başarılı. Bende waterproofu var akma yapmıyor ve waterproof bir maskaraya göre çok kolay temizleniyor, ağırlık yapmıyor.

  Kötü yanları: çok ıslak bi maskara bir süre açık bıraktım sorunu öyle çözdüm. Ürünü sıyırmadan kullanırsanız biraz topaklanabiliyor ya da kesinlikle dökülme yapıyor. Sıyırıp alınca da ürün tam azalmıyor uğraşmak lazım biraz. 

  4 mayıs 02:34 4 mayıs 02:37

  2

  61. pütür pütür dökülüyor göz altlarına, özellikle lens kullanıyorsanız inanılmaz rahatsız ediyor. tavsiye etmem.

  28 nisan 17:33

  60. Ne kadar sevdiğim ve tavsiye ettiğimle ilgili bir girdim mevcut zaten. Güncelleme yapmak istedim çünkü açıldıktan 2 ay sonra kendine geliyor. İlk 2 ay çok ıslak ve kirpikleri birbirine yapıştırıyor. O ıslaklığı geçince ilk katta bile belirgin, kıvrık, dramatik kirpikler elde ediyorsunuz. Özellikle kirpikleri belirginleştireceğim diye uzun uzun maskara sürme adımını (gizlinot: Şahsımın makyaj yaparken en sevmediği adım ) hiç sevmediğim için tek katta bu etkisi çok hoşuma gidiyor. Bitince loreal'in unlimitted maskarasına şans vereceğim. İnceleme videolarından ve yazılan yorumlardan gördüğüm kadarıyla benzer etki verecek gibi duruyorlar.

  26 nisan 16:16

  59. İndirim döneminde 30 tl gibi bir fiyata aldım yılbaşında, her gün kullanıyorum ve performansı hala yerinde diyebilirim, kirpiklerim düz denilebilecek ve uzundur, istediğim hacim ve kıvrım bu yönden isteklerimi karşılıyor, sadece gün sonunda kirpiklerim ilk sürdüğüm kıvrımda kalmıyor ama hiçbir maskaradan o performansı görmediğim için sorun etmiyorum, kirpiklerimi dökmemesi bir rimelin benim için en en önemli istediğim şeylerden biridir bu yönden de çok memnunum tek kirpik tanesi bile dökülmedi... bitince alır mıyım kesinlikle alırım bir loreal maskara indirimsiz 80-90 tl iken vb. Bu maskara fiyat performans olarak maybelline ve loreal gibi markalardan çok ötede benim için...

  25 nisan 00:09

  58. Lens kullanan kişilerin uzak durması gereken maskaradır, ne zaman kullansam alerji yapıyor diye çıkarmak durumunda kaldım...

  24 nisan 13:20

  3

  57. Verdiği efekti bayağı beğendiğim ama birkaç kötü özelliğini de sayabileceğim maskara. Bende waterproof versiyonu mevcut.

  Kirpik yapımdan bahsedeyim. Kardeşim de ben de "elizabeth taylor mutasyonu" da denilen çift sıra kirpiklere sahibiz, dolgun uzun ve kıvrıktır kirpiklerim, iltifatı ilk kirpiklerime alırım hiç şaşmaz, günlük olarak maskara kullanmıyorum. Ancak kirpiklerim birbirine giriyor gün içinde ve göz makyajı yaptığımda hoş gözükmüyor. Ayrıca dipleri siyah olsa da uçları şeffaf mı desem ne desem, belirgin değil diyeyim.

  Dolayısıyla bir maskaradan beklentim öncelikle

  tek tek ayırması,

  topaklanmaması ve

  kalınlaştırmadan iyice boyaması.

  Gözlerim alerjik olduğu ve lens kullandığım için akmaması da gerekiyor, waterproof opsiyonu varsa genelde waterproof tercih ederim.

  Ayrıca maskaraya pek alışık olmadığımdan, çoğu maskara gözlerime ağırlık yapıyormuş gibi geliyor.

  Kalkık ve kıvrık tutuşu ya da volüm verişi ile ilgili ölçüm yapamıyorum genelde maskaralara. Ama bir maskara benim kirpiklerimi ayrık tutabiliyorsa herkesinkini tek tek ayırır, bende topaklanmıyorsa kimsede kolay kolay topaklanmaz. kirpikleri birbirine yapıştırmaZ. Gözlerim güneşte rüzgarda havada karada sulandığı için akma, kokma konusunda da test edebiliyorum.

  Bu maskaraya gelecek olursak;

  Bendeki etkisi tam sevdiğim gibi tek tek ayrılmış kirpikler. Gün içinde birbirine yapışmıyor kirpikler, Kirpik tellerini kalınlaştırmıyor, uçlarını ince tutuyor ama simsiyah da boyuyor. Akma gözlemlemedim, buna bağlı olarak da temizleme yağı ile iyice ovuşturma istiyor çıkarırken. 

  Eksi yönlerine gelirsek:

  *Fırçası çok küçük ve formülü çok ıslak: Evden çıkarken 3 saniyede şipşak göz makyajınızı tamamlayacağınız türden bir maskara değil. Islak olduğu için kısa ve düz kirpiklere sahip hanımlara ilaç gibi gelecektir, uzun süre uzun ve kıvrık tutacaktır sanıyorum, ama benim gibi gözünüzü çıkaracak kadar kirpiğiniz varsa uğraştırıyor biraz.

  *Sürerken bulaştırıyorum. Yapısı ıslak olduğundan kurumasını beklemek azap gibi geliyor.

  *topaklanmasın diye yavaş ve dikkatli sürmem gerekiyor, ki makyajını kısa sürede yapan biriyim, maskara sürerken de inanılmaz sıkılıyorum.

  *kirpikler birbirine yapışmasın diye bir süre kurumasını beklemem gerekiyor gözlerimi kapatıp.

  *iyi temizleyemediğim zamanlarda gözümü kaşındırdı. Mutlaka ve mutlaka temizleme yağı istiyor.

  *yapısı ıslak olduğundan ağırlık yapıyor. Kirpiklerimi tırnaklarımla temizlemek falan istiyor sol elim gün içinde. Sağ elimle durduruyorum onu.

  24 nisan 11:33

  5

  56. minik fırçası ile harikalar yaratan maskara. klasik büyük fırçalara göre kullanımını çok daha rahat buldum, lokal olarak istediğiniz noktalara erişebilme imkanı veriyor. Kirpikleri ağırlaşma yapmadan uzatıyor, dolgunlaştırıyor, alt kirpiklere sürmenizi tavsiye etmiyorum, gün içinde akma yapabiliyor.tek kusuru sanırım makyajı çıkartırken zorlaştırması.

  Not: Önce su ile yumuşatıp makyaj temizleyiciniz ile çıkartırsanız bu maskarayı baş tacı yapabilirsiniz.

  19 nisan 14:04 19 nisan 16:32