sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (67)
 • oylar (28)
 • medya (4)
5

67. minik fırçası ile harikalar yaratan maskara. klasik büyük fırçalara göre kullanımını çok daha rahat buldum, lokal olarak istediğiniz noktalara erişebilme imkanı veriyor. Kirpikleri ağırlaşma yapmadan uzatıyor, dolgunlaştırıyor, alt kirpiklere sürmenizi tavsiye etmiyorum, gün içinde akma yapabiliyor.tek kusuru sanırım makyajı çıkartırken zorlaştırması.

Not: Önce su ile yumuşatıp makyaj temizleyiciniz ile çıkartırsanız bu maskarayı baş tacı yapabilirsiniz.

dün 14:04 dün 16:32

66. Arkadaşım almış ve çok da beğenmemişti. Sonra benim maskaramı deneyip beğenince takas ettik. Kirpiklerim dümdüz ve aşağıya bakar. Kirpik kıvırıcı kullanmadan bile kirpiklerimi havada tutması benim için başarıdır ama ben zaten kıvırıyorum onları ve bütün gün kirpiklerim kıvrık. Valla kirpikleri düz olanlar anlar bu bir mucize. Evet çıkartırken çok fazla bulaşıyor. Ama ben ağırlık yapıp kirpiklerim düşmesin diye zaten az uyguluyorum maskarayı. Bu yüzden birer pamukla hallediyorum bulaştırmadan. Kat kat sürerseniz kolay gelsin:d Ha birde benden naçizane bir öneri eğer kirpikleriniz çok düzse, kıvırdıkran sonra kirpiklerinizin sadece kıvrık kısımlarına maskara sürün. Diplere sürünce de kirpikler düşüyor. bir mua'dan duymuştum bunu ama hatırlamıyorum kimdi.

15 nisan 17:16

65. benim ısrarla yere bakan ve hiç bir maskaranın yeteri kadar dik tutamadığı uzun ve inatçı kirpiklerimi gün sonuna kadar kıvrık tutmayı -hatta kaşıma değdirmeyi- başarabilmiş tek maskaradır kendisi. İlk açıldığında fazla "akışkan" olduğundan, akma / bulaşma problemini ben de yaşadım, fakat şuan (2-3 hafta oluyor alalı), eskisi kadar problemli değil, mesela dün sabah 9dan gece 12ye kadar hiç bir şekilde akma problemi yaşamadım ki gözüm rüzgardan ötürü defalarca sulandı. fırçası silikon yapıda, ki bu benim için bir artı. kıl fırçalı maskaralardan kıvırma anlamında verim alamıyorum çünkü. kirpiklerde herhangi bir ağırlık, yapıştırma, topaklanma yapmıyor. siyahlığı muazzam. tek sorunu fırçasının küçük oluşunudan dolayı, makyaj sırasında kirpiklerinize daha fazla mesai harcamanız gerekiyor. bu da, etkisini göz önünde bulundurduğumda, tölere edilebilir diye düşünüyorum.

15 nisan 10:42

64. Kirpikleri sadece siyahlaştırıyor. Bir uzatma etkisi yada kıvırma etkisi yok. En kötü özelliği kirpiklerimden göz altlarıma inanılmaz akma yaptı. Göz altlarım simsiyah oldu. Bu yüzden tekrar almayacağım.

14 nisan 23:29

63. ben de etkisini çok beğenmiştim ilk sürdüğümde ama deli gibi aktı. 2.kez bile kullanamadım öylece bekliyor, üzdü.

14 nisan 14:07

5

62. Sephora'da satış görevlisinin gözündeki rimeli sorunca kullandığını söylediği, küçük fırçasını beğenmesem de kirpiklerinin uzun ve kıvrıklığı referansım olunca kirpiklerimde denemeye ikna olduğum ve sonucuna bayıldığım maskaradır.

fırçasının küçüklüğü sayesinde kirpiklerin her karesini boyadığından boyadığı alanı tek seferde bile upuzun yapabilen maskara. Fırça küçüklüğünün hem artısı hem de eksisi mevcut. Artısı, dipten uca tüm kirpiği boyaması, eksisi ise küçük fırçası ile kirpiklerimi 3 parçaya ayırıp boyarken daha fazla efor sarfetmek zorunda kalıyorsunuz. bu sebeple sabah acele ile servise yetişecekken sürmemeye gayret ediyorum. Büyük fırçalarla tek seferde tüm kirpikleri boyamaya alışan bana fırça küçüklüğü ilk etapta uğraştırıcı geldi. Fırçası iğne gibi küçük dikenler barındırdığı için kıl fırçaya alışmış elimde de biraz zorlandım. Bu sebeple benim eski alışkanlıklarım nedeniyle daha fazla özen ve biraz da zaman alıyor bu ürünle kirpik boyamak benim için. Fırça küçüklüğü nedeniyle Ufak bir kaydırma ile göz altı ve göz üstünü fazladan boyayabiliyorsunuz.

Bazı Günlerde sürdükten kısa süre sonra kaş altına biraz bulaştığını farkettim. (O kadar uzatıyor ki kirpikler kaşlarıma değiyor.) Bunun sebebini tam kurumadan olduğunu farkettiğim için kurumasını bekliyorum artık. Onun dışında kolay çıkmakla birlikte çıkartırken tüm yüzümü kapkara yapıyor.nasıl bu kadar ürün sürebilmişim gözüme diyorum. Halbuki kirpiklerimde hiç ağırlık yapmıyor. Kısacası ben çok beğenerek kullanıyorum. Bir de kahverengi rengi de olsa süper olurmuş.

13 nisan 15:18

61. sephora indiriminde yarı fiyatına aldım. kirpiklerim sık ama kısalar, biraz döküldüler ve benim kirpiklerimde işe yaramadı. sebebi bence, kirpiklerim kısa olduğu için direkt dipten sürdüğümde yapıştırması ve bulamaç gibi kalması. o kadar ıslak ki sürerken göz kapağına, göz altına değmeyegörsün, hapşırsan öldün. kuruması da uzun sürüyor bence ve gün içinde de akıyor. şu an çözümü bitmek üzere olan uzatma efektli bir rimelle kirpiklerimi uzatıp ayırıp, ardından bu maskarayı sürmekte buldum. böyle yapınca ilk hali yapışmamış ve uzamış oluyor ilk rimel sayesinde, bununla da daha uzamış ve daha siyah oluyor. bu şekilde kullanıp bittiğinde de almam.

13 nisan 14:25 13 nisan 14:25

60. Sephora indiriminde yarı fiyatına aldım kullandığım tüm rimeller akıyor normalde benim gözümde bu rimel çok az akıyor.Biraz yapısı yoğun hemen kurumuyor o yüzden bulaşabiliyor.Yıkanınca hemen çıkıyor fırçası da güzel fiyat ve özellik bakımından daha iyi bir alternatif bulamadım.Bitince tekrar alırım memnunum

13 nisan 14:11

2

59. büyük bir hevesle aldım ve daha bir kez kullandım ama biraz hayal kırıklığı oldu benim için. çok ıslak, sürerken her yerime bulaştı ve geç kurudu. ayrıca gün içinde sürekli akıyor. hatta aka aka gözümde rimel kalmadı. lens de takip çıkardığım ve göz damlası kullandığım için günümü rezil etti resmen. yanaklarıma, alnıma her yerime bulaştı kömür madeninde çalışmış gibi gezdim tüm gün, biraz kuruyunca düzelir umarım

5 nisan 00:00

58. bir ara sephora indirimi varken deneme boyunu almıştım. fırçası küçük olduğu için kirpikleri birbirine sokmadan ayırarak uzatıyor. ikinci katta baya etkisini görebiliyorum. şimdilerde favori uygulama şeklim şöyle oldu: 1 kat sephora ile ayır uzat, unlimited ile 2. katı geç tamamla.

1 nisan 15:35