sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1015)
 • medya (42)

1015. Online sitesinden kendi markasının göz makyajı temizleyicisini aldım, tester olarak yine aynı ürünü göndermişler! Tester, aldığın ürünlerden farklı bir ürünü ya da tamamlayıcı bir ürünü denememiz için değil midir? Aynı ürünün 5 mg'lık versiyonunu göndermenin mantığı nedir merak ettim.

20 şubat 10:00

1014. Too faced standları o kadar nadir ve küçük ki görmekte zorlanıyorum. Etiketler kocaman kocaman ama. 

10 şubat 19:42

1013. Bu indirim döneminde aldığım iki nemlendiricinin de kötü kokması Üzerine batch kodlarini kontrol ettim; biri Ağustos 2016, digeri aralik 2015 üretimli ve raf ömürleri dolmuş.

İndirimde özellikle cilt bakım ürünlerinde mutlaka batch kodu kontrol etmek gerekiyormuş.

10 şubat 15:24

1012. Online sitesinden geçenlerde ilk defa alışveriş yaptığım marka. Urban decay all nighter makyaj sabitleme spreyini 230 tl’ye satın aldım. Ertesi gün kargoya verildi. Paketin içinde iki tester ürün vardı. Görsellere ekliyorum.

ilgili medya:
1
8 şubat 22:47

1011. istinyepark şubesinden hep memnun kaldım. bir kere hadsiz bir çalışana denk geldiğimi hatırlamıyorum. tesadüf de olabilir tabi. ama onun dışında hemen hemen gittiğim tüm şubeler (istanbul ve ankara’da ikamet ettim şu zamana kadar) leş. 

4 şubat 02:50

1010. kendi markalarının rujları 50 tl olmuş. 20-30 civarlarında değil miydi? lip glosslar da 48 tl olmuş.

3 şubat 23:37

1009. Benim de satış tekniklerinden muzdarip olmuşluğum vardır. Artık daha temkinliyim. Araştırıp sadece ihtiyacım olanı alıyorum.

Mesela almayı planladığım bir ürün için kasaya gittiğimde “bu üründe indirim var şu kadara düştü demiyor da, bir tane daha alırsam 20 TL ye geleceği” söyleniyor. Buradan benim anladığım iki ürün alırsam indirim olacağı (hala kafam karışıyor) ama öyle değil illa sizden o tam parayı alacaklar.

Bunu bir kere yaşadım ve anlamayıp aldım. Fark edince sinirimden gittim iade ettim hemen. Bunu yaşadığım mağazalar Tunalı Hilmi cad. ile Cepa sephora’dır.

3 şubat 08:11

1008. Gerçekten online sonrası sephora alışverişim arttı. Süslülerin de belirttiği gibi mağaza çalışanları çok rahatsız edici.

3 şubat 00:06

1007. Türkiye'de iken asla girmekten hoşlanmadığım mağaza. Mutlaka kendinizi kötü hissettiriyorlar çünkü. Buraya gelince (Fransa) nemlendiriciye ihtiyacım olduğu için girdim. Girişte bir kız Bonjour blabla diyince fransızca anlamadığımı belirttim. gülümseyerek uzaklaştı. kimse kimseyle ilgilenmiyor burada, rahat rahat inceleyip alışverişinizi yapıyorsunuz. ama onların kazanma oranına göre de fiyatlar inanılmaz değil tabi (vichy, bioderma vb ürünler burada carrefour da satılıyor). diyecek bir şey yok ülke için.

2 şubat 22:47

1006. imajını tamamen çalışanlarının belirlediği mağazalar zinciri. size geçen ay yaşadığım iki olay anlatmak isterim.

1- rossmann'dan alışveriş yaptıktan sonra aldıklarımı bez torbama koyup marmara forum sephora'ya gittim. kasada aldıklarımı kendi poşetlerine koydular ve çıkışta alarm ötmeye başladı. mağazaya girerken ötmediğim için gerildim ve hırsız muamelesi göreceğimi düşündüm. bunun üzerine görevli kadınlardan biri yardıma geldi ve sephora poşetimin alarmını öldürdü. çıkarken tekrar alarm çalınca anlaşıldı ki sorun benim bez torbamdakiler. daha sonra aynı kadın torbamı aldı ve karıştırmadan alarmını öldürdü. kendimi açıklama gereği hissettim "siz isterseniz torbamın içine de bir bakın, bir yanlış anlaşılma olmasın" dedim ve açtım. hiç karıştırmadan sadece en üstteki ürünü aldı (gizlinot: rossmanndan alınmış bir krem) ve bir yandan "biz durumu anladık siz merak etmeyin, bunlarda alarm unutmuşlar onlar ötüyordur. şimdi buluruz" dedi ve gerçekten bulup gösterdi. Neyse ki fişlerini de ürünlerin yanında taşırım hep ama sormadılar bile haklarını yemeyeyim. Sonradan hatırladım ki o kadın bana sepet getirmişti, yani boşvermişliklerinden değil, onu rahatsız etmeden müşteriyi uzaktan izlediği için durumdan bu kadar emindi. şimdi her istanbul'a gelişimde o şubeye mutlaka uğruyorum. kendimi o şubede huzurlu hissediyorum.

2- Mevzu bahis gün bir kaban satın aldığım için elimde büyük (fakat içinde ne olduğu görünen) bir poşetle taksim sephora'ya gittim. estee lauder standına yaklaştığımda erkek çalışanlardan biri -ki diğerleriyle olan üslubundan kıdemli bir çalışan olduğunu düşünüyorum- iki başka çalışana beni göstererek "şunu takip edin" dedi. belki konduramazsınız diye söylüyorum, o cümledeki "şu" ben oluyorum. şimdi düşününce markaya komple düşman olacak kadar drama queen hissetmiyorum kendimi, ama keşke ses tonunu ayarlasaymış da ben duymasaymışım kabalığını. o şube bana her defasında bu olayı hatırlattığı için ayağım kesildi tabi. onlara arap turistleriyle mutluluklar diliyorum.

2 şubat 20:50