yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1100)
  • medya (50)

  1100.  Sephora sanırım  tester konusundaki şikayetleri ve çalışanların tavrını önemsemeye başladı. Parfümlerimi genellikle buradan alırım uzun zamandır. Bugün ilk defa mailime memnuniyet anketi geldi.(gizlinot: Tester verdiler mi sorusuda vardı.)

   Büyük ihtimal yukarıda bahsedilen girdilerdeki gibi Türkiye piyasasında tutunmaya çalışıyorlar.

  14 şubat 19:17 14 şubat 19:17

  1099. bugün uzun zamandır almak istediğim nars walkyrie kalem ruju aldığım kozmetik mağazası. fiyat açısından içim gitse de kendime bir güzellik yapmak istedim. %10 indirimim vardı ve hanımefendi istersem bana göstereceği ürünlerden birini alabileceğimi söyledi indirim yerine. sephora fondöteni seçtim ben de, güzel bir alışveriş oldu bu açıdan. mutluyum.

  ilgili medya:
  1
  11 şubat 19:51 11 şubat 22:54

  1098. Dün bir parfüm siparişi verdiğim kozmetik mağazası. İlk kez sipariş verdim. Kargom bugün elime ulaştı. Paketleme konusunda korkuyordum ama önce baloncuklu ambalaja sonra da büyük bir kağıda sarmışlar. İçine de givenchy’nin erkek parfümünün testerını koymuşlar, babama verdim. Burda tester göndermediklerini okumuştum. Göndermişler ama asla işime yarayacak bir şey değil. Sonuç olarak Paketleme özenli olduğu için ve parfümüm zarar görmeden elime ulaştığı için memnun kaldım diyebilirim.

  11 şubat 18:57


  1097. bazı süslüler sephora'nın türkiye'deki çalışanlarının tavırlarından rahatsız olduklarını bu başlıkta belirtmiş. sephora mevzusunda % 100 haklılar. türkiye'de 100 tl'nin üzerinde satış yapan giyim ve kozmetik mağazalarında çalışanların yaklaşık % 90'ı kibirli, burnu havada, aşırı derecede şekilci tipler. daha önce böyle davranan tipleri sevil parfümeri'nin adana'daki mağazalarından birinde görmüştüm. tekin acar iflas etmeden önce onun mağazalarında da böyle davranan çalışanlar vardı. içlerinden bazıları sonradan böyle oluyor. liseyi aynı okulda okuduğum, o zamanlar çok samimi olmasam da gördüğümde selam verip sohbet ettiğim bir arkadaş; liseden mezun olduktan birkaç yıl sonra ipekyol'da satış elemanı olarak işe girince beni tanımıyormuş gibi davrandı. şu an eski mütevazı hallerinden eser yok.

  böyle tiplerin varlığı, sadece 100 tl'nin üzerinde satış yapan giyim ve kozmetik mağazalarıyla sınırlı değildir . kibir, tepeden bakmak, şımarıklık, çıkarcılık, şekilcilik... maalesef türkiye'nin her yerinde yaygın olan sosyal problemler. bazı ülkelerde çok zengin ve popüler olduğu halde mütevazı olabilen, kendilerini bozmayan bir sürü insan var. türkiye'de bu tip insanlara nadiren rastlanır ve orta gelirli insanlar arasında da ukala, kasıntı, kibirli, şekilci olanların sayısı bayağı fazladır. bu yüzden hayatım boyunca sosyal ortamda, özellikle üniversitede çok ciddi iletişim problemleri yaşadım. yaşadığım problemlerin hocalarla alakası yoktu. problemin nedeni, içinde bulunduğum sınıf ortamıydı. ayrıca birçok üniversitede karakteri böyle olan hocalar var. bizim bölümümüzdeki hocalardan biri, bazı üniversitelerde öğrencilerin hocaların odalarının önünden geçemediğini söylemişti.

  böyle problemli tipler youtube'da da sürekli karşımıza çıkıyor. türkiye'de youtube üzerinden yayın yapanların % 90'ının karakteri böyle. içlerinde kozmetik alanında yayın yapanların çoğu kendilerine beleş gönderilen ürünleri milletin gözüne sokuyor; drugstore firmalardan gelen ürünlere böcek muamelesi yapıyor.

  türkiye genelinde durum böyle olduğu için sephora'nın türkiye'deki ekibinin sıkıntılı olması beni şaşırtmadı.

  4 şubat 14:04 4 şubat 14:37

  1096. çalışanları ile ilgili bu kadar şikayet olmasına rağmen hiçbir değişiklik olmaması markanın politikasının bu olduğunu düşündürüyor bana.

  gelen müşteriyi küçümse.

  sinirlendir.

  tepeden bak.

  bu mu yani koskoca markanın duruşu.

  geçen gün küçük bir alışveriş yaptım, yüklü değildi. bunu neden söylüyorum, öyle ya da böyle para veriyoruz. 500 tl de olsa para 30 tl de olsa para. çalışanda bir afralar bir tafralar. sanki cebinden parasını alıyoruz. hayır yani hayatımızda hiç alışveriş yapmasak bunu normal zannedeceğiz. aldığım ürün atıyorum 50 tl, kasada bana diyor ki 80 tl. benim bunu sormam kadar normal ne olabilir? etiketinde öyle yazmıyor diyorum, hangi etikette yazıyor nerede yazıyor diye alay ederek soruyor bana. bak işte burada yazıyor gördün mü diye aynı alaycı tavırla karşılık görünce de yüzü düşüyor. asgari medeniyet seviyesinde davranmak bu kadar zor olmamalı. kimse parayı ağaçtan toplamıyor, gelip sana haraç da vermiyor.

  alışverişimden sonra sephora'dan bana memnuniyet anketi geldi, puanlamamı yaptım, düşüncelerimi yazdım. memnuniyetsizliğiniz ile ilgili sizinle iletişime geçmemize izin veriyor musunuz diye sordular evet dedim. ne arayan var ne soran.

  çok lazım olursa hiçbir çalışanla muhatap olmadan ürünümü alıyorum, sıfır iletişimle parasını ödeyip çıkıp gidiyorum. kim niye asap bozsun sizin çalışanlarınızla.

  tanım: politikasını müşteri memnuniyetsizliği üzerine kurduğunu düşündüğüm marka.

  4 şubat 11:04

  1095. Kesinlikle tunalı mağazasındaki olumsuz eleştirilere katılıyorum. Çalışanları tepeden bakan bilgisiz, şekilci tipler. Bir kere estee lauder advance night repair serum için girdiğimde standda duran kişi ısrarla öyle bir serum olmadığında diretip, aynı seriden başka bir ürünü zorla satmaya çalışmıştı. Daha serumla kremin farkını bilemez halde, bilgisiz, tek amacı size bir ürün kakalamak olan suratsız çalışanlara denk gelmeniz çok olası.

  3 şubat 23:09

  1094. genel olarak çalışanlarından memnun kalmadığım mağaza. tunalı sephora mağazasına arkadaşlarımla uğradığımızda ürünlere bakarken bir çalışanın bizi gözetlediğini fark ettik, bizi takip ediyordu ve bir şey çalıp çalmadığımızı (!) kontrol ediyordu. bunun için zaten mağazanızda kameralarınız yok mu, insana kendini potansiyel hırsız gibi hissettirdiğinizde elinize ne geçiyor diye sormak istiyorum. kılık kıyafetimizden mi bu sonuca vardınız? hala paranın kılıkta kıyafette olduğunu zanneden şekilci bir mağazasınız ama çok yanılıyorsunuz ve tavırlarınızla müşteri kaybediyorsunuz.

  3 şubat 22:23


  1093. ne online ne mağaza sample vermiyor zaten o ayrı. sample'a muhtaç değilim evet ama o benim hakkım. ister online ister mağaza alışverişinde sample verildiğinde çok mutlu oluyorum ben çocuk gibi. ben bir de toplu alışveriş yapıyorum onda bile sample yok diye kem küm ediyorlar. zaten zar zor mutlu oluyoruz he onu da aldılar elimizden. her neyse beni sinirlendiren şey 200 tl ve üzeri alışverişlerde kargonun ücretsiz olması. üst limit çok yüksek ya hu. giderek yükseltiyorlar. geçenlerde 150 tl ve üzeri idi (gizlinot: ki bence o bile yüksek) bugün baktım 200 tl ve üzeri ücretsiz kargo diyor ve kargo ücreti 8,99 tl. el insaf be kardeşim zaten her türlü çıkartıyorsun bizden sen o parayı.her ne kadar alternatifi çıksın kurtulalım desek de öyle olmayacağını biliyoruz. hepsi bir yerden sonra sapıtıyor.

  3 şubat 18:29

  1092. Elime kargom geldi ve evet tester yoktu...Ne diyelim alternatif bi kozmetik mağazası olsa kurtulsak hemen sizden..

  3 şubat 16:22

  1091. sample sitemlerimize şöyle yanıt verdiğini hayal ettiğim kozmetik zinciri;

  avrupa yakası şahika ağzından büyük harflerle, bastıra bastıra "zaten indirimli aldın, ne testerı beee!!"

  çünkü profesyonellikten her türlü uzak.

  3 şubat 15:41