yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1206)
  • medya (60)

  1206. Tester politikasından ne mağazasında ne de internet alışverişinde memmun olduğum firma. Birçok ürünümü buradan alıyorum, almak zorunda kalıyorum. Fahiş fiyatlarla, yurt dışı gerçek fiyatlarının oldukça üzerinde fiyatlarla. Bizi buna mecbur bırakan sephora değil, ülkemizin ekonomi politikası, yurt dışı kozmetik alışverişi yasakları.

  600 lira veya 4. Alışveriş gününde black karta geçilen ve ilk %10 indirim uygulayan firma. 4. Alışveriş günümü de 600 liralık limiti de aştım; ancak internet üzerinden hala %10 indirim çeki tanımlanmadı ve white card'lı görünüyorum. Ancak gelen maillerde black card'lı görünüyorum. Bu farkın sebebini bilen ve Bu çeki nasıl kullanabileceğimi bilen bir süslü yardım ederse çok sevinirim.

  12 temmuz 22:20

  1205. En son aldığım stick maskesinin kapağı kırık koruma ambalajı açılmış ve içi kullanılmış çıktı . Fotoğrafı ile birlikte sephoraya yazdım dönüş yaptılar ve ee nolmus iade edin ozaman diye üstüne benim suçlu çıktığım bir tavırla karşılaştım.. En dandik marka bile yapmıyor bunu . Gidin de o kutu kutu ürün gönderdiğiniz bloggerlara yapın da bakın ne oluyor . Rezillik ya . Tester cimrileri . Türkiye yöneticileri ortaokul mezunu galiba. Müşteriyi bu kadar köpekleyen ve isteklerini duymayan  başka marka yok herhalde .

  12 temmuz 17:28 12 temmuz 17:28

  1204. sahte, bozuk, skt'si geçmiş ürünler sattığı hakkında internette tonlarca şikayet bulunan firma.

  içime kurt düştü. sephora da bunları yapıyorsa kime güveneceğiz?

  12 temmuz 00:22


  1203. Bence üzerine fazla yüklenilen kozmetik zincir marketlerden birisi.

  ürünleri neden sadece dolar/try kuruyla çarpıp yazıp Sephora'nın sattığı fiyatla karşılaştırıp "çok fazla" olduğunu yazıyorsunuz? Arkadaşlar, zilyon tane vergimiz (ve maalesef oranları içler acısı) var, nakliyesi/taşıması... sephora da bu ürünleri babanızın hatrına getirmiyor, tabi ki belli bir miktar kârı vardır onların da. 

  Ama vergiler gerçekten çok fazla. (Sephora girdisi bile ülke ekonomisine geldi yine. yine üzüldüm.)

  11 temmuz 10:46

  1202. selena gomez'in markası olan rare beauty fondoten 29 dolar, sephora tr sitesinde 389 tl. dolar kuru 8,66 ama hadi 9 diyelim. 29x9=261. hadi 10 diyelim 290 lira olsun. bu fiyat politikası ne tam olarak? 

  edit: arkadaslar zilyon tane vergi var aynen bunu zaten bilmeyen yok. satıs fiyatı bu vergiler dahil oluyor ona da diyecek bir sey yok ama bir tutarsızlık söz konusu. fenty fondoten de 36 dolar mesela ama o da 389tlden satısta. huda beauty mercury retrograde far paleti 67 dolar, sephora tr de 589 tl (üstüne fark konulmamıs). ben müsteriyim, fiyat etiketine bakarim. kaldi ki bu bitmeyen zamlarin ne denli yanlis ve zorlayici oldugunu gormek icin ekonomi masteri yapmamiza gerek yok. fiyatlandirma politikasina bayilanlar icin zaten satis var, sorun yok yani :d

  11 temmuz 10:32 11 temmuz 11:03

  1201. sepetimdeki rujlar 335 liradan 390 liraya çıkmış. fondoten de 420 iken 465 olmuş... fenty krem allık da 229 liradan 259'a çıkmış. daha nisan ayında zam yapmamış mıydınız zaten bunlara? mart ayında 199 lira olan allık fiyatı 4 ay içinde 60 lira zam yiyerek 259 olmuş. zaten makul fiyata sattığınız bi fenty vardı, ona da 3 ayda bir zam yaparak saçma sapan yerlere getirdiniz ya.

  bikaç ay önce zaten astronomik fiyatlarla gelen drunk elephant da payını almış zamdan. protini 839'dan 979'a çıkmış 4 ayda, c-firma 949'dan 1149'a, tlç framboos 1099'dan 1299'a! ben şahsen sephora'dan indirimsiz cilt bakımı ya da krem ürün almam artık su saatten sonra. çabuk bozulan ürünler zaten bunlar, satamayıp da ren ve fresh'te yaptıkları gibi yüksek indirime soktuklarında belki alabilirim.

  edit: evet vergiler çok fazla, bu konuda hepimiz hemfikiriz zaten. ama zam sevicilik yapmadan da vergiler eleştirilebilir. nasılsa vergi var diye markaların da o bahanenin ardına saklanıp ayrı vurmasına sessiz kalmamız neden bekleniyor? yurtdışında satılırken de bu bahsedilen nakliye vs kalemlerinin hepsi eklenerek hesaplanıyor zaten yurtdışı satış fiyatı, onlar da orda babalarının hayrına karsız satmıyorlar, belli bir kar payı ekleniyor zaten. burdaki distribütörler de zaten yurtdışı mağaza fiyatından düşük alıyor bu ürünleri, vergiler ona göre hesaplanıyor. yani bizimkiler burda extra kar payını eklerken 2. defa kar eklemiş oluyor. yine makul bişey eklesin tabi de, nerdeyse ürünün orjinal fiyatının yarısını eklemek o kadar da masum gelmiyor. hem de bazı markalar yurtdışı ile aynı ya da benzer fiyata satarken bazıları yapmıyorsa bunun açıklaması vergi olamaz.

  8 temmuz 12:50 11 temmuz 16:55

  1200. kullandığım ruja bugün 40 lira zam gelmiş.

  zamları 40'ar 50'şer ekliyorlar her seferinde. uzun süredir indirim yokken alışveriş yapmıyorum sephora'dan zaten. ama artık dursun şu fiyatlar yerli yerinde yahu!

  ayrıca sayın tüik, senin yapacağın enflasyon hesabının içini boyayayım, rujumla.

  artık yeteeerr diye bağırarak koşucam sokaklarda en sonunda.

  5 temmuz 15:24


  1199. Hayatımda ilk defa bir sephora ürününe aşırı derecede heveslendim. Fenty beauty-gloss bomb dudak parlatıcısının fenty glow rengini o kadar beğendim ki gözümü kararttım azıcık indirim bile olsa alacaktım. Az önce bir baktım bir kaç gün önce 219 tl olan ürün olmuş 249 tl. 30 tl birden zam yapmak nedir arkadaş. Kırk yılda bir sephoradan bir şey alayım dedim hevesim kursağımda kaldı. Umarım gloss bomb övüldüğü kadar iyi bir ürün değildir çünkü belli ki ben hiç bir zaman o parayı veremeyeceğim.

  2 temmuz 23:20

  1198. bugün kargo aldım sephora'dan. 3 tane maske yollamışlar. maske felaketi için 5 parçalık ürün yollamışlardı, tatmin olmamıştım. yolladıkları ürünler rezaletti çünkü. ama bu sefer biraz daha sakinim diyebilirim, tekrardan bir kargo almak beni mutlu etti.

  2 temmuz 21:32

  1197. web siteleri cok hosuma gidiyor

  ilgili medya:
  2
  1 temmuz 16:20 1 temmuz 16:22