sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (200)
  • medya (11)

  200. Psikolojik durumunun çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Bir insan sabah uyanıp akşam yatana dek tanımadığı insanlara nefret kusar mı? instagramda birine çatmazsa o zaman kendisine hoşgeldiniz demeyen kuaföre saydırıyor. Mutlu bir anını paylaşırken dahi birilerine bir şeyler saydırma peşinde. Bu kadar negatif enerji ile yaşamak gerçekten sağlıklı değil. yakın çevresinde olanlara sabır diliyorum

  27 haziran 11:01 27 haziran 11:02

  199. Çok eskiden takip ederdim. Japon yemekleri, japon kültürü üzerine çok şey öğrendim sayesinde. 

  2 yıldır etmiyorum.

  Çünkü enerjimi düşürüyor. Sürekli negatif ve saldırgan.

  Eşini bile tersliyor. En küçük eleştirileri saatlerce linç ediyor. 

  Sevgisiz ve huzursuz bence. 

  Bu durumunda evden çıkmaması, kısıtlı sosyalliğinin olması da etkili.

  Yurtdışında hayata dair videolar izleyip azarlanmamak ve pozitif olmak istiyorsanız tuğba altınışık (gurbetçi aile) gerçekten çok enerjik ve pozitif. 

  20 haziran 17:02

  198. Mesela bugün de Türkiye’deki bir müşteriye takmıs kafayı... dediğine göre ona Japonca bildiğini göstermek istemiş, ona tepeden bakmış ve Türkiye’de insanlar tuhafmış. Herkes tuhaf bi sen düzgünsün ablam :))  

  20 haziran 12:24

  197. Kaybettiği evladının doğum gününde bile bana densiz insanlar bunu dedi. bunu yazdı. bunu hatırlattı. bunu hissettirdi. böyle mi demesi gerekirdi. Ya bırak sen o günün senin için önemine bak takipçilerinin yorumlarından ziyade. Millet ne yazmış, ne demiş sürekli takipçilerinin dediklerine odaklı yaşıyorsun farkında mısın? Sonra bir yorumda yaralanıyorsun. Cidden senin için önemli olması gereken bir günde sosyal medya yorumları bu kadar önemli mi?

  31 mart 13:08

  196. Psikolojik desteğe tekrar devam etmesi gereken kişi. İyi hissetmeyebilir, travmalarını atlatamayabilir ancak hem bu şekilde sosyal medyadan vazgeçmeyip hem de zaman zaman hiçbir kötü niyeti olmadığı halde insanları azarlaması oldukça dengesiz gözüküyor. Bugün Efsun’un 4.yaş günü olduğu için güzel bir paylaşım yapmış buraya kadar her şey normal, bir takipçisi de 9 ay da karnında taşıdın onu da yazmalısın ablacım gibisinden bir mesaj yollamış, ardına da iyi dileklerini sıralamış. Ben burada hiçbir kötü niyet göremiyorum ancak Sergül yine niye sürekli hatalarımı görüyorsunuz, beni rahat bırakın gibisinden bir şeyler yazmış ha bir de kadının ilk mesajıymış bu. Daha önce mesaj yazmak zorundaydı sanki. Ya sosyal medyayı acilen bırakmalı ya da psikolojik destek almalı çünkü maalesef hiçbir iyileşme belirtisi göstermiyor ve şimdi yeni bir evladı da var onun da durumdan etkilenmemesi için acilen kendisini toparlaması gerekli.

  30 mart 10:39

  195. hep ben ben ben demeyi ne zaman bırakacaksın, insanların senden yardım beklemesi en azından duyurmaya çalışman seni duyarlı bir insan yapar Sergül !! magduru oynamayı bırak , çocuk değilsin, demek istediğim youtube kişisi..

  21 mart 10:23

  194. şurada hakkında yazılan son girdileri okuyunca kullanmadığım hesabıma giriş yapıp yazmak istedim. ya arkadaşlar siz bu kadından ne istiyorsunuz? ne biçim terbiyesizce şeyler söylenmiş hakkında, yok vicdansız yok bencil yok hep sorunluydu.. videolarının altına gelen yorumları okursanız neden ciddiye alıp asabileştiğini anlarsınız, ben bile okudukça sinirleniyorum. en basit şeylere bile takılıp açığını bulmaya çalışanı mı dersin, japon arkadaşıyla foto atmıyor diye küstünüz mü meraklılarını mı dersin, kızının acısını hatırlatmak için özel çaba harcayan düşüncesizler mi dersin, japonyada yaşıyor diye günahkar muamelesi yapan mı dersin, dolu ruh hastası yıllardır kadını rahatsız ediyor, o da bunca seviyesiz yorum karşısında bunca zaman sonra biraz asabileşmiş olabilir, hakkı var. eğer siz o düşüncesiz ve hadsiz insanlardan biri değilseniz neden rahatsız oluyorsunuz? zira düzgün bir dille yazan herkese karşı gayet kibar ve sevecen. bir de kızının ölümünden önce de böyleydi psikolojisi diyen olmuş, bak bacım, hayat sana olduğu gibi tozpembe değil maalesef. Her ne kadar Sergül Abla bu konuyu çok belli etmese de zihinsel özrü olan bir kardeşe sahip olmak kolay mı zannediyorsunuz? Hele şimdi bir yandan kardeşini düşünürken, bir yandan Efsun'u özlerken, bir yandan yabancı bir ülkede yaşarken annesini yanında istedi diye "bencil" diyen var, pes doğrusu. Bir de Yoshi iyi sabrediyor demiş biri, şaka gibi insanlarsınız. Sizin gözünüzde güya sürekli ahlayan vahlayan biri gibi durabilir ama birçok insanın gözünde onlara güç veren, kendi sıkıntılarının üstesinden gelirken güç alınan biri Sergül Abla. Yaşadığı bunca zorluğa rağmen mutluluğu aramaktan vazgeçmeyen, şükretmesini bilen, kitabına kahvesine ailesine sarılan temiz yürekli bir insan olarak görüyoruz biz onu. Nasıl insanlarsınız da şu lafları söylerken kendinizden utanmıyorsunuz hayret ediyorum. Her şeyi geçtim, bu kadar zorunuza gidiyorsa takip etmeyin, izlemeyin olsun bitsin. Resmen içerlenip içerlenip bir de buraya kin kusmuşsunuz. Yazık.

  14 şubat 18:25 14 şubat 18:35

  193. yine mi depresyona girmis gerci hic cikmadigi icin durumu agirlasmis demek daha dogru. Evladini kaybetmek cok agir bir travma ama ben sergulun ilk gebeliginden bile once takip etmeye baslamistim. Hep psikolojik sorunlar yasiyordu, hep linc ettiren, hep ah eden mutsuz biriydi. Surekli magdur roluyle hem ailesinin hem de kocasinin ilgisini ustune cekiyor. Anne tabii ki evladina kiyamaz ama yoshinin sabri dillere destan.

  14 şubat 15:47

  192. Muhtemelen major depresyonu lohusa depresyonu ile birleşince psikolojik olarak bitip tükenen zat. Bu nedenle annesine ihtiyaç duymasını normal karşılıyorum ama şerife hanım'ın sergül her çağırdığında yaşlı annesini ve engelli kızını bırakıp da gelmesi bana çok vicdansızca geliyor. Sergülcüğüm bencilsin biraz sanki?

  Söylediklerimin arkasındayım arkadaşlar.

  Yıllardır hal ve hareketlerinden gördüğüm kadarıyla Sergül kato psikolojisi bozuk bir insan. Sebebi nedir ne değildir bilemiyorum ama bu gayet açık ve net.

  Bakın kendisinin Yediği önünde yemediği arkasında. Anlayışlı bir kocası ve yurt dışında çoğu insanın hayallerini süsleyen bir hayatı var. şükretmek yerine sürekli bunalım ve depresyon takılması, agresif tavırları ciddi bir rahatsızlığın belirtileri.

  Tedavi olması gerekiyor yoksa bu iş intihara kadar gider.

  Bir boşlukta Sürüklenip gidiyor ve bunun farkında olduğu için de oldukça huzursuz ve saldırgan bir ruh hali içerisinde.

  Bunu açık açık söyleme ihtiyacı hissettim çünkü profesyonel bir desteğe ihtiyacı var.

  Umarım yakınları tedavi olmaya ikna eder.

  13 şubat 19:41 15 şubat 16:11

  191. İnstagramda takip edip de neden takip ettiğimi bilmediğim blogger. Diğer girdilerde yazıldığı gibi sürekli kendisini eleştirenleri paylaşıp linç ettirmeye çalışması çok itici. Çok takipçili çoğu insanın başına gelen bir şey. Bir de kardeşine neden sürekli evlilik muhabbeti yaptıklarını anlayamadım? Bir yerden sonra kırıcı olmaz mı? 

  16 aralık 2018 18:16

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar