yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (211)
  • medya (10)

  211. Sabah sabah instagram'da gezinirken storylerine denk gelerek yine negatif enerjisinden nasibimi aldım. Bir insanın tüm üslubu, anlayışı, niyeti olumsuzluklar üzerinden ilerler mi ya? Bu durumun zerre farkında olmayışı, hatta tam aksini iddia edişi  beni her defasında şaşırtıyor. Hani ilkokulda bir şeyi anlamadığında bile azarlayan öğretmenler olurdu ya; kendi sıkıntısını sürekli olarak başkaları üzerine kanalize ederdi ve bundan hiçbir rahatsızlık duymazdı. hah, sergül işte onlar gibi benim nezdimde. 

  bugün 11:01

  210. öfkesi ve agresifliğine diyecek bir lafım yok. çünkü özellikle de hassas insanların dönem dönem hayat şartlarından böyle olmasının normal olduğunu düşünüyorum. kaldı ki hayatında böyle kötü bir tecrübesi olmayan bir insan olarak eleştirmeyi de hem istemiyorum, hem kendimde hak görmüyorum. lakin beni kendisiyle ilgili en çok rahatsız eden konu şu japon koca muhabbeti. artık kime laf sokuyor bilmiyorum, ama sürekli "japon koca diyerek yola çıkıp, koreli ile yetinen ya da tam tersi" şeklindeki demeçleri cidden bayıyor. tamam lafı soktun 1-2 kere yeter yahu artık bu kadar uzatması buram buram çekememezlik kokuyor. 

  1 ekim 21:38 1 ekim 21:39

  209. ait olduğu dünya ile ait olmak istediği dünya arasında uçurum olan ve bu uçurumu çemkirerek doldurabileceğini sanan youtuber.

  1 ekim 09:47

  208. Ben bu kadını asla anlamıyorum. Psikolojisi gerçekten ama gerçekten bozuk, dilerim en yakın zamanda tedavi görür. Yaşadığı çok acı ama hayat bu kimin sınavı nedir bilinmez ancak acıyla baş etme şekli çok korkunç. Çok asabi, saçma sapan tavırları var, yardımcı olmak isteyen iyi niyetle yaklaşan insanları bile çocuk gibi azarlıyor. Dünyada acı çeken tek kişiyi kendisi sanıyor ve bu dinmeyen öfkesi, kibri, saldırgan halleri korkutuyor. 

  Tanım: japonyalı kocasıyla övünen, japonya’da günlük hayat videoları çeken youtuber.

  30 eylül 17:36

  207. (Güya) yaptığı iyi şeyi anlatırken bile başkalarını kötüleyen youtuber. ben kendisinin ilgi çekmek için bunları yaptığını düşünüyorum. umutsuzca sevilmek istiyor ama sevmeyi pek beceremediği için o tatmin duygusuna bir türlü ulaşamıyor.

  14 eylül 14:02

  206. Bu şahsın bu agresif alıngan halleri bir benim gözüme batıyor sanıyordum,meğer hepimiz benzer fikirdeymişiz.kitap önerisi filan göremedim varsa yoksa ona sitem buna saldırı,bitmeyen bunalım,sebepsiz negatiflik. Elbette evladını kaybetmenin etkisi yadsınamaz ama neredeyse takipçilerini suçlayacak bunun için.

  Havasını atmayacaksa sözünü bile açmadığı kocasıyla, kedili kuşlu kırtasiye ürünlerine reklam videosu çekmeye devam...

  13 eylül 19:16

  205. son günlerde pozitif taklidi yapmaya çalışan fekat başarılı olamayan youtuber. bir de kitap kulübü olayına girmiş ki eyvahlar olsun.

  apartmandaki çocuklara en çok kitap okuyanı yemeğe götürürüm demek filan tam sergül'ün yapabileceği travmatik olaylar.

  hayırsever sergülcüm, çocuklar arası rekabet ortamı onları motive ediyor gibi görünse de çocuklara pek çok zarar verir.

  en büyük zarar da çocukta değersizlik duygusu yaratmasıdır. rekabet ortamında çocuğun değeri başarısına ve diğer insanlara göre belirlenir. halbuki bir çocuğun değeri kendi değerleri ve kimliğinden dolayı belirlenmelidir.

  ne diyeyim iyi ki okulu yarıda bırakmışsın, iyi ki öğretmen olmamışsın.

  aksi takdirde kendin gibi mutsuz çocuklar yetiştirirdin.

  13 eylül 18:58

  204. Sürekli negatif olan sizsiniz, önce dönüp kendinize bakın diyen insan Japonya hakkında nedense doğru düzgün tek bir iyi cümle bile kurmamıştır. Elbette hurafeler ve şehir efsaneleri var Japonlar hakkında, onların da toplumlarında kötü insanlar var ancak benim anlamadığım konu  izlediğim birçok yabancı içerik üreticisi taa Amerika’dan Kanada’dan kalkıp Japonya’ya gidiyor ve hayatlarından çok memnunlar. Japonya’nın doğasından, imkanlarından ve kültüründen o kadar güzel bahsediyorlar ki. Aydın’dan kalkıp giden kızımız ise bir türlü beğenemiyor Japonya’yı. Yaşadığı şehir ne kadar küçük olursa olsun market alışverişi videosu, yüzlerce ekşi şeker yeme videosu mu sadece üretebileceği içerik.

  7 ağustos 09:57

  203. hiç özellikle takip ettiğim biri değil ama "tr'ye japon koca modasını ben getirdim" demesine katıla katıla güldüm. eşi mutlaka iyi bir adamdır ama sanırsın ki ilah gibi almanlara, Jon Kortajarena gibi ispanyollara varmış. sunduğunuz ürüne pek talep olmadı.

  6 ağustos 12:08

  202. kendisini 8-9 senedir takip ederim. psikolojisi her zaman bozuktu, sevmediği bir yerde, bence pek de sevmediği bir adamla yaşıyor, japonya rüyası diye gidip aslında hiç beklediği gibi çıkmadığını, ama bir şekilde yaşamaya çalıştığını düşünüyorum, asosyal ve eve kapalı bir hayat sürüyor, eşi videolarında sürekli telefonda. zaten o yüzden ya annesi japonya'da ya kendisi türkiye'de. bunu farkedenler olduğunu bildiğinden sürekli “japon değil yoshi, kalan herkes eziiikkkk” diye bağırma ihtiyacı içinde. "japon koca modasını ben başlattım" demesinden zaten yıllar önce de derdinin "japonla evleneyim" olduğunu anlıyorsunuz. türkiye’ye gelince çok daha mutlu olduğunu saklamıyor zaten, gerçi durmadan şikayet modunda olduğundan pek farkedilmiyor. her bozuk psikolojili, mutsuz ve huzursuz insan gibi etrafına saldırmakla meşgul 7/24, asla kendisi suçlu değil hiçbir konuda, herkese sürekli saydırmak, saldırmak ve laf sokmak peşinde. aslında bir şekilde kapağı japonya’ya atmamış olsa tam mahallede kapı önünde çekirdek çitleyerek akrabalarını çekiştirecek kişi kendisi, görüntüsü de iyice o hale geldi zaten. hikayelerinde sürekli beni sevin, bana övgüler yağdırın diye “hadi anlat” şeklinde soru soruyor insanlara, kendini aşırı değersiz görenlerin sosyal medyada iyi hissetmeye çalışma ezikliğinin simgesidir iltifat dilenmek, bütün fotoğrafları filtrelerle, 10 yasında çocuk gibi verdiği pozlarla, övgü için yalvarıyor. o kadar okuduğu kitap nereye gidiyor acaba, insan birazcık da olsa birşeyler kazanmaz mi kültür ve dünya görüşü olarak, hiç mi törpülenmez? insanı kenar mahalleden çıkarıyorsunuz ama kenar mahalleyi insanın içinden çıkaramıyorsunuz işte.

  6 ağustos 01:17