sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  5. Eğer ciddi bir ilişki düşünüyorsanız ileriye dönük ailesini de tanımaya çalışın.

  16 ekim 2018 16:35

  4. Olsun diye çok da zorlamamak lazım. Öbür türlü üzülen tarafın siz olma ihtimali kuvvetle muhtemeldir.

  Karşınızdaki insana karşı objektif olmaya çalışın, sadece iyi yönlerini değil kötü yönlerini de görmeye çalışın. Gördüğünüz kötü yönleri değiştiririm umudu ile bir ilişkiye başlamayın. Karakteri oturmuş birini değiştirmeniz pek mümkün değildir, değişse bile bu sizin istediğiniz yönde olmayabilir. Bu da sizi hayal kırıklığına uğratır. Onun yerine kendinize ben bu insanı tüm yönleri ile kabul edebiliyor muyum diye sorun. Ve bu soruya gerçekçi bir şekilde cevap vermeye çalışın, duygularınız aklınızı bulandırmasın.

  Hep aynı sosyal çevrenin içinde bulunuyorsanız yeni birileri ile tanışmak zor olabilir. Kendinize farklı hobiler edinin, farklı ortamlarda bulunmaya çalışın. Yeni arkadaşlar edinin. Sosyal çevreniz genişlesin ki yeni insanlarla tanışma imkânınız artsın.

  Kendinizi geliştirin. Tanıştığınız yeni insanlarla havadan sudan şeyler dışında konuşacak bir şeyleriniz olsun. Derin sohbetler size yeni bir ilişkinin kapısını açabilir.

  Eğer çok güzel birisi iseniz zaten size sürekli birileri gelecektir. Aksi halde o birilerinin sizi sevmesi için bir sebebi olmalı. O sebepleri çoğaltmak sizin elinizde.

  Kendinizi iyi tanıyın. Kendiniz olarak tanımladığınız kişi gerçekten siz misiniz yoksa olmak istediğiniz kişi mi iyi bilin. Neleri istediğiniz kadar neleri istemediğiniz de önemlidir. Her biten ilişkinin ardından neleri istemediğinizi daha iyi görürsünüz.

  Karşınızdaki insanları iyi tanımaya çalışın. Birini tanımadan bir ilişkiye başlamak genelde hüsranla sonuçlanır. Karşınızdaki kişinin başka insanlara nasıl davrandığını gözlemleyin. Başkalarına kötülük yapan biri size de yapabilir.

  İyi yürekli olun. Şefkatli olun. Adaletli olun. dürüst ve güvenilir olun. Akıllı olun. Her şeyden önce kendiniz olun. Hiç kimse sonsuza kadar rol yapamaz. Sevilmek için olmadığınız biri gibi davranırsanız bir süre sonra karşınızdaki bunu anlayacaktır ve sizden uzaklaşacaktır. Kendinize saygınız olsun, size saygı duymayana asla taviz vermeyin. Aynı şekilde karşınızdakine de saygı duyun.

  Herkesin kendine özgü bir karakteri olduğunu unutmayın. Hepimiz farklı genlere ve altyapıya sahibiz. Her insan farklıdır. Bunu bilerek yaşayın.

  Uzun lafın özeti; kendiniz olun ve kendinizi sevin. Kendinize güvenin ve başkalarına da güvenmeyi öğrenin. Kimseye de gözü kapalı güvenmeyin. Kendinize saygınız olsun ve diğerlerine de saygınız olsun. Ne olursa olsun, olsun diye zorlamayın. Unutmayın her şey olacağına varır.

  Yazarın notu: uzun uzun yazdım, gözlerinizi kanattım belki, kusura bakmayın. İki yılı devirmiş temeli saygıya dayanan bir ilişkim var, kasıtlı olarak hiç kırmadık birbirimizi. Ufak tartışmalar dışında hiç kavga etmedik, birbirimize kötü söz söylemedik. Zaman içinde birbirimizin en iyi dostu olduk, çok şey kattık birbirimize. Kendi ilişkimden ve geçmişte yaşadığım iyi kötü tüm tecrübelerimden yola çıkarak bu uzun girdiyi yazdım, belki birilerine faydam dokunur ümidi ile. Zahmet edip okuyanlara teşekkürü bir borç bilir, herkesin mutlu olacağı bir ilişki yaşamasını gönülden dilerim.

  16 ekim 2018 16:26

  3. hepimizin olmazsa olmazları, belli standartları var ki bu da normal. ama standartlarınız şekilciliğe dönüşmesin.

  16 ekim 2018 15:05

  2. güvenin.

  Tabiki gözü kapalı herkese güvenmek çok tehlikeli bir durum ama bir ilişkiye başlayacaksanız karşınızdakine güvenmeden o ilişki olmuyor. Mutlaka bir yerde patlak veriyor. O yüzden gerçekten güvenin. 

  16 ekim 2018 14:46

  1. açıkçası pek de taktikle olacak işler değildir ama genel geçer kuralları da yok değildir.

  genel geçer kuralları başka yazarlar büyük ölçüde açıklayacaktır. ben kendi uzun ilişkimden yola çıkarak bir tüyo vermek istiyorum. siz benim gibi ön yargılı olmayın. kendi alışık olduğunuz sosyal ortamın tam olarak zıttını yaşayan insanlara güvenilmez gözüyle bakmayın. belki de siz genel hatlarıyla kendi sosyal ortamınıza ait değilsinizdir. başka ortamlar görmediğiniz için farklı yaşamlar size korkutucu geliyordur. sonra siz de sırf bu sebepten nice yiğit delikanlıları daha en başında harcarsınız. farklı insanların hayatınıza girmesine izin verin. iyi ve düzgün insanlar tek bir ortama özgü değildir. geçen gün üç çift bulunduğumuz bir ortamda hepimiz uzun ve ciddiye bindirilmiş ilişkilere sahiptik. aramızdaki ortak noktalardan biri her birimiz kendimizle tam tersi ortamlarda yetişmiş kişilerle birlikteydik. fakat çok renkli bir ortam olduğu bir gerçek. ön yargı kötü biridir.

  ukte: tubilokko

  16 ekim 2018 14:39