sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (131)
  • medya (0)

  131. Konuya dair söyleyebilecek çok bi şeyim yok. Son ilişkim hariç diğerlerinin ne mallıklar yaptıklarını hatırlamıyorum bile ama yazılanları okuyunca o his tanıdık geldi. Şunu anlamıyorum nedense genellikle kadınlar olarak bize karşı yapılan hakaretleri çok rahat kabul ediyoruz. Kendimize değer vermeyi öğrenmek için insanların bizi aşağılaması mı gerekiyor? Şu an 19 yaşıma dönsem kendime “o aptal seninle sırf dış görünüşün için beraber. Sana sırf bu yüzden yaklaştı ve senin kişiliğini bilmediği gibi öğrenmeye de çalışmadı. Kendince eksikler bulup doğrusunu (!) en kırıcı şekilde söyledi. Bugün onu sevdiğini ve bi daha biriyle bunu yaşayamayacağını düşündüğün için bu saçmalıklara katlanıyorsun ama aslında bi gün gerçekten sana değer veren, seni tanıyan ve olduğun gibi seven ve bu şekilde sevdiğin biri olacak. O zaman sevginin ne demek olduğunu anlayacaksın. Ama zaten aşkın bu olmadığını o ilişkinin içindeyken bile anladın. Lütfen sana yaptığı saçma bir iyilik için o aptal laflarını çekme. Yürü yoluna git.” Derdim. Şimdi de bu tür lafları kabul eden bütün kadınlara aynısını söylüyorum. Ve gerçekten saygı ilişkinin başında da bitişinde de gerçekten çok önemli. Saygı görmediğiniz veya dıymadığınız bir ilişkide kalmayın lütfen. 

  9 temmuz 22:06

  130. Çok sevmenin yetmediği, saygının ise hâlâ bitmediği, hiçbir zaman tanıdığıma ve sevdiğime pişman olmadığım adamın, üstümüzden zaman geçmesi ve hayatın devam etmesi sebebiyle evlendikten aylar sonra doğum günümde "sağlıkla ve huzurla nice senelere" diye kısa ama öz bir mesaj yazması.

  "Evlendim ama aklımda sende" demek değil bu. "Yedekte kal" da demek değil. Hiçbir art niyet yok.

  Tamamen saygıdan ve hala içinde kalan zararsız, tatlı bir anı olan sevgi kırıntılarından attı o mesajı. Sevindim esasen ama şaşırmadım. Ego da yapmadım. Öyle biri değilim. Kibar ve samimi şekilde teşekkür ettim, bitti gitti.

  Aradan aylar geçti. Onun doğum günü gelmiş. Market fişinde görünce fark ettim. Aynı nezaketle ben de bir mesaj attım. Cevabındaki "teşekkür ederim"in yanına kondurduğu emoji o kadar yansıtıyordu ki gerçekte olan yüz ifadesini. Çok hoşuma gitti.

  Sevgililiğin içi boşaltılalı çok oldu. Şimdi daha tanışırken önce instagram sonra nude istenir oldu.

  Oysa hala bu ülkede olgun, kadına, ilişkiye ve mahreme önem veren erkekler var. Kalabalıkta el tutmaya çekinen "biri görür mahçup olur"diye düşünen ama sotelerde buluşmak yerine de bilindik, göz önü yerlere giden erkekler var. Söylediğiniz, yaptığınız hiçbir şeyden pişman etmeyen, kurduğunuz hayalleri dahi masum bir tebessümle hatırlatan erkekler var hala evet.

  Bir de bokunda boğulası önyargıları, kur andan bağımsız dini kuralları olan zavallılar var.

  İyilerle karşılaştırsın allah herkesi. Çok sevmek yetmiyor çünkü bazen direnmeye.

  9 temmuz 20:46

  129. Yağ tulumu :d

  Oohhh ardından bir verdim ben 65 kiloyu, apışıp kaldı. Sonrasında vay efendim sen kilo verdin, millete kendini beğendirmeye mi çalışıyorsun diye saldırmalar. He aynen, ağla. Anacım çıkarın şöylelerini hayatınızdan. Kilo değilmiş meğersem bana ağırlık yapan buymuş. İnsanın yaşam enerjisinden besleniyor, sömürüyor böyle manyaklar.

  9 temmuz 19:32

  128. lise hayatım boyunca maalesef ki sevgilim olan, beni doğum günümde aldatan, her türlü itlik puştluğu yapmış yaratıktan geliyor bu iki anım :')

  -annemin kanser hastası olduğunu öğrendiğim için ağlayarak "bana sarılsana nolur" demem, "sana sarılacak kadar seni sevmiyorum ki" demesi...

  -push-up sütyen giydiğim için "bu ne böyle orospu! orospusun sen kendini pazarlamaya çalışıyorsun, kime beğendiriceksin kendini" demesi...

  ama ilahi adalet öyle bir şey ki, sürüm sürüm sürünüyor şimdi :)

  9 temmuz 18:11

  127. "sana güvendiğim için çok pişmanım, insanlara neden güvenmediğim konusunda haklı olduğumu gösterdiğin için teşekkür ederim, bana bu yüzünü de gösterdiğin için teşekkür ederim"

  oysa ben ona kötü yüzümü değil, bir yaramı göstermiştim. anlamadı. anlamak için çaba da sarf etmedi. canı sağolsun.

  5 temmuz 03:03

  126. "Sevilmek senin neyine"

  5 temmuz 00:30

  125. İsteseydim senin beni ikna etmene gerek kalmazdı. O yüzden anla ki istemiyorum. Büyük harflerle de yazayım mı? 

  4 temmuz 01:44

  124. '' gerçekten senden hiçbi bok olmazmış ''

  senden çok oldu da sanki.

  4 temmuz 00:47

  123. Bir kaç günlük küslüğün ardından onun isteği ile buluştuk barışma konuşması yapmasını bekliyordum ki şunları söyledi 

  -chichi ben dün kulübe gittim orada kızlarla tanıştık eğlendik dahasını bilmek istemezsin, ben aslında böyle bir hayat istiyorum ayrılalım.

  Kişi hayatında kitaplardan kafasını kaldırmamış zeki başarılı biriydi. Bu cümleleri söylediğinde üniversitenin ilk haftalarındaydık ben aynı şehri kazandık diye seviniyordum.. 

  o yüzden çok ilişkisi olmuş gezmiş bunları yapandan değil hiç yapmamış olanlardan korkmak gerektiğini acı da olsa öğrendim.

  4 temmuz 00:39 4 temmuz 00:40

  122. alıştım bir şekilde yokluğuna. iş, güç, meşgul oluyorum bir şeylerle sürekli, getirmiyorum aklıma. sen de alışırsın.

  4 temmuz 00:12

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar