yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (5)

  124. Kutlama yapmak ve mutlu olmak için uydurulmuş bir gün. Ve ben beni mutlu eden şeylere hiç karşı değilim ve karşı olmak da saçma geliyor.

  dün 00:18

  123. 3 senelik ilişkimde hiç kutlamadık sanırım. sanırım diyorum çünkü o kadar hatırlamıyorum. beraber geçirmeye çalışırım ama büyük kutlamalar yapmam, yemek hazırlarız beraber ya bir iki kadeh bir şey içeriz ya sarhoş oluruz sevişiriz gülüşürüz falan derken öyle geçiyor. fazlası abartı geliyor ama kutlayana da lafım yok, kutlayın sevgi göstermekten zarar gelmez.

  24 ocak 01:24

  122. Bu günü bir ben tatlı buluyorum sanırım, kimse sevmiyormuş. Abartılı kutlamalar bana da şov gibi geliyor, tabi öyle kutlamayı sevenler de olabilir herkesin beklentileri farklı. Biz kutlamıyoruz hiç, yani kutlu olsun şeklinde konuşuyoruz gülüyoruz sadece. Ama bir sene de farklı bir şeyler yapsın istiyorum. Öyle pahalı hediyeler lüks restoranlarda yemekler değil istediğim, içinden gelip bir tane gül alabilir mesela. Benim çok hoşuma giderdi ve çok mutlu olurdum. Aynı şey kadınlar günü için de geçerli. Belki de o da sizin gibi düşünüyordur ve bu günü sevmiyordur(gizlinot: ya da beni :()

  24 ocak 01:22 24 ocak 01:23


  121. geçen yıl pandemiyi ucu ucuna atlattı... eğer kısıtlamalarda bir değişiklik olmazsa bu yıl bunun üzerinden yürütülen lüzumsuz tüketim kampayaları-lüks restoran ziyafeteri filan olmayacak ve bir nebze olsun gerçeklerle yüzleyeşebileceğiz.

  "Türkiye’de de bir hayli yaygın olan birtakım klişeleri göz önünde bulunduracak olursak, Sevgililer Günü dendiğinde akla gelen ilk resim, romantik olmakta zorlanan bir erkek ve sevgilisinden çiçek veya hediye bekleyen bir kadının romantik komedileri andıran ilişkisi oluyor. Bu klişenin doğruluğu tartışılır elbette. Belki de pek çok kadını bu role bürünmeye teşvik eden şey bu tür klişeleri görmeye alışmış olmaları ve ister istemez kendilerinden beklenenin bu olduğuna inanıyor olmalarıdır. Kadınların ve erkeklerin Sevgililer Günü’ne yaklaşımlarını daha iyi anlayabilmek için bu klişelerden sıyrılıp gerçek ilişki dinamiklerini gözlemlemek daha sağlıklı olacaktır. Sonuçta herkes sevdiği kişiyle güzel ve özel bir gün geçirmek ister. Bu güzel günü anlamlı kılacak uygun hediyeleri ve ambiyansı bulmak da çiftlerin birbirlerini karşılıklı anlamalarından geçiyor şüphesiz. Zaten kadınlar ve erkeklere dair bu klişelerin ötesine geçip şöyle bir baktığımızda, pek çok çiftin birbirlerinin isteklerine odaklanarak, 14 Şubat’ı en güzel şekilde geçirdiklerini görebiliyoruz."

  kaynak: (link: https://oncecouponatime.com/tr/inshopping/sevgililer-gunu-hediyeleri-bizi-mutlu-ediyor-mu Sevgililer Günü Hediyeleri Bizi Gerçekten Mutlu Ediyor Mu?)

  13 ocak 16:02

  120. 5 yıllık ilişkim var ve neyseki ikimiz de bu günün oldukça sıradan olduğunun bilincinde olan biriyleriz. Benim için sevgililer günü bir çok insanın aynı gün aşk dolu -samimi gelmeyen- mesajlarla sevgilisinin aldığı hediyeleri sosyal medya hesaplarında paylaştığı değil, ben ve sevgilim için bize en özel, en anlamlı gelen gündür. Sırf 14 şubat tarihinde adı 'sevgililer günü' diye yapılan paylaşımlar falan bana gösteriş çabası ya da diğer insanlarla bir rekabet içerisinde olma izlenimi veriyor. Tabi bunun altta yatan sebeplerine incek olsak neler neler çıkar da... Kısaca boşverin ! sevginizi diğer insanlarla adı konmuş bir güne sığdırmayın. Sadece bu güne özel sevgilinize /eşinize hediyeler alıp onu değerli hissettirecek sevgi cümleleri kurmayın kendinize özel bir günde yapın bunları hatta illa belirlenmiş bir günde bile değil içinizden ne zaman gelirse.inanın daha anlamlı.

  14 şubat 2020 22:08

  119. 14 Şubat saat 00:00da başladı kalpli instagram hikayeleri, kimin kocası buuular, beni nasıl mutlu edeceğini çok iyi bilirler. Hediye alma, kutlama mecburiyeti olan günlerden ciddi anlamda haz etmiyorum. Doğumgünü, yıldönümü hadi neyse kişiye özel en azından ama aynı fabrikadan çıkmış gibi herkesin elinde kalpli balon, kırmızı gül oluşu bir beni mi rahatsız ediyor? Neyse ki şu mıç mıç günün bitmesine az kaldı. O zamana kadar bana bir şey olursa KALP'ten gitti dersiniz.

  14 şubat 2020 21:55 14 şubat 2020 21:56

  118. Karı-koca hiç sevmediğimiz ve kutlamadığımız gün.

  15 şubat 2018 11:51


  117. Sevgilimle 1 saat baş başa kaldıktan sonra 2 tane bekar arkadaşının bize eşlik ederek yeme-içme yapıldığı gün jxjdjd maksat sohbet muhabbet, ne güzel :d 

  15 şubat 2018 01:12

  116. Benim için hiçbir anlamı olmayan bir özel gün. Bir günü kutlamam için o günün bir anlamı anısı olmalı. Doğum günü, yıldönümü gibi. Kutlayanla hiçbir derdim yok tabii, kapitalizmin oyunları bunlar diye de düşünmüyorum. Keşke her gün sevmek günü olsa. 

  14 şubat 2018 18:29

  115. (yazar: Prettywitch) ile beraber kutluyoruz. Seni seviyorum sevgilim <3

  14 şubat 2018 16:22