sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (164)
 • medya (0)

164. beni sakinleştirdiğini, hayatımdan telaşlarımı alıp, beni daha sakin, daha ayakları basan bir kadın haline getirdiğini farkettiğim an. kendisi gerçekten gördüğüm en sakin insan olabilir. bir yandan sevdiği şeyler konusunda çok ateşli, çok galeyan, çok heyecanlı bir tavrı vardır, ama öte yandan da hayatta beni yada kendisini ruhen yoracağını düşündüğü şeylere karşı çok sakindir. Ne zaman paniklesem, sinirlensem yada gerilsem Bana, “hayatta hiç birşeyin, gereksiz yere gerilerek kaybedilecek bir zamandan daha üzücü olmadığını” söyler mesela. yıkılma anlarımda konuşmaz, moduma göre çay, kahve, bazen şarap hatta bazen rakı getirdiği bile olur. yanıma oturur, netflix’ten friends’i açar (gizlinot: sesi tamamen olmasa da duyulabilecek seviyede kısıktır ama) ve benim konuşmamı bekler. konuşmak istemezsem üstüme gelmez, diziyi izler. Sarılır. Kafamın tam tepesinden öper koklayarak. Ve “ben Buradayım” der. O “ben buradayım”ın ne anlama geldiğini bilirim ve o 2 söz bana günümü/haftamı/ayımı kurtarmaya yeter. Gözlerime minnet yaşları doldurur. 

durduk yere ayaklarıma masaj yapar mesela. ayak fetişi falan da yok. yorulmuş olabilirsin diye düşündüm der, ayaklarımı ovar arada. 

ortamda komik birşey olduğunda, ben acaba o da gülüyor mu diye ona bakarken, onun da acaba ben gülüyor muyum diye bana bakması ve gözgöze gelmemiz. 

kitap okurken arada kaşlarını çatar. tuhaf tuhaf mimikler yapar. ister akademik kitap okusun, ister roman, okuduklarına istemsiz tepki verir o yediğim suratı. 

Herkesin yanında aynı insan olması, farklı ortamlar için farklı kimliklere bürünmemesi. olduğu gibi olması ve olduğu kişinin zaten benim için mükemmel olması. 

sanırım sevdiğimi, gittikçe daha çok sevdiğimi, hayatımda ilk defa böyle sevdiğimi (gizlinot: önceden de sevdim, gerçekten çok sevdim, aşık da oldum. Ama bu çok farklı. The one hissi. anlatamıyorum. Tuhaf.) farketmemi sağlayan noktalardan biri, en sevdiğim o nokta, başını ne zaman göğsüme koysa 1-2 dakika içinde uyuyakalması. şaka değil. ister barda olalım, ister arkadaşlarımızın evinde, 2 dakika göğsüme yaslanmaya görsün, içi geçiyor. Yatağa yattığında da yastıkta uyuyorsa uyuması zaman alıyor. artık fallik dönem sıkıntısı mıdır, Oidipus kompleksi midir bilmiyorum ama kalp atışımı duymanın kendisini rahatlattığını söylüyor. gece yatakta, o uyku sersemi haliyle bana sarılabilmek için resmen beni kovalıyor. (gizlinot: sarılarak uyumayı sevmezdim eskiden, çok darlanırdım fakat bu durum, beyefendi hayatıma girene kadardı) kaşık pozisyonundayken, o minik burnunu enseme gömdüğünde duyduğum o “hayatımda ilk defa ait olduğum yerdeyim” hissi. 

O birşeylerle uğraşırken, müzik dinlerken, kitap okurken, yemek yaparken ve ben onu istemsizce hayran hayran seyrederken Durduk yere dank eden “ben bu adamla yaşlanabilirim.” Hissiyle beraber gelen baş döndürücü huzur anı. 

iyi ki sevmişim seni. hayatımda verdiğim en güzel kararsın sanırım.  (gizlinot: burayı okumuyor, hatta Türkçe bile bilmiyorsun ama kim bilir, belki seneler sonra bu girdiyi sana çevirip, bak teee ne zamandan bunları demişim senin için derim sana, senin de gözlerin dolar, ben bi hava alıp gelicem der, ağlamamak için buz gibi bahçede havalara bakıp bakıp içeri girersin yine..)

14 şubat 03:25

163. İyi ki varsın yazmış öyle mutlu etti ki, galiba bi kez daha sevdim

13 şubat 14:09

162. Dün iş görüşmesinden geldim (ve iş görüşmesi çok iyi geçmişti öyleki işi detaylarına kadar görüşüp hemen başlayabileceğimi konuştuk ikdaki ablayla neyse sonra kadın bir anda duraksadı siz evli miydiniz dedi ve evet bu durum seyahat etmeme engel olacağından ki ben hayır engel olmaz diye çok direttim lakin görüşmeyi o anda sonladırdık) uzanmıştım mutsuz mutsuz sonra camdan çıt çıt ses geldi başlarda umursamadım sonra bir bağrış sesi geldi cama koştum. Alt komşu eşime bağırıyor. Meğer eski sevgililer gibi cama taş atıp beni görmek istemiş ama taşlardan biri alt kata gitmiş ahahahahsh sonrası malum. Onu öyle altı yaşındaki mahallenin yaramaz çocuğu gibi görünce daha bir sevdim.

Eğer sevdiğim, özümsediğim bir insanla hayatımı birleştirmemin bedeli iş bulamamak olacaksa varsın bulmayayım. Bu da ülkenin ayıbı olsun bizim değil.

13 şubat 11:58

161. cumartesi günü evde mayışmaktayız. "hadi maske yapalım" dedi. Anlamadım önce. Ne maskesi? duvara mı asacağız? kostümlü bir partiye mi gidiyoruz? Neden benim haberim yok?

Meğer yüzümüze sürdüğümüz maskeden bahsediyormuş. Çekmeceye baktım. Glikolik asit maskesiyle, watsons'ın tek kullanımlık refining mask var sadece. Gördü, beğenmedi paşam. "Çıkıyoruz." dedi. Üşenmedi, o soğukta üzerimizi değiştirip dışarı çıktık. Gratis de, watsons da yürüme mesafesinde neyse ki. Gittiğimizde ikisinin de kapanmış olduğunu gördük. Üzüldü bu bayağı. "gel, ben sana evde hazırlarım maske" dedim. İstemedi. Sonra eve gidince dayanamadı, "yapalım maskeyi" dedi. Elimdeki tek kullanımlık maskeyi ikiye böldüm. Orijinalini onun yüzüne, serumundan kalanını da minisonun kağıt maskesiyle kendi yüzüme yerleştirdim.

Maskelerimizle kanepede mayışmaya devam ettik.

12 şubat 14:59

160. dün gece uyumadan önce çok susadığımı ve bütün gün su içmediğimi fark ettim. Mutfağa gidip su içecektim ama kapı çok gıcırdadığı ve bütün gün boya badana temizliği yaptığı için uyandırmak istemeyip yatağa girip susuzluktan kavrularak uykuya dalmayı bekledim. havanın daha aydınlanmamış olduğunu hatırlıyorum, sanki çok susadığımı hissetmiş gibi beni uyandırıp su içirtti. her gün tükettiğim bir sıvının tadının bu kadar lezzetli olabileceğini tahmin etmezdim :)

11 şubat 18:32

159. Yaptığı her hareket, aldığı her nefes benim için. Bittim ben..

26 ocak 02:19

158. ofiste beni akanların bastığı bir anda keşke şu anda yanımda olsan diye mesaj attıktan yarım saat sonra kapıda belirdiği an. (gizlinot: tabi o geldiğinde ben çok stresli ve üzgündüm beni o halde görünce çok şaşırıp üzülmüştü resmen baskın yemiştim)

25 ocak 22:08

157. jelibonun kırmızı olanlarını çok sevdiğimi söylemiştim,bugün jelibon yerken tek tek kırmızıları seçip bana yedirdi o an çocuk gibi mutlu oldum

25 ocak 21:49

156. buraya herkes sevgilisi onun için bir şey yaptığında daha çok sevdiğinden bahsetmiş. benimki biraz farklı. bir sabah aramız bozuktu ve hasta olacak gibiydi. okula gidecekken onun yanına gitmiştim gelme demesine rağmen. beni görünce yumuşamıştı. dedim sana ballı karabiberli sıcak süt yapmaya geldim boğazına iyi gelir. bana malzemelerin yerlerini gösterip yatağına koştu. ben yaparken mızmızlanıyordu. hastayım ölüyorum vs. ( hayatta yapacağı şey değil) sütünü getirdim yatağına, pijamalı haliyle içip tadını da çok beğendiğini söyleyip teşekkür etmişti. bu bahsettiğim adam koca evi öğrenci haliyle bir güzel çekip çeviren elinden her iş ve yemek gelen, benden bin kat daha becerikli ve bunları yapmayı seven biri. 2,5 yılda onu ilk kez sızlanırken görmüştüm hatta. o, o sütü içerken o kadar tatlıydı o kadar masumdu ki, saatlerce onu izleyebilirdim. insanın sevdiğine nazı geçermiş. bana nazlanması o kadar güzeldi ki o an içimden ben bu adama bir ömür bakarım, bununla yaşlanırım demiştim.

24 ocak 14:38

155. ilk buluşmamızda arabada çok fazla şarkı dinlemiştik içlerinden birini(gizlinot: çok bilinmeyen bir şarkı) çok sevmiştim... hatta unutmamak için ismini içimden tekrarlayıp durdum ama unuttum tabiiki, o gün çok fazla şarkı dinlediğimiz ve soracağım parça hakkında aklımda hiçbir şey olmadığı için kendisinede soramadım. Günlerce düşündüm resmen içime dert oldu şarkı ama bulamayınca pes ettim. Aradan baya zaman geçti bir gece konuşurken birden whatsapptan ses kaydı geldi girip dinlememi söyledi. Girdim dinledim o şarkının akuistik versiyonunu yollamış bana :) beğendiğimi bile bilmeden ona sormadığım halde hissetmiş gibi yollaması, tesadüflerimiz, aynı anda aynı mesajları yazmamız, aynı gün doğmamız ve dahası. Özetle aramızdaki o görünmez bağı hissettiğimde daha çok seviyorum...

24 ocak 02:30