sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (174)
 • medya (0)

174. ne olursa olsun sabrettiği, karşındaki insan için karşısında çaba sarfettiği o an. telafi edeceğim, bana güven ve her şey çok güzel olacak inan dediği an.

15 nisan 00:27

173. şu hayatta yaşanan her tiksindirici anda onun alınacak bir nefes, durulacak bir liman olduğunu hatırladığım her an.

2 nisan 11:35 2 nisan 11:35

172. Gece yatmak için yatağımı açtığımda Yastığımın altına çikolata bıraktığını farkettiğim an.

Altın bulsam bu kadar sevinmezdim. Beklemediğin anda ufacık bile olsa düşünülmek çok güzel şeymiş.

2 nisan 10:03

171. Gece üstümü örttüğü an. Nazik nazik hareket etse de uyandım, iyi ki de uyandım. Dünyanın en mutlusu, dünyada en fazla sevebileceğim insanlaydım. 

17 mart 22:07

170. Hani böyle bana bakarken gözlerinde parıltılar oluyor yaaa .

6 mart 22:48

169. Topragi cok sevdigim için, kumral olduğum için ve toprak tonlarını cok giyindigim için bana toprak kadınım diyor. Daha once kimseden böyle bir sey duymamıştım, o kadar hosuma gidiyor ki klasik sevgi sozcuklerimizin yaninda bana kendimi özel hissettiriyor

6 mart 12:02

168. Söylediklerinize önem verip sizi mutlu etmek için çabaladığı an

25 şubat 10:15

167. Hadi beni eğlendir biraz dans et dediğimde dans etmeye başlaması. Hiç kasmaz, gocunmaz, beni güldürmek için her şeyi yapar. Öyle çok seviyorum ki. 

24 şubat 20:10

166. beni sakinleştirdiğini, hayatımdan telaşlarımı alıp, beni daha sakin, daha ayakları basan bir kadın haline getirdiğini farkettiğim an. kendisi gerçekten gördüğüm en sakin insan olabilir. bir yandan sevdiği şeyler konusunda çok ateşli, çok galeyan, çok heyecanlı bir tavrı vardır, ama öte yandan da hayatta beni yada kendisini ruhen yoracağını düşündüğü şeylere karşı çok sakindir. Ne zaman paniklesem, sinirlensem yada gerilsem Bana, “hayatta hiç birşeyin, gereksiz yere gerilerek kaybedilecek bir zamandan daha üzücü olmadığını” söyler mesela. yıkılma anlarımda konuşmaz, moduma göre çay, kahve, bazen şarap hatta bazen rakı getirdiği bile olur. yanıma oturur, netflix’ten friends’i açar (gizlinot: sesi tamamen olmasa da duyulabilecek seviyede kısıktır ama) ve benim konuşmamı bekler. konuşmak istemezsem üstüme gelmez, diziyi izler. Sarılır. Kafamın tam tepesinden öper koklayarak. Ve “ben Buradayım” der. O “ben buradayım”ın ne anlama geldiğini bilirim ve o 2 söz bana günümü/haftamı/ayımı kurtarmaya yeter. Gözlerime minnet yaşları doldurur. 

durduk yere ayaklarıma masaj yapar mesela. ayak fetişi falan da yok. yorulmuş olabilirsin diye düşündüm der, ayaklarımı ovar arada. 

ortamda komik birşey olduğunda, ben acaba o da gülüyor mu diye ona bakarken, onun da acaba ben gülüyor muyum diye bana bakması ve gözgöze gelmemiz. 

kitap okurken arada kaşlarını çatar. tuhaf tuhaf mimikler yapar. ister akademik kitap okusun, ister roman, okuduklarına istemsiz tepki verir o yediğim suratı. 

Herkesin yanında aynı insan olması, farklı ortamlar için farklı kimliklere bürünmemesi. olduğu gibi olması ve olduğu kişinin zaten benim için mükemmel olması. 

sanırım sevdiğimi, gittikçe daha çok sevdiğimi, hayatımda ilk defa böyle sevdiğimi (gizlinot: önceden de sevdim, gerçekten çok sevdim, aşık da oldum. Ama bu çok farklı. The one hissi. anlatamıyorum. Tuhaf.) farketmemi sağlayan noktalardan biri, en sevdiğim o nokta, başını ne zaman göğsüme koysa 1-2 dakika içinde uyuyakalması. şaka değil. ister barda olalım, ister arkadaşlarımızın evinde, 2 dakika göğsüme yaslanmaya görsün, içi geçiyor. Yatağa yattığında da yastıkta uyuyorsa uyuması zaman alıyor. artık fallik dönem sıkıntısı mıdır, Oidipus kompleksi midir bilmiyorum ama kalp atışımı duymanın kendisini rahatlattığını söylüyor. gece yatakta, o uyku sersemi haliyle bana sarılabilmek için resmen beni kovalıyor. (gizlinot: sarılarak uyumayı sevmezdim eskiden, çok darlanırdım fakat bu durum, beyefendi hayatıma girene kadardı) kaşık pozisyonundayken, o minik burnunu enseme gömdüğünde duyduğum o “hayatımda ilk defa ait olduğum yerdeyim” hissi. 

O birşeylerle uğraşırken, müzik dinlerken, kitap okurken, yemek yaparken ve ben onu istemsizce hayran hayran seyrederken Durduk yere dank eden “ben bu adamla yaşlanabilirim.” Hissiyle beraber gelen baş döndürücü huzur anı. 

iyi ki sevmişim seni. hayatımda verdiğim en güzel kararsın sanırım.  (gizlinot: burayı okumuyor, hatta Türkçe bile bilmiyorsun ama kim bilir, belki seneler sonra bu girdiyi sana çevirip, bak teee ne zamandan bunları demişim senin için derim sana, senin de gözlerin dolar, ben bi hava alıp gelicem der, ağlamamak için buz gibi bahçede havalara bakıp bakıp içeri girersin yine..)

14 şubat 03:25

165. İyi ki varsın yazmış öyle mutlu etti ki, galiba bi kez daha sevdim

13 şubat 14:09