sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

1. aldığı nefes zarar olan canlıdır. ama o erkekten çok, onunla çıkan kadına daha çok öfkelenirim.

haber 1- (bkz: https://www.suslusozluk.net/b/kavga-eden-%C3%A7ifti-ay%C4%B1rmak-isterken-%C3%B6len-adam)

yaratığın teki kadını döverken araya girip kadını korumaya çalışan bir adam yanlışlıkla öldürülüyor.

çünkü kadın, kendisini korumaya çalışan adama "bırak, o kocam, döver de sever de" deyip onu engellemeye çalışıyor.

haber 2- iki herif, dekolte giydiği için "bundan cesaret alıp" bir öğretmene yaklaşıyorlar, kadın tepki gösterince de onu dövüyorlar. haber aşağıda.

https://www.sadecehaber.com/atama-bekleyen-ogretmeni-tekme-tokat-dovduler

haberin dikkat çekmeyen satırı ise şu:

"İnsanların tartışma esnasında karı koca zannettikleri için karışmadıkları olay"

sevgilinle el ele tutuşarak yürüsen, anında mahallelinin "namusumuz!" diye müdahale edecekleri ülkede, bir kocanın karısını dövmesi gayet normal bir olay olarak görülüyor.

(gbkz: özet): "(gbkz: maço) erkek severim", "zaten o dayağı hak ettim", "erkek dediğin vurdu mu inletecek" diye düşünüp bu tür erkeklerin artmasına, dolayısıyla (gbkz: kadına şiddet)in artmasına sebep olan her hemcinsim benim gözümde bir hiçtir. azıcık (gbkz: özsaygı)nız olsun.

pısırık, kılıbık diye aşağıladığınız o efendi erkeklerin azalıp bu magandaların, primatların aramızda dolaşmasına sebep olanlar bir oturup düşünsün derim.

18 eylül 2016 14:29

2. acizdir, kendini kelimelerle ifade edemeyip, karşısındakinin kendinden fiziksel yönden güçsüz olduğunu bir an bile aklına getirmeyen yaratıktır. Üniversite zamanlarında, okuldan bir erkek arkadaşımla konuştum diye sevgilim tandoğan'ın ortasında bana tokat atmıştı.Ki yanımızdan geçenler sadece adımlarını hızlandırmıştı. Gözümün kenarı ve yanağım mosmor olmuştu. Bu olaydan sonra yurttan izin alıp, yanağım iyileşene kadar arkadaşımda kalmıştım. Niye o zaman şikayet etmedim bilmiyorum, sanırım ailemin duymasından korkmuştum. Çok zor kurtuldum pislikten. Beni okulda yakalayınca Önce özür diledi, sonra tehdit etti, sonra yine vurmaya kalktı. Seni savcılığa veririm deyince bıraktı peşimi. Benden uzak, cehenneme yakın olsundur. Hala nefretle anarım.

18 eylül 2016 14:53

3. Geçenlerde esra erol ile izdivaç izlerken 2000'lerin başında evlilik programına katılan caner'in aday olarak geldiğini gördüm (gizlinot: evet kafasında bardak kıran ) . kendisine bir gelin adayı gelmişti ve caner tabiri caizse kadını kovmaktan beter etti. kadın akşam çalıştığını ve şarkıcılık yaptığını söyleyince caner gülmeye başladı. esra erol'a bana neden bunu getirdiniz gibi şeyler söyledi. sonrası ise daha vahim; kadının tek yaşaması ile üstü kapalı olarak kadına yollu göndermesi yapılıyor, kadın annesiyle kalmak zorundaymış gibi yadırganıyor. kadın tek başına sokağa çıkamaz, eve ben olmadan başka erkek giremez, perde açılmaza kadar saçmasapan kurallar koyuyor kendince. ve seyirciler, diğer konuklar napıyor biliyor musunuz? caneri alkışlıyorlar.caner karakterim bu diyor seyirci hoaa diyip coşkuyla alkışlıyor. sadece esra erol, psikolog olan kadın ve evlenmek için gelenlerden birisi (gizlinot: pembe bluzlu) bir şeyler söylüyor, itiraz ediyor. işin acı tarafı kendisine talip gelen aynur, canerin bu özelliklerinden dolayı gelmiş?? evet bildiğimiz eve hapsedilmek için gelmiş. bir insan kendisine böyle bir muameleyi nasıl yakıştırır, bu kadar ağır hareketlere rağmen nasıl hala "sert erqeq" isteyebiliyor? daha da vahimi bu olaydan sonra canere görücü gelmeye devam ediyor ve caner yüzü ak bir şekilde gündüz kuşağında iyi rating alan programa hala çıkabiliyor.

yine aynı gün ondan önce gelen bir çocuk yine kendisine gelen talibine ben sana toplum içinde bağırsam, kızsam naparsın diye soruyor. evleneceği kızda aradığı özelliğe bak. kız tepki veririm dese kızı gönderecek. kız da huyuna gidiyor ve beyinsiz kalabalık yine bir alkış koparıyor.kadın kocası ne derse susmaya mahkum çünkü, ağzına vur lokmasını al. sadece bu programı yarım saat izlemek bile toplumumuzun bakış açısı için yeterli. ben ki bunun sadece eski jenerasyona ait bi düşünce olduğunu düşünüyordum ama alkışlayanlara, savunanlara bakıyorum hepsi eli ayağı düzgün, aralarında okumuş, iş güç sahibi, hani modern toplumda bilinçlidir kesin diyebileceğimiz kadınlar var ve bu devirde bile erkeklik = maçoluk olmalı, erkek yumuğunu masaya vurmalı diye düşünüyorlar. sonra noluyor? yumruğunu vurduğu masa bir süre sonra artık erkek için yetersiz oluyor ve o yumruk kadının suratında patlıyor. öfke kontrol sorunu olan adamı maço diye nitelendimek kendini kandırmaktır. bu programı izleyince anladım ki toplumumuz hala hastalıklı zihniyette, saygılı olmak ve pasif olmak arasındaki çok kalın çizgiyi göremiyorlar ve agresif-öfkeli insanları otoriter görüp(sanıp?) buyruğu altına sığınıyorlar. tam bir körler sağırlar birbirini ağırlar durumu.

(link: http://www.hergundizi.com/esra-erol-1-eylul-2016-izle-full-tek-parca/4/ insanlıktan iğrenmek istemiyorsanız izlemeyin)

18 eylül 2016 17:41 ed.19 eylül 2016 07:27

4. ulan nerede yaşarsa yaşar size ne ! ne olay ettiniz gavatorlar ya (gizlinot: bu ve bu zihniyette olan herkes) valla zaten iğrenmiştim insanlıktan şimdi daha çok iğrendim, şu terliksi hayvanı zevk için döveceksin tövbe ya !

(link: http://www.hergundizi.com/esra-erol-1-eylul-2016-izle-full-tek-parca/4/ sinirim zıpladı ya)

bir de mini etek mi giydin diyor !

ve bunu savunacak o kadar insan tanıyorum ki ! en acısı kadın olup destekleyenler ! zaten arkadan alkışlar geliyor, ay size tüküreyim ya !

ve haklı olarak gelen isyan bu sözleri nasıl kadınlar alkışlıyor !

tanım : kendisinden çok hala onunla sevgili olmaya devam edene küfredilmesi gereken cinsi erkek yaratık.

sosyolojik gözlem için izleyin.

18 eylül 2016 18:00 18 eylül 2016 18:03

5. Bir tane taniyorum. Kadın o kadar dayağa rağmen bu yaratıkla evlenmek için ölüyordu, ailesi istemedi falan. Çocuk cezaevine girdi etti, sevgilisi hala onu bekliyor çıksın da evlensinler istiyor. Daha neler göreceğim ben sözlük.

19 eylül 2016 00:20

6. babası zamanında annesini, onun babasıda onun annesini dövmüş.... süreki terar eden kişitarafından normal gözüken durumdur. bence burada kadınlara büyük iş düşüyor; 1. iş annelerde - ablalarda oğullarını insan olarak yetiştirmeliler, arsız saldırgan bir hayvan gibi değil 2. eşlere - sevgililere - flortleşenlere adamda en ufak bir şiddet belirtisi görünce kaçın, arkanıza bakmadan kaçın. kıskandı da yaptı, aman efendim bende agır konustum diye böyle oldu gibi bahanelerle kandırmayın kendinizi.

19 eylül 2016 13:02

7. düğünden önceki gün sevgilisinin saçından tutup sürükleyen erkektir.teyzemin arkadaşıdır.şerefsizdir.

20 eylül 2016 00:59

8. Adam değildir. Şeref yoksunu ve hırbodur. Şiddeti kendine bir çözüm olarak görür ve uygular. Türkiyede bolca şiddet yanlısı insan bulunduğundan günümüzde örnekleri devam etmektedir. Huyları kurusun insan müsveddelerinin.

21 eylül 2016 00:22

9. En saçma en savunması olamayacak şeydir benim gözümde böyle bi olaydan sonra da o erkekle sevgili kalabilecek bir kadın varsa ona da diyecek söz yok cidden.Şahsen biri bana sevgilim/arkadaşım sinirli anında sana şöyle yapmak istiyorum böyle yapmak istiyorum şeklinde şiddet içerikli bişey söylese dahi onu hayatımdan çıkarırım söyleyen yapar da .Çünkü neredeyse böyle bi olay yaşadım ve artık bu tarz bişeye hiç tahammülüm yok.

29 ocak 23:19