yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  19. Ben de beceremeyenlerdenim. 3 ay dayanabildim. Sevdigim, beraber zaman gecirmeye bayildigim sevgilim sirtima yük oldu. Ev islerini bana yaptiriyor anlaminda değil, aksine ben ona yaptiriyordum (gizlinot: Swh) psikolojik olarak yipratti beni surekli ayni evde olmak. Ama evlenmek isteyenlerin kesinlikle yasamasi gereken bir deneyim.

  17 eylül 2019 17:21

  18. Ben tavsiye etmiyorum. Birbirini tanımak için gerçekten en iyi yöntem orası tartışmasız.

  Başlarda çok güzel,çok keyifli ama bir yerden sonra kırk yıllık evli çiftlere bağlıyor ilişki. Hiç bir heyecanı kalmıyor. Asosyalleşme gibi durumlar yaşanıyor. Resmen sıkıldım böyle yaşamaktan.

  Ben beceremedim yani. Karakterim biraz uçarı kaçarıdır, belki de ondan bilemiyorum ama.

  17 eylül 2019 10:34

  17. üniversitede ailemden habersiz 1 sene sevgilimle aynı evde yaşadım. 1 senenin sonunda kesinlikle evlenilmeyecek biri olduğuna kanaat getirdim. o yüzden ne kadar aile/toplum baskısı olsa da biriyle evlenmeyi düşünüyorsanız en azından çok kısa olmayan bir tatile çıkın, bir ev tutun zaman geçirin vs. kararınızın doğru olup olmadığını göreceksiniz.

  22 mayıs 2018 11:13 26 mayıs 2018 00:22


  16. Ülkemizde bu anlayışın değişmesi gerekiyor kesinlikle. Çünkü aynı evde kalınca sadece seks yapıyorlar düşüncesi olmamalı yada ahlaksızlıkla uygunsuz yaşamla suçlanılmaması gerekiyor. Bir insanı sadece dışarıda çizdiği profille tanıyamazsınız.Kirli zihinlerinizi arındırmalısınız. Çok arkadaşımı gördüm yıllarca beraber olup düğün için hayaller kuran ama bir imkan doğrultusunda aynı evde yaşadıklarında iyikide evlenmeden bu süreci gördük ve birbirimize bu mutsuz hayatı yaşatmadan bitirdik diyen yada çok daha iyi oldu daha çok bağlandık diyen. Tamamen şans işi ve bence herkesinde bu durumu azda olsa yaşaması gerekiyor özellikle evlenmeden önce bu süreci görmek gerekiyor. Çünkü her sabah görmek istediğiniz yüz gerçekten o mu değil mi karar vermenize çok yardımcı oluyor

  22 mayıs 2018 00:17

  15. türk aile yapısı bu işi kabullenemediğinden, pek çok arkadaşımın evlenme nedenidir.

  birini ne kadar sevseniz de evde çoraplarını nereye atıyor, yemeği yedikten sonra tabak çanağı olduğu gibi bırakıyor mu, aynı uyku alışkanlıklarına sahip misiniz gibi detaylar birlikte yaşayabilmek için önemli.

  ben yurtdışında 4 senedir sevgilimle aynı evde yaşıyorum. ailem biliyor birlikte yaşadığımızı. ne zaman evleniyorsunuz diye ara ara darlamıyor değiller tabii ki ama onlar da kabul ediyor ki sağlıklı bir evlilik kararı için birlikte yaşamak gerekli. gerçi 4 sene biraz uzun sürdü darlamalarına hak verebiliyorum, ne kadar rahat olmaya çalışsalar da sonuçta türk ailesi :) benim kararıma güvendikleri için kendilerine minnet duyuyorum.

  bizim için şu an evlilikten farkı yok bu işin. pek çok kişinin hayalini kurduğu gibi sürekli sıcak battaniye altında yatıp sarılarak film izlemiyorsunuz. yeri geliyor kavga ediyoruz farklı yaşam alışkanlıklarından dolayı ama bir orta yolunu buluyoruz. önemli olan hep mutsuz hissetmemek bu işte. eğer partnerinizin her yaptığı batıyorsa gözünüze, bir durup düşünmek lazım o zaman.

  ya çocuk yapmak istediğimde ya da birlikte ev almak istediğimizde evlenmek istiyorum. onun haricinde türkiyedeki konu komşunun gönlünü hoş etmek için evlenmemeye karar verdim.

  umarım ki gelecekte çocuklarımıza daha anlayışlı olur ve onları sahiplenmek yerine özgür birey olduklarını kabul ederiz. sonuçta bu mentaliteyi değiştirecek ve gençleri mahalle baskısından kurtaracak olan bizleriz.

  21 mayıs 2018 12:42

  14. denemeyi çok istediğim bir şey (eğer bir sevgili bulursam :d) fakat yurtdışında olmadığım sürece bunu bu ülkede deneyimlemem imkansız :(

  dipnot: aile ve çevre önemli.

  21 mayıs 2018 04:21 21 mayıs 2018 04:22

  13. Yapmayı cok istediğim bir seydir.hatta ev dahi var ama bilin bakalım ne eksik ¯\_(ツ)_/¯

  21 mayıs 2018 02:12


  12. Kesinlikle yapılması gerektiğini düşündüğüm eylem fakat süslülerim aileleriniz bu duruma ne diyor ya da siz kendilerine söylemiyor musunuz bu kısmı bir türlü çözemiyorum.

  Şahsen benim kendi ekonomik özgürlüğüm var yalnız yaşıyorum. Sevgilimde aynı şekilde. Fakat ailem birkaç ayda bir gelir yanıma. Sizlerin aileri hiç mi gelmiyor ben anlamıyorum. Yada sevgililerinizi kapı dışarı mı ediyorsunuz? Şu duruma bir açıklık getirebilsem bende aynı eve çıkacağım ama sanırım sırf bu sebepten evleneceğim artık.

  20 mayıs 2018 21:59

  11. 5 aydır birlikte yaşıyoruz. öncesinde ikimizin de ayrı evi vardı fakat ya bende ya onda kalıyorduk. değişen pek bir şey yoktu. 2 kira 2 fatura vs ödemek çok saçma geldiği ve ev arkadaşlarımdan çok büyük kazıklar yediğim için yanına taşındım. yapma etme sıkılırsınız diyen çok oldu ama iyi ki dinlememişiz diyorum. sevgilim olmasını geç mükemmel bir ev arkadaşı. mesela şuan o yemek yapıyor ben yatıyorum öncesinde bulaşık yıkamıştım. kişisel alan konusunda ortak arkadaşlarımızdan birine seneye evi 2 odalı tutucaz çünkü raspberry istediği zaman girsin orda otursun, bir şeyler yapsın dediğini öğrendim. bu müthiş bir şey, çünkü ben yalnızlık aşığı bir insanım. onların dışında bir insanı birlikte yaşamadan tam anlamıyla tanıyamayacağımı öğrenmiş oldum. hala bilmediğim huylarını öğreniyorum, duymadığım şeyler duyuyorum ondan. eve geldiğinizde kapıyı size sevdiğiniz adamın açmasının, her sabah onun yüzüyle uyanıp her gece birlikte uyumanın huzurunu nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. 

  20 mayıs 2018 21:34

  10. yaklaşık 1,5 yıl önce gerçekleştirdiğim eylem. eğer sevgilinizle ciddi düşünüyorsanız, evlenmeden önce birbirinizi tam anlamıyla tanımanız için güzel bir deneyim. ilk başta tabii ki sorunlar yaşadık, tartışmalarımız kavgalarımız oldu ama zamanla bunları aşıyorsunuz. eğer birbirinize gerçekten değer veriyorsanız kılmış, tüymüş hiç bir önemi yok bence.

  19 mart 2018 23:37

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar