girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (59)
  • medya (76)

59. En başından en sonuna kadar sevdiğim karakter miranda oldu. Hep olmak isteyeceğim bir profil çizdi, güçlü, kendine güvenen, ayakları yere sağlam basan, mantıklı. Samantha'nın kendine has çılgınlıklarını hep çok sevdim. Charlotte benim için hep ortalama bir karakterdi, net olarak sevmediğim yanı ilk evliliğinde işini bırakması olmuştu. Carry'den içten içe haz etmedim. Dizide Aslında benzediğim kişi odur, belki de ondan haz etmedim. Big hayranlığı, delicesine sevmesi, ne yaparsa yapsın geldiği zaman yine de onu kabul etmesi vb. İzlediğim dönem tam aradığım bir dizi buydu. Ben çok begendim.

18 haziran 00:30

58. Carrie'nin big takıntısı dahası bağımlılığı kötüydü,korkunçtu tamam,ama hep birini o şekilde sevmeyi istemişimdir.kendime bunu yapmayı neden istediğim konusunda hiçbir fikrim yok.

17 haziran 21:39

57. İki kez baştan sona izlediğim canım dizi.  Samantha’nın ters köşe yapmalarına hastayımdır. Carrie nin big takıntısı, big in şerefsizliği ;), charlotte’un düzgün erkek bulamama halleri, miranda’nın özgürlüğüne düşkünlüğü ile her kadının izlerken kendinden ve arkadaşlıklarından birşeyler bulacağı bir dizidir. Ayrı bir neşesi, ayrı bir güzelliği olan dizidir benim için. 

17 haziran 16:33


56. üniversitede okurken yurt odamda boş bulduğum her an izlediğim dizi. O kadar çok seviyorum ki, şimdi tekrardan başlmak istiyorum. Ama iyi kalitede izleyebileceğim bir site var mıdır önerebileceğiniz? Ya da dvd si var mıdır bulabileceğim? Süslülerin yardımlarını bekliyorum :)

17 haziran 13:28

55. Biraz tersten başlayıp önce filmlerini izlediğim dizi. Filmlerine bile bayıldıysam yorumlara göre dizisini çok daha fazla beğenicem sanırım. 2 ay sonraki tatilimde sabahlara kadar izleyip bitirmeyi planlıyorum. Samantha'ya bayılıyorum.

Bir de bunun kitabını okumak istiyorum ama baktığım yerlerde satışı yok veya tükenmiş. Nereden bulabileceğimi bilen süslüler aydınlatırsa çok sevinirim **

17 haziran 02:36

54. her kadının mutlaka ve mutlaka izlemesi gereken şaheser.

bu dizinin herhangi bir sezoonundan rastgele bir bölüm açarsam imkanı yok 6.sezon finaline ulaşana kadar kapatamıyorum. Çok akıcı, çok eğlenceli, çok etkileyici, "dramedy" dedikleri türde.

üstelik dizinin konsepti çok başarılı; o bölümün teması ne ise, 4 kadının ilişkisinin içeriğinde o temaya dair izler görüyorsunuz. carrie köşesini yazarken, "I couldn't help but wonder..." deyip ilişkiler üzerinden felsefik ve sosyolojik içerikteki sorusunu patlatıyor, bu esnada 4 kadının da bu konuda yaşadıkları olayların tema çerçevesinde çözülmesini izliyoruz.

bazı ilginç alıntılar yapayım. spoiler değildir. dizinin her bölümü bu tür çıkarımlarla ve aforizmalarla dolu, ben sadece 3-5 tane yazacağım.

**

"asla giymeyeceğimiz kıyafetleri saklarken, eski sevgililerimizi savurup atıyoruz."

**

"Belki de bazı kadınlar evcilleştirilemezdir. belki de onlar özgür kalmalı. Taa ki beraberce özgür kalacakları birini buluncaya kadar."

**

"Kaç adamdan sonra 'çok adam' olur?"

**

"gerçekler, inancınızı sarstığında ve aşkın herkesi bulamayacağını fark ettiğinizde; umut, bırakmamız gereken bir uyuşturucu mudur yoksa ayakta kalmamızı sağlayan mı?"

**

"eskiden yalnız olmak, kimsenin sizi istemediği anlamına geliyordu. şimdi ise çok seksi ve güçlü olduğun, hayatını nasıl yaşamak ve kiminle geçirmek istediğine karar vermek için zaman harcadığın anlamına geliyor ."

**

"erkekler cesur jestler yaptığında romantik bulunuyor ama biz kadınlar aynısını yaptığımızda muhtaç görünüyoruz."

**

21 mart 18:15

53. benim için smith ve samantha ikilisi diğer hepsini ezer geçer.

20 mart 23:32


52. Sex and the city miranda'si, cynthia nixon, new york valiligine adayligini koymus. yuru be kim tutar. oylar miranda'ya..

20 mart 17:33

51. carrie: ilişkiler üzerine köşe yazısı yazarak geçimini sağlıyor olmanı çok kıskanıyorum, çünkü kendim 7 yıl ebeminkini tersinden göre göre okumama rağmen senin ekonomik klasmanına girmemin istatistiksel olarak en olası yolu sayısal lotoyu tutturmak. ayrıca manola blanik diye başımızın etini yedin ama giydiğin ayakkabılar (gbkz: çeyize konan gerdek ayakkabısı)ndan hallice.

charlotte: zengin koca arayışın, park caddesi takıntın, evlenince ne idüğü belirsiz kariyerini bir çırpıda kenara atışın ve kafandaki "mükemmel"e erişme uğruna kendine doz doz hormon basışın hiç hoşuma gitmedi. karakter olarak keşke daha fazla gelişmeni göreydik. ama hakkını vereyim, idol alınacak bir insan olmamana rağmen çok iyi bir arkadaşsın. ay kız senin için iyi boşver. ayrıca saçların çok güzel ben öyle uzatınca çılgın bediş'teki banu'ya dönüyorum :(

miranda: harvard hukuk sonrası girdiğin aşırı (gbkz: ivy league) iş hayatında nasıl böyle şeylere vakit buldun hiç anlayamayacağım. kendi duygularınla olan kavganı, inatçı ve alaycı, dalgacı yapını çok seviyor, evlendiğin kişi seçimini çok doğru ve akılcı buluyorum.

samantha: gerçek alfa. abartılı ve ekstrasın, bazen ayarı kaçırsan da genelde kendini korumasını çok iyi biliyorsun. "when a man gets angry, he is a pistol. when a woman gets angry, she is emotional" gibi bir tespiti bizlere kazandırdığın için sana minnettarım. bir de son filmin çekilmesi işini bozman çok iyi oldu, muhtemelen sana da bir koca kakalayacaklardı öfff.

6 mart 02:37

50. dünyaya iyiliğin timsali olarak gelen aidan shaw isimli karakteri bulunduran dizi.

5 mart 21:48