yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (15)
  • medya (2)
  4

  1. 4 ay önce instagramdaki @eczabakim sayfasının önerisiyle 200ml'ini 60 tlye satın aldığım yüz temizleme yağı. az önce güncel fiyatının 51 tl olduğunu gördüm(gizlinot: püh)

  double cleansing yapmaya kendisiyle başladığım için ürünü oldukça mucizevi ve ''woaaaww'' bir şey sanıyordum, halbuki standart performans gösteren bir temizleme yağıymış. makyaj yapmadığım için makyaj çıkarma performansını bilmiyorum ama en ağır, yağlı ve kalınca beyaz tabaka bırakan güneş kremlerimi bile 1 dakika içerisinde yüzümden söküp attı. (link: http://cosdna.com/eng/cosmetic_dd76456071.html içerik listesi)ndeki ilk 2 madde kanola ve keten tohumu yağları, o yüzden bu özelliğiyle temizleme yağında sentetik yağlardansa bitkisel yağları tercih eden kesimi çok mutlu edeceğini düşünüyorum.

  ürünün içerisinde hassas ciltleri irrite edebilecek ve kızartabilecek bir sürü esans yağ var ki ürünü yüzüme uyguladığımda bunlar benim cildimi de kısa süreli bile olsa kızarttılar. tüm bu esans yağlara rağmen üründen çiçeksi değil de daha yoğun ve sert bir koku geliyor, ben bu kokuyu pek sevemedim ancak ürünü duruladığınızda hiçbir sıkıntı kalmıyor.

  ürünün yapısı bir miktar yapışkan ve yoğun, daha önce simple'ın temizleme yağını kullandığım için karşılaştırma yapabiliyorum. simple'ın yağını yüzünüze sürdüğünüzde cildinize hiçbir şekilde çekiştirmeden yedirebiliyordunuz yağı, ancak bu üründe cildime masaj yaparken cildimi çekiştirmeden edemiyorum.

  söylemeden de geçemeyeceğim, ürünün şişesi aşırı ilginç bir tipe sahip ve bu benim saçma bir şekilde hoşuma giden bir ambalaj dizaynı oldu(gizlinot: kafası uzaylıya falan benziyor, değişik bir tasarım asdfghjk)

  sonuç olarak, ne piyasadaki en hassas cilt dostu ne de en uygun fiyatlı ürün, ancak içeriğinin büyük kısmının sentetik olmayışı ve pek çok pahalı cilt temizleme yağıyla yakın performans gösterişi sebebiyle denenmesinde sakınca görmediğim bi ürün oldu

  ilgili medya:
  1
  10 ocak 2020 19:55

  4

  2. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Güneş kremini ve ten makyajını güzel eritip temizliyor. Suyla birleştiğinde çabuk arınıyor. Göz makyajını güzel temizliyor kalıntı bırakmadı ama waterproof maskarayı çıkarırken biraz ovalamak gerekiyor bence. 

  Kadife bir his bırakıyor yıkayınca onu da sevdim. İçeriği de  temiz(gizlinot: medyaya ekliyorum) Koku hassasiyeti olanlar rahatsız olabilir. Kokusu biraz bitkisel içerikli olduğu için ağır ancak beni rahatsız etmedi. ambalajı da çok kullanışlı. 200 ml-60 lira. Diğer makyaj temizleme yağlarına bakarsak fiyatı da gayet uygun. 

  ilgili medya:
  1
  29 ocak 2020 20:36

  5

  3. öncesinde yves rocher'in makyaj temizleme yağını kullanıyordum karşılaştırarak yazacağım. Boyut ve fiyata göre indirimsizken yves rocher daha pahalı kalıyor indirimliyken aşağı yukarı aynı. Bu ürünün ambalajı kesinlikle daha sağlam, özellikle pompasının kilitleme kısmı var, akma kokma yaşanmaması açısından güven veriyor. sevmediğim tek yanı keskin bir kokusu olması yıkayınca geçse de herkesin hoşuna gideceğini düşünmüyorum. Yapısı çok daha yoğun fakat arındırması kolay, daha az kullanmak yetiyor. Performans olarak büyük bir fark göremedim, cilt makyajını güzel çıkarıyor üstünden miselar su ile geçtiğimde kalıntı görmüyorum. rimelde performansını daha çok beğendim yves rocherde tamamen çıkaramıyordum. ağır göz makyajlarıyla henüz denemedim. Bu üründe yves rocher kadar ovuşturmam gerekmedi, sanırım kıvamı daha yoğun olduğundan daha az eforla makyajı çıkarıyor.

  özetle aralarında rimel dışında performans farkı göremedim bu ürünü kullanmak daha pratik geldi, bence güzel bir alternatif. kullandığım diğer yağ bazlı temizleyicilere göre ortalama üstü olduğunu düşünüyorum. Bütçeme bağlı bundan sonra heimish veya bu ürünle devam etmeyi düşünüyorum.

  10 şubat 2020 22:25


  5

  4. yaklaşık bir aydır kullanıyorum bu ürünü. çift aşamalı yüz temizleme olayına da yeni aşina oluyorum. fiyat performans acısından gözüme en iyi görünen ürün buydu açıkçası, denemek istedim ve gerçekten memnun kaldım. yoğunluğu su ve yağ arasında bir yerde, yağdan daha akışkan sudan daha yoğun. rahatsız edici bir kokusu yök, gayet doğal kokuyor. cildimde, göz makyajı dahil, hiç kalıntı bırakmadan temizliyor. korktuğumun aksine hiç yağlanma vs yapmadı. bir temizliyiciden hiç bu kadar memnun kaldığımı hatırlamıyorum açıkçası. herkese tavsiye ederim.

  not: dediğim gibi çift aşamalı temizliğe yeni başladığım için bu bittiğinde başka ürünler deneme taraftarı olacağım ama bu ürünün kötü öldüğü anlamına gelmiyor. ama tabi her zaman alternatifleri deneyip karar vermekte fayda görüyorum.

  14 mayıs 2020 16:54

  5. çok fazla makyaj yapmadığım için ben bu ürünü yüzümü güneş kreminden arındırmak için almıştım ama hem makyaj hem güneş kremi varken de cildimi çok iyi arındırıyor. kokusu zencefil gibi, rahatsız etmiyor ama hiç olmasa daha iyi bence. bir de göz makyajını çıkarırken pek kullanmıyorum çünkü çıkardıktan sonra gözüm bir kaç dakikalığına buğulanıyor.

  25 mayıs 2020 16:08

  5

  6. Çift fazlı temizleme methoduna geçtim ve yağ temizleyicim şuan bu. Daha iyisi vardır belki bilmiyorum ilk ürünüm bu oldu. Açıkçası makyajda henüz denemedim. Ben günlük rutin temizliğimde kullanıyorum. Durulayıp kurutunca ipek gibi bi hissi var su bazlı yıkamalardan değişik bi his. Hoşuma gitti devam ederim ben

  27 mayıs 2020 13:49

  7. Diğer süslüler gibi ben de eczabakım sayfasında görüp aldım ürünü, epeyce araştırdıktan sonra fiyat perfonmans olarak en uygun ürünün bu olacağını düşündüm. Cildim karma ve sivilceye meyilli. İlk kullandığım yağ bazlı temizleyicim oldu kendisi ve açıkçası çok memnun kaldım. Ürünü kuru cildinize masaj yaptıktan sonra zaten eriyor makyaj vs. Su ile temas ettiğinde süte dönüşüp ciltten akıyor. İkinci aşama olan temizleme jeliyle yıkayasım bile gelmiyor:) Çok beğendim bittikten sonra başka ürün dener miyim bilmiyorum açıkçası fiyat olarak çok pahalı. Fiyatı 2 ay önce 70 Tl'ydi sanırım, şenaykırmandan aldım. İnstagramdan ulaşabilirsiniz

  7 ağustos 2020 14:51


  8. bir yıla yakın bir süredir kullanıyorum. nazik ve etkili bir yağlı temizleyici. makyajı ve güneş kremini güzel temizliyor. sonrasında su bazlı temizleyici ile devam ediyorum rutine. göz makyajında mükemmel sayılmasa da öyle bir beklentim olmadığı için sorun değil. instagram üzerinden 60 tl ye almıştım zamanında.

  9 eylül 2020 20:19

  9. İnstagramda çok övüldüğünü görünce yüksek beklentiye girip almıştım, bu arada bu ürün kullandığım ilk yüz temizleme yağı. Ben zaten çoğunlukla göz makyajı yaptığım için göz makyajını iyi çıkarması benim için önemliydi. Evet göz makyajını, kapatıcı ve pudrayı iyi çıkarıyor fakat ilk kullandığımda öyle bir buğu ve yanma yaptı ki cidden kör oldum sandım. Ilık suyla yüzümü yıkamama rağmen arınması kötüydü ve bence fazla bir  yağlı his bıraktı. Ardından köpük temizleyici de kullanıyorum tabi. Diğer kullanımlarımda ilki kadar yanma yapmasa da hala biraz buğu yapıyor, araya başka yağlar sokup sık kullanmamaya çalışıyorum. Bu şekilde bitirip bir daha almayı düşünmüyorum 

  6 şubat 2021 10:31

  4

  10. kullandığım ilk temizleme yağıdır kendisi. Bu bittikten sonra (link: https://www.suslusozluk.com/cosmed-atopia-cleansing-oil cosmed'in temizleme yağı)'nı kullandım. Şu anda elimde her iki üründe bulunmakta, ancak benim elim siberiana daha sık gidiyor.

  Yapı olarak cosmedden daha ince, cilde masaj yaparken daha fazla kolaylık sağlıyor. Waterproof maskara ve eyeliner kullanmadığım için makyajı çıkarma konusundaki yorumum biraz kısıtlı kalabilir, benim gözlemim göz makyajını gayet güzel arındırdığı şeklinde. Yıkadıktan sonra yüzümde hiç makyaj kalmamış oluyor.

  Akşam rutinimde üründen 3 pompa alıp özellikle burun çene bölgesine yoğunlaşarak yüzüme bir buçuk dakika kadar masaj yapıyorum, daha sonra elimi suyla çok azıcık ıslatarak emülsifiye ettirip, 30-45 saniye kadar da o şekilde masaj yapıp duruluyorum. Hızlıca süt formuna dönüşüp ciltten arınıyor, ve ardında yağlı bir hissiyat bırakmıyor.

  İçinde esansiyel yağlar var ve çok belirgin bir kokusu var, kokusu içeriğindeki yağlardan geliyor, parfümsüz bir ürün. benim cildimde hiçbir hassasiyete neden olmadı. yine de çok hassas ciltliler için ilk tercih olmayabilir.

  yağ bazlı temizleyicileri kullandıktan sonra siyah noktalarımda çok ciddi bir azalma gözlemledim, bu üründen de oldukça memnunum, kendisini bir instagram hesabından edinmiştim, denemek istediğim bir kaç temizleme yağı var, verim alamazsam yine siberiana dönüp severek kullanmaya devam ederim.

  6 şubat 2021 14:22