yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. 16 saat oldu süslüler, biraz gergin, biraz sinirli yuvarlanıp gidiyoruz. Sinirimi sakızdan çıkarıyorum şu an

  10 ağustos 2014 00:51 10 ağustos 2014 00:51

  2. 39. günümü geride bıraktığım eylem.. yarın sigarayı bırakmamın 40. günü olacak.... Dileyen herkesin en kısa zamanda kurtulmasını diliyorum.

  10 ağustos 2014 17:13

  3. Evet tamı tamına 1 hafta oldu süslüler

  17 ağustos 2014 04:16


  4. 13 gün oldu ama günleri saydığımdan değil ,o gün işten bir arkadaş çıkmıştı bende tesadüf ertesi gün bıraktığım için ordan hesapladım. aklımda bırakmak yoktu. biraz boğazım acıyordu bende azaltmıştım günde 2- 3 taneye kadar. paketim bitince de almadım bir daha. şuana kadar zorlanmadım. ama sinirlenirsem yada çok üzülürsem emin olamam kendimden. bu sigarayı ne zaman içsen bilinç altın ona göre şartlandırıyor kendini. örneğin sevgilinle kavga ettin yada işte sinirlendin yak bir tane diyorsun sonra her üzüldüğünde , sinirlendiğinde sarıldığın sigara oluyor. yemekten sonra yada kahvenin yanında olmazsa olmaz. bunlar hep algının oynadığı oyun. mesela ben en yakın arkadaşıma önemli bir olayı anlatacaksam yada gıybet yapıcaksak dur hemen sigara yakmamız lazım modlarına giriyoruz. bunu ancak içenler anlayabilir. o arkadaşımla bu süre zarfında hiç buluşmadık ve buluştuğumuzda da içmezsem o zaman oldu bu iş demektir.

  6 ocak 2016 18:34

  5. Sabah itibariyle sigarayı bıraktım. Champix kullanıyorum bugün 11. Gündü. Elim ayağım titremedi ama kolay da geçmiyor açıkçası.

  15 ocak 2016 20:12

  6. ben olaya pat diye giriş yapamadım yani tamam bitti attım paketi diyemedim şöyle oldu;

  annem koah hastası ve çok ileri derecede öksürük krizleri atlatıyor bende bundan mütevellik baya tırstım sigaradan.

  bu sabah normalde ofise gelip kahve eşliğinde yaktığım sigara ve bu eşsiz sandığım keyfi zamanımı direk pas geçtim.

  çok sağlam bir kahvaltı ettim böyle sigara altı değil sağlam sağlam....

  çay içtim, kahve içtim sonra baktım paketimde iki adet kalmış dedim illa ki içeceksin bekle saat 12 olsun dedim sonra bekle saat 1 olsun dedim ve saat 2 de bi tane içtim.

  şimdi böyle hızlı bi değişim için küçük mutluluk irademi güçlendirdi mesela saat 2 de yaktığım sigara için keşke 3 te içseydim dedim.

  gerçekten sigaradan boktan soğur gibi soğudum.

  artık paket almicam sabah sigara paramla kendime bi sürü yiyecek aldım.

  ama ağzımda ki sakızıda ciddi çiğniyorum :)

  allah hepimize bu illeti bırakma iradesi nasip etsin...

  24 mart 2017 14:31

  7. istisnai genetik faktörleri saymazsak cildi çabuk yaşlandırıyor ve o parlaklığınızı alıyor. kozmetiğe milyarlar harcayan hemcinslerim için yeterli olması gerekir diye düşünüyorum.

  not: no smoke

  25 mart 2017 01:29


  8. 6,5 saattir içmiyorum şuan resmen aşeriyorum off

  3 aralık 2018 14:27

  9. dün gece bırakmış bulundum.

  artık aşırı zamlanması, cildimin bozulması, kokusu, boğaz tahrişi, nefes darlığı vs derken birkaç yıldır bırakmayı çok istiyordum. 4 5 aydır eylülde bırakıcam diyodum ve bıraktım (umarım)

  gözlerimden başıma doğru bir ağrı var ve ellerim uyuşuk ama gözlerimi kapatıp derin bir nefes alıyorum "aslında canın sigara istemiyor, sigaraya ihtiyacın yok hepsi zihninin sana bir oyunu şu an gayet iyisin" diyip bir su içiyorum. gözümü açınca müthiş bi rahatlama ağrı gitmiş uyuşukluk gitmiş. 3 dakika sonra tekrar başlıyor jsksjsks

  böyle böyle süreyi uzatıcaz işte.

  9 eylül 2019 11:34

  10. Bugün 3. Günümdeyim. Daha önce de bıraktım birkaç kez ama tekrar başladım bu sefer bıraktım demiyorum, içmiyorum diyorum. Kendimi böyle daha rahat hissediyorum. Bir şeye mecbur olmak hissi beni hep germiştir. Sigara içmemeliyim bıraktım diye düşününce buna mecbur hissediyorum ve hemen o durumdan kurtulmak istiyorum. Oysa içmiyorum dediğimde içmek ya da içmemek kararı bana kalıyor ve kendimi daha az baskılanmış hissediyorum. Ben sigarayı bıraktığımda uyuyamıyorum, ama yorgun ya da mutsuz bir uykusuzluk değil bu, bulutların üzerinde gibi tatlı bir uyuşukluk hali. Hatta dün gece rüyamda hep kahkaha attım, eşim bile gece gece çok eğlendi. Daha enerjik daha temiz ve iyi hissediyorum, tek sorun sigara ile geçen zamanın yerini dolduramamak. Dumanı kokusu hiç biri özlenmiyor, ama o boşluk hissi insanı garip hissettiriyor. Özellikle yemeklerden sonra, iş yerinde molalarda, bir kahve eşliğinde, yapmam gereken bişey varmış da yapmıyormuşum gibi eksik bir his. Ama geçecek, içmek ve içmemek kararını teraziye koyduğumda ağır basan tarafın hep sağlığım olmasını temenni ede ede bir bakmışım atlatacağım.

  3 ocak 2021 12:26