girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (249)
  • medya (4)

249. Çok düşünürüm sigara üzerine, çok üzmüştür hep beni. 

Aklıma takılan bir soru var mesela kullanan insanlara: zehirin yavaş yavaş etki etmesi mi onu görmezden gelme sebebimiz? Sonuçlarını hemen yarın göremediğimiz için mi bu kadar masum bizim gözümüde?

Örneğin hasta bir tanıdığın var çok yakın, büyük olasılıkla iyileşebileceği tedaviyi reddediyor. Ne kadar saçma ne kadar aptalca, hatta yakınlarını düşünüce acımasız bir düşünce bile olabilir. Benzetmenin geri kalanını size bırakıyorum. 

Her içtiğin sigara dalının ömründen birkaç fakikadaha götürdüğünün farkında olarak hala yakabiliyor musun o dalı?

dün 18:50

248. bırakamayanların çoğunun bırakmak istemediği için bırakamadığı meret. (gizlinot: swh) yani gecenin bu saatlerinde balkonda gecenin sessizliğiyle beraber, yanında bir fincan espresso veya filtre kahveyle beraber içmek kadar güzeli var mı... kötü örnek olduğum için kusura bakmayın süslüler ama 3 senedir içip 1 senedir de içine çekince böyle oluyor ne yazık ki. (gizlinot: sad story)

15 eylül 01:58 19 eylül 15:56

247. 2 ay gibi bir süredir sigarayı bıraktım ve cildimin aşırı bir hızla düzeldiğini fark etmeye başladım. üstüne beni bir yıldır görmemiş olan babaannemin komşusu bile cildimin ışıl ışıl olduğunu, cildime ne yaptığımı sorunca iyice emin oldum. lekelerim açıldı, sivilce çok nadir çıkar oldu ve resmen ışıltı geldi yüzüme. sırf cildimize bu kadar zarar veriyorsa, verdiği zararın haddi hesabı yoktur.

28 ağustos 16:33


246. Bir gündür içmedim!!! 

Dün akşam evde boş kalıp canım istemesin diye gidip brownie yaptım, boş kalmayınca o kadar çok istemiyorum.

Bugün akşam arkadaşlarımla buluşacağız, şarap evine gideceğiz, asıl sınavı alkolle birlikte içmemek için vereceğim. HAdi bakalım :)

28 ağustos 09:23

245. Dün buraya sigarayı bırakmak istediğime ama yine de çok sevdiğime dair bir entry yazmıştım.

Biraz önce sigara içmek için dışarı çıktım ve sanırım sabahtan beri bir şey yiyip içmediğim için tadı çok kötü geldi. ve ona rağmen içmek istiyordum. ne yapıyorum ben ya??

tam da şu an; 27 Ağustos 2018 saat 10:18 itibari ile bir daha ağzıma sigara sürmemeye karar verdim.

Daha önce de milyonlarca kez bırakma girişiminde bulunmuştum ama olmamıştı.

Bu sefer son diyorum.

Hayırlı olsun.

PS: ilerlemeleri eklyeceğim, motivasyon olsun. :)

27 ağustos 10:19

244. Basligi sigara icerek okudum. Yarin ise gidecegim.

27 ağustos 04:50

243. Kullanan biri olarak başlamamış birine verebileceğim en güzel tavsiye hiçbir şekilde bulaşmaması. Sakın o sinir stres anlarında “al bir tane yak iyi geliyor” lafına aldırmayın. Böyle böyle başlayıp bağımlısı oluyorsunuz. 

Ben severek içen bir bağımlıyım. İşin gerçeği bu. Bunu da hiç indirip kaldırmadan kabul ediyorum. Ama geçmişe dönüp baktığımda keşke başlamasaydım diyorum. Bir sürü olumsuz etkisi var hayatıma. Uzun vadede ise daha büyük sorunlar çıkaracağı aşikar. 

27 ağustos 03:18


242. Çok severek ve tabiri caizse köpek gibi içerdim. Arka arkaya 6 tane falandan bahsediyorum. Bir gün kokusundan o kadar tiksindim ki 2 senedir elime almıyorum. Hatta içen eşimde bırakınca göbek atıyordum. İçerken farkedilmiyor ama kış günü dışarı çıkma zorunluluğu olmadan cafede kahve içmek,şampuan kokusunun saçlarında kalması,bebekleri doya doya kucağına almak,kokmadığından emin şekilde selamlaşmak ne güzel şeylermiş. Şu an düşünmeseniz bile lütfen düşünün ; canınızı,paranızı,dişinizi,cildinizi,kokunuzu!

27 ağustos 02:23

241. sürekli içiyorum ya da bağımlısıyım diyemem. ama kahvenin yanında ya da alkolün yanında ara sıra arıyorum. sabaha karşı 4 5 gibi içmesi de zevkli oluyor. mesela şu an memleketten uzaktayım aklıma bile gelmiyor ama dönünce bir açılış yaparım artık

26 ağustos 21:56

240. arada bir içerim. tiryakisi değilim tamamen keyif içicisiyim. genelde alkolle beraber yada bişeye canım sıkkın olunca içesim geliyor. sağlığa gerçekten çok zararlı ama arada içmek keyif veriyor şahsen. zaten nadir içtiğim için tamamen bırakma düşüncem de yok açıkcası.

26 ağustos 21:45