girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (243)
  • medya (4)

243. bırakamayanların çoğunun bırakmak istemediği için bırakamadığı meret. (gizlinot: swh) yani gecenin bu saatlerinde balkonda gecenin sessizliğiyle beraber, yanında bir fincan espresso veya filtre kahveyle beraber içmek kadar güzeli var mı... kötü örnek olduğum için kusura bakmayın süslüler ama 3 senedir içip 1 senedir de içine çekince böyle oluyor ne yazık ki. (gizlinot: sad story)

15 eylül 01:58 19 eylül 15:56

242. 2 ay gibi bir süredir sigarayı bıraktım ve cildimin aşırı bir hızla düzeldiğini fark etmeye başladım. üstüne beni bir yıldır görmemiş olan babaannemin komşusu bile cildimin ışıl ışıl olduğunu, cildime ne yaptığımı sorunca iyice emin oldum. lekelerim açıldı, sivilce çok nadir çıkar oldu ve resmen ışıltı geldi yüzüme. sırf cildimize bu kadar zarar veriyorsa, verdiği zararın haddi hesabı yoktur.

28 ağustos 16:33

241. Basligi sigara icerek okudum. Yarin ise gidecegim.

27 ağustos 04:50


240. Kullanan biri olarak başlamamış birine verebileceğim en güzel tavsiye hiçbir şekilde bulaşmaması. Sakın o sinir stres anlarında “al bir tane yak iyi geliyor” lafına aldırmayın. Böyle böyle başlayıp bağımlısı oluyorsunuz. 

Ben severek içen bir bağımlıyım. İşin gerçeği bu. Bunu da hiç indirip kaldırmadan kabul ediyorum. Ama geçmişe dönüp baktığımda keşke başlamasaydım diyorum. Bir sürü olumsuz etkisi var hayatıma. Uzun vadede ise daha büyük sorunlar çıkaracağı aşikar. 

27 ağustos 03:18

239. Çok severek ve tabiri caizse köpek gibi içerdim. Arka arkaya 6 tane falandan bahsediyorum. Bir gün kokusundan o kadar tiksindim ki 2 senedir elime almıyorum. Hatta içen eşimde bırakınca göbek atıyordum. İçerken farkedilmiyor ama kış günü dışarı çıkma zorunluluğu olmadan cafede kahve içmek,şampuan kokusunun saçlarında kalması,bebekleri doya doya kucağına almak,kokmadığından emin şekilde selamlaşmak ne güzel şeylermiş. Şu an düşünmeseniz bile lütfen düşünün ; canınızı,paranızı,dişinizi,cildinizi,kokunuzu!

27 ağustos 02:23

238. sürekli içiyorum ya da bağımlısıyım diyemem. ama kahvenin yanında ya da alkolün yanında ara sıra arıyorum. sabaha karşı 4 5 gibi içmesi de zevkli oluyor. mesela şu an memleketten uzaktayım aklıma bile gelmiyor ama dönünce bir açılış yaparım artık

26 ağustos 21:56

237. arada bir içerim. tiryakisi değilim tamamen keyif içicisiyim. genelde alkolle beraber yada bişeye canım sıkkın olunca içesim geliyor. sağlığa gerçekten çok zararlı ama arada içmek keyif veriyor şahsen. zaten nadir içtiğim için tamamen bırakma düşüncem de yok açıkcası.

26 ağustos 21:45


236. Sigara içenlerin içmeyenlere saygısı olduğunu düşünmüyorum sonuçta içmiyorsun ama yanında bir yakının veya hiç tanımadığın biri içip seni pasif içici yapabiliyor. Girişlerde, duraklarda, yolda yürürken içilmesine çok sinir oluyorum. Otobüse sigarasının son nefesini vererek binenler... Sigara içen bir insan bile tanımadığı etmediği insanın sigara dumanını içine çekmek zorunda değil. Üstelik içen kişi sevdiğim biriyse bırakması için darlarım çünkü sevdiğim insanların zarar gördüğünü düşündükçe ben çıldırıyorum.

26 ağustos 20:24

235. Severek içen için bırakması zordur. Bağımlı değilim de demeyeceğim çünkü ya içiyorsundur ya içmiyorsundur bu kadar basit. Ben günde 2-3 atan evde tekken içmeyen tayfadanım. Bırakma gibi bir niyetim yok. Eksici taliplerimi bekliyorum.

26 ağustos 20:08

234. (bkz: içme şu b*ku )

26 ağustos 19:58 26 ağustos 19:58