yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (261)
  • medya (8)

  261. Sigaradan nefret ediyorum. Hem kokusundan hem de vücuda yaptıklarından ötürü kelimenin tek anlamıyla tiksiniyorum. İçen içsin herkesin kendi aklı bir şey demem ama bir konu var ki çileden çıkıyorum.

  Yolda yürürken arkanızdakini düşünmeden sigaranızı dumanı arkaya savura savura içiyorsunuz ya hani... Küfredilmedik yanınızı bırakmıyorum haberiniz olsun. Azıcık medeniyetiniz varsa azıcık nezaketiniz varsa çok istiyorsanız kenara geçin için sigaranızı devam edin. Başkasının ağzından çıkan o dumanı solumaktan inanılmaz derecede tiksiniyorum ve gerçekten edilmedik beddua da bırakmıyorum. O dumanın sigara dumanı olması da cabası.

  Yine aklıma geldi sinirlendim durduk yere. İşiniz rast gitmesin inşşşşşallah.

  Edit: eksileyenlerden gördüğünüz üzere bunu yapan insan sayısı hiç az değil. İyi oku yürüyerek sigara içen kardeşim, her seferinde sektirmeden aynı şeyleri düşünüyorum. Umarım siz de başka bir konuda benzer muameleye maruz kalırsınız.

  14 ocak 15:57 14 ocak 16:35

  260. Ufak bir duman bile solusam nefes darlığı çektiğim iğrenç şey. Dünyadaki en kötü kokuya sahip olabilir.

  14 ekim 2019 10:52

  259. bu tamamiyle benim kişisel düşüncem, kimseyi de sigaraya özendirmek istemem ama zamanında ve kararında içilen sigara benim modumu aşırı yükseltiyor. biranın yanında, arkadaşlarla sohbet ederken veya gece balkonda sevilen bir müzik eşliğinde gökyüzünü izlerken içilen 1-2 dal sigara benim ruhuma çok iyi geliyor.

  tanım: maddiyata, bedene ve çevreye zarardan başka bir şey vermeyen zehir.

  1 eylül 2019 00:17


  258. 8.sınıfta vedalaştığım gereksiz maddedir. İlk gençlik heyecanı ve havalı ortamlara (benden beş yaş büyük mahalle çocukları oluyor havalı ortam) girmek için kullandığım birşeydi. okulda tuvalette içerken yakalanıp aileme bildirilmesiyle kendisiyle ilişkimi kestim. İyi de oldu, şimdi tamamen sigara içenlerle de takılsam zerre kadar canım istemiyor ama gerçekten anlam veremiyorum koskoca insanların içmesine. Bu kadar anlamsız bir besin ancak ergenlikte içilir bence ama 7den 70e herkes severek içiyor. Neden içiyorsun diye sorduğumdaysa bir cevap yok, boşluktan, havalı hissediyorum falan. Arkadaşlar afedersiniz ama siz salak mısınız bu sebepten bu kadar zararlı birşey içilir mi? Alkol veya uyuşturucu bile daha mantıklı çünkü bir etkisi var ama sigarada bir süre sonra etki bile yok. 

  Bilmiyorum yani bu girdiden dolayı çok eksileneceğim belki ama sigaranın gelişmemiş toplum objesi olduğunu düşünüyorum, gerçekten gelişmiş bir ülkede de sigara ihtiyacı diye birşey olabileceğine inanmıyorum arkadaşlarıma da bunları söylüyorum her fırsatta, en yakınlarımda zamanla benim gibi düşündüğü için sigarayı ağzına sürmeyen insanlar haline geldi, ne mutlu bana.

  21 ağustos 2019 20:23

  257. annem pazartesi günü sigara bırakma kararı aldı. hem kendi sağlığı için hem de gelen sigara zamları sonrası ''sizin rızkınızı ben sigaraya yatıramam'' dediği için bu kararı verdi. ailecek ona destek olmaya çalışıyoruz. babam sigarasını balkonda ya da minimum annemin göremeyeceği yerlerde içiyor artık. annem işi gereği çok fazla zorlanacak bu hedefinde çünkü çalıştığı yerde maalesef sigara içilmesi yasak değil. netflix hesabımı ona verdim ki dizi, film, belgesel vb. şeyler izleyerek aklını sigaradan uzak tutsun ve kendine yeni hobiler edinsin. ilk iki gün gayet güzel geçti bugün üçüncü günü onun umarım bırakabilir. sigarayı bırakan ya da bırakmaya çalışan süslüler, bu yolda sigaradan uzak durmak için, aklınıza gelmemesi için neler yaptınız, neler yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz? mesaj kutuma birkaç ufak tavsiye bırakırsanız annem için çok çok mutlu olurum. sigarayı bırakmak isteyen umarım en kolay ve hızlı şekilde sigaradan kurtulur.

  21 ağustos 2019 19:43

  256. Yedi senedir içiyordum. Bugün bırakışımın 15. Günü. Öyle korkuyordum ki sigara yoksunluğuyla başedemem ben diye, aklıma bile gelmiyor.

  Şimdiye kadar 220₺ biriktirmişim sigara içmeyerek.

  21 ağustos 2019 18:18

  255. sadece içeni değil, içen ya da içmeyen toplumun her kesiminden insana zarar veren tütün ürünü. kimine göre de bir alışkanlık. yıllardır içenlerin içmeyenlere göre değil, içmeyenlerin içenlere uyum sağladığı bir toplum düzenimiz vardı ne yazık ki. bu kapalı alan yasağı çıktığından beri az da olsa nefes aldık.

  gelelim şu zam konusuna. türkiye'de temel tüketim maddelerine, yediğimiz, içtiğimiz, kullanmak durumunda olduğumuz her şeye gelen zam ve onlardan alınan vergi oranları almış başını gitmişken, sigaraya zam gelmesinin bu kadar konuşuluyor oluşu açıkçası bana garip geliyor. az önce bir süslü kyk yurtlarına gelen zamlardan bahsetmiş. şimdi bir yerde barınma gibi zorunlu bir gidere yapılan zam varken, diğer yanda sigaraya zam gelmesinin gündemden düşmemesi bana göre tamamen ticari amaçlı bir kaygı. burada içenlere söylemiyorum tabii bunu, ama sürekli sigara şirketleri tarafından özellikle gündeme getirilen bu zam muhabbetinin varlığı da yadsınamaz yani. bazı şeyler var tüketmeden asla yaşayamazsın, bazı şeyler var ki tüketip tüketmemek tamamen kişinin kendisine kalmış. şimdi burada hangisinin daha çok gündemde kalması, konuşulup ses çıkarılması gerektiğinin yorumu size kalmış.

  hoş biz burada oh oh ne güzel sigaraya daha da zam gelsin desek de, demesek de zaten her şeye zam geliyor. bu bir kriter değil, çünkü vergiler konusunda belirleyici olan tüketicinin bu yöndeki tepkisi değil. ama bir yandan da keşke bu zam vesile olsa da, insanlar hiç değilse sigara tüketimini azaltabilse diyorum. hatta keşke tümden bıraksa. bu bir temenni tabii sadece. yoksa herkesin kendi bileceği bir şey bu. yalnız başta asla bırakamam deyip, sonunda artık yeter bu kadarı diyerek yıllarca içtiği sigaradan vazgeçen de çok fazla insan var. hadi zam bir yana para bir şekilde bulunur da, yaşam kalitesi yok oldu mu bunun geri dönüşü yok maalesef.

  21 ağustos 2019 18:15


  254. Zam gelmesine sevinenler neden seviniyor anlamıyorum. 

  Evet kötü bir alışkanlık. Ben de 8 senedir kullanıyorum ama keşke bağımlı olmasam da kendimi zehirlemekten vazgeçsem. Ama olmuyor, zaten konumuz bu değil.

  Sigaraya zam gelirken aslında sizin kullandığınız ürünlere de zam geliyor. Adamlar sizin nefret ettiğiniz sigaraya zam yaparken, vergisini bu kadar yükseltirken bir yandan da bu sefer sizin de yediğiniz Ekmeğe zam yapıyor. Çaya, peynire, ekmeğe zam gelince nasıl sinirleniyoruz değil mi? Ama yapıyorlar. Çaya %15 zam yaptılar, sonra yine bastılar zamı. Neden? Çünkü millet buna muhtaç. Millet ses çıkarmıyor. 

  O yüzden oh iyi oldu, daha çok zam gelsin demekle olmaz bu işler. Siz böyle konuştukça gaza gelip elektriğinize, suyunuza, sebzenize, meyvesine de zam yapacak. Lütfen sizin kullanmadığınız ürün için daha çok zam yapılsın teklifinde bulunmayın. Ucunda sizin de cüzdanınız etkilenecek çünkü. 

  21 ağustos 2019 15:49

  253. Zamlanmasına asla üzülmediğim tek şey. Şu an kafede otururken bile arkamdaki adam beni boğuyor dumanıyla. açık havada yürümeyi saymıyorum bile. Yemin ediyorum bu iktidarın yaptığı tek iyi şeydir kapalı alanda sigara yasağı. Aksi taktirde katil olabilirdim.

  Tanım: her yerde yasaklanmasını istediğim iğrenç madde

  21 ağustos 2019 15:40

  252. lisedeyken başlamıştım. annem yakaladığında canıma okumuştu resmen. üniversite sınavı bitsin söz bırakacağım demiştim ve bıraktım. tabii kolay olmadı o dönem etrafımdaki herkes içerken özellikle.

  şuanda ise sadece gece dışarı çıktığımda içkiyle beraber canım isterse 1 dal içiyorum. diğer zamanlarda aklımın ucundan bile geçmiyor.

  21 ağustos 2019 14:19