sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (0)

  67. Karar verdim. iddiam sıfıra yakın. Bu sefer daha önce ki 9 yıl boyunca hiç denemediğim bir metot olan azaltarak bırakmayı deneyeceğim. Beat Smoking isimli bir uygulama indirdim. Nikotin bağımlılığınıza göre, ne kadar azaltacağınızı söylüyor. Ne zaman tam olarak bırakmak istediğinizi falan soruyor. iyi gibi. 

  Hala buna kalkıştığıma inanamıyor ve 31 Temmuz’da sigarayı bırakmış olmayı umuyorum. 

  Amin diyelim. 

  bugün 04:04 bugün 04:06

  66. 2016'da yaptığım bütçe dostu aktivite.

  13 mayıs 20:52

  65. 1 Mayıs itibariyle bıraktım. Yani, ara mı verdim bıraktım mı emin değilim henüz. Krizlerin sıklığı zamanla azalıyor. En son bu akşam yaşadım. Ağzınızı meşgul edince hafifliyor.ilk 24 saat en kolay:) Ama Yapılamayacak bir şey değil süslüler ve Ramazan güzel bir fırsat.

  Edit: Hala sigarasız devam ediyorum. Bir kez yaktım. 2 hafta evvel. Midem kalktı söndürdüm. Kokusu ağzımda kaldı saatlerce. Şimdi daha da az istiyorum. İstek bitmiyor arkadaşlar ama hayat sabrettikçe güzelleşiyor. 

  Edit: tatil sebebiyle başladım. :( ilk taşı masum olanınız atsın.

  12 mayıs 23:37 bugün 17:44

  64. 4 gün önce bırakma kararı aldım hatta bu son gelen zamlardan önce bırakmak istedim çünkü zam için bırakmak istemiyordum. Maddi yükü bir yana artık kendimi bile isteye bir de üstüne para vererek zehirlemek istemiyordum.

  Beni en çok korkutan şey örneğin ders aralarında, arkadaşlarıma bir yere çay kahve içmeye gittiğimde nasıl dayanacağımdı. Ben onlara sigarayı bıraktığımı söylemediğim halde yanlarında hiç içmedim ne onlar fark etti ne de ben acı çektim. Canım başta çekmedi değil yalan söylemeyeyim ama bu beni o kadar uzun süre rahatsız eden bir şey olmadı. Kendimi kurtardığım için, sigaradan kurtarmaya devam edebileceğim için şanslı hissediyorum.

  Evet kolay değil. Önemli olan yerine bir şey koymaya çalışmayın çünkü koyamazsınız. Sadece ona kurtulunması gereken bir uyuşturucu gözüyle bakın, size zevk ve keyif veren bir şey değil bunu kabul edin ve ben sigarayı bıraktığımdan beri stres seviyem daha az kendimi daha hayata bağlı, daha dinç hissediyorum. o eski derbeder halimden eser yok şimdi.

  5 mayıs 21:06

  63. Bıraktım.

  Hatta ilk burada yazmıştım bırakmaya karar verdiğimi de.

  O günden sonra depresyona girip birkaç kere içtiğim oldu ama devamını getirmedim.

  MEsela benim için sabah uyanınca yaptığım ilk şeydi.

  Şimdi düşününce midem bulanıyor.

  Bıraktıktan bir süre sonra vücut sigaradan gelen zehiri atmaya başlıyor.

  O zaman gerçekten anlıyorsun meseleyi. Bir de kendime kızıyorum, her gün bile bile zarar veriyordum kendime. Kabul ediyordum bana bir şey olmaz diye, ne kadar aptalmışım.

  22 ocak 12:10

  62. hayvanlar gibi yapmak istediğim şey.. şuan bedenimin ve ruhumun en çok ihtiyacı olan şey.. başaranları gördük/duydukça hem imrendiğim hem de gönülden tebrik ettiğim şey..

  bi bıraksam, nasıl mutlu olacağım nasıl iyi olacağım anlatamam..

  neden olmuyor, herkes yapıyor neden ben yapamıyorum anlamış değilim..

  14 aralık 2018 12:55

  61. Nasıl yaptım hala inanamıyorum ancak yarın 16. Günüm. Artık aklıma pek gelmiyor, o yoksunluk hissi bitti bile diyebilirim. Ara sıra tetikliyor o zaman da sakızla hallediyorum. Daha önce bir sene kadar içmediğimde bir taneden bir şey olmaz diyerek tekrar başlamıştım. Bu sefer aynı hataya düşmeyeceğim. Hayatımın sonuna kadar elvedaaa

  13 aralık 2018 22:34

  60. En az +5 kg :( 

  Edit: neden eksilendiğini anlamadığım bir girdi daha. Arkadaşlar bende 2 sene önce bıraktım ve insanın iştahı malesef daha açık oluyor. Hı siz ben sigara yerine cips değilde su içerim diyorsanız ona işte anca bravo derim. Ama benim çevremde bırakıpta kilo almayan malesef kimse yok. 

  13 aralık 2018 22:28 14 aralık 2018 00:21

  59. klasik olacak ama önce kafada bırakmak gerek diyorlar ya, sonuna kadar doğru. tamamen psikolojik bir durum. alışkanlıkları yenmek bağımlılığı yenmekten daha zor oluyor.

  13 aralık 2018 21:37

  58. 3 Aralık'tan beri içmiyorum gel gör ki bu hafta sadece kahve ve çay içerken canım istemeye başladı bugün dayanamadım kahve içerken bir tane içmeye çalıştım ancak 3.fırttan sonra attım kendime asla sınır koymuyorum içemezsin diye aşırı aklıma düşerse kahve vs. ile içerim beynime eğer sınır koyarsam paket almaya kadar giderim çünkü

  13 aralık 2018 15:07