yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • medya (0)

  77. Bugün 7. Günümdü. 7 sene içtim, ilk kez bırakmayı denedim.

  İlk üç gün korkunçtu. Bi ara kardeşime ve kuzenime yalvardım nolur be bi tane içsem nolur ki yani ne ki diye. ne utanç verici...

  Üçüncü günden sonra azalarak bitti. İki gündür aklıma gelmiyor, kendimi hiç sigaraya başlamamış, hiç kullanmamış gibi hissediyorum.

  (bkz: Alan carr) yüce bir ruhsun.

  13 ağustos 22:27 13 ağustos 22:31

  76. 12 yıllık içicilikten sonra temmuzun 1'inden beri yapmaya çalıştığım şey. Benim bu kararı verişim planlı gerçekleşmedi. Erkek arkadaşımın bir sağlık sorunu vardı "hadi bugünlük ben de içmeyeyim destek olayım" diye düşünürken bu sağlık sorunlarının aslında bana ne kadar yakın olduğunu fark etmemle birden bırakıverdim. İlk bir hafta çok kolay geçti. Benim öncesinde de iki üç gün içmediğim oluyordu çünkü. Alkolun yanında eksikliğini hissedeceğimden korkardım fakat inanın daha rahat içtim. İçerken hissettiğim mide bulantısı olmadı sigarasız içince. Fakaaat her şey bu kadar kolay geçmiyor malesef. Hala arkadaşlarla buluştuğumda ya da bir yerde otururken kendimle savaş veriyorum içmemek için. 35 gündür içmememe rağmen henüz o eşiği atlattığımı düşünmediğim için "bıraktım" diyemiyorum. Umarım bir gün o da olur ama başlamaktan çok korkuyorum. Bir de henüz hissettiğim tek fark uykuya daha az ihtiyaç duymam oldu.

  5 ağustos 10:48

  75. Tam şuan girdi yazayım derken önüme çıkan başlık. 9,5 yıldır günde ortalama 1 paket içiyorum. Sigarayı hep 1-2 karton alırım ki sürekli marketlere gitmeyeyim. Yani şuan 7-8 paket sigaram vardır. Bunlar bitince sigarayı bırakacağım. Az önce sigara bırakma ilaçlarını araştırdım ama sonra daha önce hiç bırakmayı denemediğim geldi aklıma. İlk olarak desteksiz sigarayı bırakmayı deneyeceğim. Başarılı olamazsam destek almaya karar verdim. Sigarayı bırakmaya Karar vermemdeki neden sigaraya gelen zam değil bu arada, mutlaka etkilemiştir ama öğretmen olacağım birkaç ay içinde inşallah. Lise çağındaki öğrencilerime kötü örnek olmak istemiyorum ve severek içiyor dahi olsam her zaman sevdiğimiz şeylerin hayatımızda olmaması gerektiğine inanıyorum. Zor bir süreç beni bekliyor farkındayım ama kendim ve sevdiklerim için bunu yapmak zorundayım.

   Seninle son günlerimiz birtanem lütfen Beni zorlama.(gizlinot: Yemin ederim gözlerim doldu swh. Sanki sevgilimden ayrılacağım :d)

  5 ağustos 02:36

  74. Şu paketi de ballandıra ballandıra içtikten sonra bırakacağım. Sigarayı 16 liradan satan bu devlete para kazandirmam arkadaş. Vay arkadaş 16 lira ney la.

  5 ağustos 01:30

  73. Kalan son 2 dalım da bitince başlayacağım olay. Motive olmak için de burayı güncelleyeceğim çünkü artık ne sağlığım ne de öğrenci bütçem bunu karşılayabilir.

  3 ağustos 16:27

  72. Bir paket iki günü bile çıkartmıyorken artık bırakmayı düşündüğüm meret 17 lira nasıl verilir kara kara düşünüyorum. Üstteki bir süslü gibi ancak hamile kalırsam bırakabilirim diyordum ama aramızdaki 8yıllık ilişkinin bu yıl son bulmasını istiyorum. Bunu da sigara içerken yazmam ayrı bir ironi ama. Swh

  3 ağustos 12:42

  71. bundan bir 7 ay önce yolda yürürken içinde birkaç sigara kalmış paketimi ve çakmağımı üzerine düşünmeden direkt çöpe attım, bir daha da içmemiştim. daha çok arkadaş ortamında içen biriydim, bu yüzden zorlamamıştı, arada bir içme isteği gelmesi dışında.

  2 hafta önce stresli bir dönemimdeyken alıp kafamı dağıtmak istedim, çakmak+sigara+içeceğe tekelden 21 lira gibi bir şey verdim ve öylece kaldım. onu bitirdim, bir tane daha aldım ve bitirdim. 2 gün önce aldım ve 3 tane falan içtim, sonra sıcak havayla birlikte gelen bunalma ve mide bulantısı hissiyle "niye kendime bunu yapıyorum" dedim ve yine yolda yürürken bir anda dolu paketi ve çakmağımı çöpe attım. sonra da zam haberini öğrendim, isabet oldu.

  ister keyfi isteklerimize ucu ucuna para yetirebiliyorken bu keyfi zamlara karşı direnme olsun ister sağlığımız için olsun, dilerim ki sigarayı tamamen bırakırız süslüler, bu süreçte herkese kolay gelsin.

  3 ağustos 12:35

  70. Dün sigaraya gelen zammı duyduktan sonra karar verdiğim olay. Zaten bütçem çok kısıtlı, 1 haftada 1 paket bitiriyorum. Bazı günler hiç içmiyorum bazı günler 5 taneyi buluyor. Malum otlakçı arkadaşlar yüzünden bazen 2 günde bile bitiyor. 

  Tamamen bırakmayı düşünüyorum ve bugün 1. Günüm olsun. Yanımda birileri içince tetikleyeceğini biliyorum ama bakalım. 

  Umarım bırakabilirim

  3 ağustos 12:29

  69. Bırakıp bırakıp başlayan biri olarak son bir senedir canım istediği halde ve param varsa bile zamlara tepki olarak almayı kestim. Sağlıklı yaşamaya mı başladım? Hayır. Tütün içiyorum :( ilk başlarda ağır gelse de zamanla alıştım ki sürekli de içmiyorum. Evde bulunduruyorum kriz anlarımda sarıp içiyorum. Sigarayı bırakıp, tütüne başlamak ne meziyet ama!

  3 ağustos 11:26

  68. Vehbi koçun kızı değilim her gün 17 lira sigaraya veremem , bırakıyorum

  3 ağustos 03:25