yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  vitis vinifera (grape) seed oil, isoproply palmitate, sorbeth-30 tetraoleate, phenoxyethanol, bht, helianthus annuus (sunflower) seed oil, isopropyl myristate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • oylar (32)
  • medya (2)
  1

  41. Çift aşamalı temizliğe geçmek denemek için aldığım ama sonucunun hüsran olduğu makyaj temizleme yağı. İçerik okumayı bilmiyor olmamdan kaynaklı alıvermiştim. Ancak içerisinde isopropyl palmitate bulunmaktaymış.(Akne skoru 4/5 siz düşünün) ve tabi ki akneye meyilli bende kocamaaaan sivilceler yaptı. Tamam benim  zaten akneye çok meyilli cildim var ancak aknelerim hep papül veya küçük püstüller kadar olur. Bu ürün iri iri ağrılı püstüller oluşturdu.

  Bu ürünü kullanırken nasıl olsa yıkanıyor bir etkisi olmaz diye düşünmüştüm ancak zaten bu kocaman sivilceler temizleme jelinin çok rahat giremediği saç dibi, iki kaş arasında çıkmasıyla düşüncemin yanlışlığını anlamış bulundum. Kısacası cildiniz akneye meyilli ise kesinlikle kullanmayın, kullandırtmayın.

  7 ağustos 17:04

  2

  40. pek sevilen bir ürün, ben suya dayanıklı olmayan mascaramı bile tam çıkarabilmeyi başaramadım açıkçası. Bu simple ürünlerine karşı bir tavrım var zaten sanırım, ne etkili bir ürününe denk geldim ne de içerikleri adı gibi 'simple.. yves rocher'in yağını tercih ederim..

  20 temmuz 20:07

  4

  39. Yaklaşık 1 haftadır kullandığım ürün kendisi. Ben her gün güneş kremi kullanan biri olarak, instagramda okuduğum güneş kremlerinin normal temizleyicilerle ciltten uzaklaştırılamadığını okuduktan sonra ilgimi çekti diyebilirim. Cildim zaten oldukça yağlı ve yağ bir ürünle nasıl temizlenir acaba diye de endişe etmiyor değildim. 56 lira pahalı gelse de daha uygununu bulamadığım için bunu aldım (başka bir üründen memnun kalan süslüler yazabilirlerse çok sevinirim). Ben kuru cilde uyguluyorum henüz hiçbir şey yapmadan, gözümdeki makyajı da kolay temizliyor ve en sevdiğim yanı yıkadığımda yağ hissi kesinlikle bırakmıyor. Fakat sevmediğim kısım ise gözümün altında rimel kalıntılarının kalması. üzerinden geçmem gerekiyor misel suyla. Bunun için bir çözümü olan var mı merak da ediyorum doğrusu. İndirimde bugün 42 tl'ye düştüğünü gördüm gratiste ve biraz üzdü açıkçası. Ama 1 haftada daha milim azalma olduğu için bereketli bir ürün olduğunu düşünüyorum o sebeple biraz daha rahatım.

  4 temmuz 16:11


  2

  38. büyük bir heyecanla almıştım ama maalesef sivilce yaptı. aslında içeriğini araştırıp almıştım ama iyi yorumlar görünce belki kötü değildir dedim. içeriğindeki ilk 2 arkadaş aslında sivilce yapan türden (grape seed oil ve isopropyl palmitate). içindeki a vitamininin de yaşlanma karşıtı etkisi olsa da bir tık sivilce yapabilir bazı ciltlerde. kuru ciltler iyi anlaşır diye tahmin ediyorum.

  elimde kalsın istemiyorum ve neredeyse hiç kullanamadığım için düşük fiyata satmak istiyorum. ilgilenenler mesaj atabilir. ürünün fotoğrafını da atarım güvence olması için.

  9 şubat 02:03

  37. Çift aşamalı temizliğe karar verdiğimde aldığım temizleme yağı. Bir süre sonra makyaj yapmayı bıraktığım için ihtiyacım kalmadı ama kullandığım sürede de pek beğenmemiştim zaten. Cildim karmadır, burun ve alın bölgem baya yağlı ve akneye eğimli. Bu yağ ile yüzümü temizledigimde daha sonra su bazlı bir temizleyici ile tekrar yıkasam bile yağlı bir görünümde oluyordu burnum. Gözeneklerimi tıkadığını hissettim. Boşa gitti maalesef.

  5 şubat 18:03

  1

  36. Temizleme yağının bana uygun olmadığını düşündürten ürün.gözeneklerim tıkandı sivilce çıkmayan yüzümde sivilceler çıkarttı.

  28 aralık 2019 18:37

  35. Uygun fiyatlı birinci aşamada kullanmalık temizleyici arayışımda buldum kendilerini. Makyajı ve güneş kremini güzel temizlemekte ancak oldukça fazla kullanmak gerekiyor ilginç bir şekilde biraz kuru bir yağ. Normalde temizleyici yağlarda kullandığım miktarı aldığımda ürün yeterli gelmiyor biraz fazla almak gerekiyor ele o sebeple. Fakat fiyatı düşünüldüğünde bu durum pek de önemli değil genel olarak bence güzel bir makyaj temizleme yağı bittiğinde tekrar alacağımı düşünmekteyim.

  12 kasım 2019 12:47


  5

  34. Pamukla çekiştirerek temizlemekten sıkıldığım bir dönem yağları araştırmaya başladım.reklam politikası yüzünden gördükçe irite olduğum bir markaydı ama şans verdim 3 aydır kullanıyorum cok az azaldı bereketli bir ürün. Kullandıktan sonra yağlı bir his bırakmıyor uzerine tekrar bir temizleyiciyle geçmiyorum hafif nemli bir hissiyatı var. 

  16 ekim 2019 22:46

  5

  33. Başka bir makyaj temizleme yağı kullanmadım karşılaştırma yapamam. Simple diğer ürünlerini beğendiğim içim denedim ve bu güne kadar neden kullanmamışım dedirtti.

  Makyajımı önce temizler sonra yüzünü yıkarım. İlk aşamada misel su kullanırdım ama bunu kullandıktan sonra yüzüme, gözlerime, kirpiklerime yazık ediyormuşum sürte sürte dedim. Tüm makyajımı çok kolay ve nazik davranarak çıkartıyorum. Sevdiğim bir işlem oldu. 

  Sonrasında temizleme jelimle yıkıyorum ama  yıkamasam da yağdan eser kalmıyor zaten. Yağlı ürünlere karşı bu yüzden çok önyargılıyımdır çünkü hemen yağ butonu yapar yüzümde. 

  Sevdim. Kullanmaya devam

  16 ekim 2019 10:41

  2

  32. Simple'ın double cleansing (ikili temizleme) yöntemi için kullanılan makyaj temizleme yağı.

  Yaklaşık 2 aydır akşam rutinimde kullanıyorum. Kuru ellerimde ısıtarak gözlerime, ardından bütün yüzüme ovalayarak masaj yapıyorum. Su ile temas ettiğinde süt kıvamına gelen ve akıp giden bir yapıya sahip, kokusu rahatsız edici değil. fakat ardından her ne kadar su bazlı bir yıkama jeli kullandıysam da (gizlinot: Avene cleanance) maalesef küçük küçük sivilceler ve kapalı komedon yaptı bende ve bariz yağlı his bıraktı. Makyajı çıkarma konusunda performansı da düşük diyebilirim, zira kirpiklerimde hala maskara kalıntısı vardı yıkadıktan sonra.

  benim açımdan tekrar tercih edilecek bir ürün olmaktan uzaklaştı maalesef. İsopropyl palmitate gibi bir gözenek tıkayıcı madde içerdigini göz önünde bulundurduğumda da sivilce yapmasının nedenini daha iyi anlıyorum ve bundan sonra daha temiz içerikli bir temizleme yağına yöneleceğim. Kullanmak isteyenlere de başka bir temizleme yağına şans vermelerini tavsiye ederim.

  16 ekim 2019 00:06