sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (3)
  • medya (2)
  5

  15. Denebunu kutusundan sample i çıkmıştı çok severek kullandım. cildim karma yüzümü germedi, kurutmadı. Neden vegan /cruelty free değilsin ki :(

  4 haziran 23:23

  14. karma cildime iyi gelmemiş olan ürün. miseler su ile makyajımı temizledikten sonra başka bir ürünle köpürterek temizliyorum. ıslak yüzüme direk uyguladım. içeriği temiz olmasına rağmen ürünü köpürtürken garip bir kimyasal kokusu -çamaşır suyunu andıran- geliyor. göz çevremi bununla yıkamamama rağmen yüzümü yıkadığım esnada gözlerimde yanma yaptı. sürdükten sonra konjac süngerle yüzümü iyice köpürttüm ve yıkadım. temizleme konusunda beklentimi karşıladı. çoğu kişi özellikle göz çevresinde çok kurutma yaptığını yazmış ama benim cildimde ekstra bir kurutma yapmadı fakat nemlendirici vaadi olmasına rağmen bu konuda da herhangi bir etkisi de olmadı.

  yüzümü yıkadıktan yarım saat sonra cildimde yağlanma hissettim. yüzdeki sebum dengesini bozmuş da cildim tepki göstermiş gibi bir yağlanmaydı. ürünü tekrar kullanmayacağım.

  13 mayıs 21:58

  13. hakkında araştırma yapmadan aldığım yüz temizleme ürünü. kuru bir cildim var, temizleme jelinden beklentim; tabiki makyajı iyi çıkarması, cildi kurutmaması ve temiz berrak bir his uyandırması. hakkında okuduğum olumsuz yorumlar sayesinde bu jele itinalı yaklaşmıştım. ancak kullanım sonrası çok memnun kaldım. cildimi kurutmadı, germedi. uyguladıktan sonra maske yapmışım gibi taze bir görüntü verdi. neredeyse hiç köpürmüyor bu benim için artı. kokusu da yok. hafif bir kimyasal kokusu var ki bu da normal. bu ürünler kimyasal maddelerden oluşuyor parfüm de içermeyince doğal olarak hiç kokusuz bir ürün beklememek lazım ama mevcut koku rahatsız etmiyor. cildim her ürüne kızarıklık vs. reaksiyon gösteren bir yapıda değil, bu üründe de olumsuz bir reaksiyon gözlemlemedim. tavsiye ediyorum.

  13 mayıs 16:17 13 mayıs 16:18

  12. alerji yaptı, kullanamadım.

  Öncelikle nemlendirici falan değil, bayağı kurutucu bir yüz yıkama jeli. Çamaşır suyu gibi kokuyor ve köpürmüyor- ki bunlar beni rahatsız etmedi, tersine köpürmemesi ve parfüm içermemesi benim için artı.

  Ancak yıkadıktan sonra suratımı gerdi ve suratımda irrite edici yanma/batmamsı bir his oluştu. Aloe vera jeli sürmeme rağmen yarım saat cildim irrite oldu.

  Bence almanız gereken bir risk değil bu ürünü denemek.

  Bu arada simple'ın cruelty-free olması konusuna kendi araştırmam doğrultusunda bir yorum getirmek istiyorum.

  Peta cruelty-free kabul etmiş. Ancak bağlı olduğu unilever şirketini cruelty-free kabul etmemiş. Şöyle ki eğer bağlı olduğu şirket hayvan testi yapıyorsa ben bu markayı cruelty-free kabul etmiyorum.

  Simple'ın çinde satışı yok bu arada.

  Ürünün vegan olup olmamasıyla ilgili bir bilgim yok.

  11 mayıs 19:39

  11. ben bu ürünü 1 kutusunu bitirdim. Normalde yıkama jellerine çok para vermeyi mantıklı bulmuyorum. Uzun süre yüzümde durmayacağı için kendi çapımda yüz yıkama jelimden ekonomi yapmaya çalışıyorum. çünkü yüz kremleri serumlar aşırı pahalandı. yıkama jeli uygun olsun diyorum. İçeriği temiz olsun uygun fiyatlı olsun.

  Benim makyajımı çıkartıyor. Kuru ciltler için uygun olduğunu düşünmüyorum.Cildi kurutuyor.

  Ambalajı da pompalı yapsalar daha uzun süre gidecektir. Şimdi sıkınca fazla ürün geliyor. Onu tam ayarlayamıyorum.

  7 mayıs 09:32

  10. Nemlendirici ibaresinin ciddi anlamda şaka olduğunu düşündüğüm temizleme jeli. 1 kez kullandım ve yıkadıktan sonra tonik sürene kadar geçen sürede resmen yüzümde maske varmış hissiyatı yaşadım. Ağız kenarlarım kurudu sanki ağzımı açsam maske oralardan yırtılacak gibi hissettim bakın abartmıyorum. Bu üzerinde nemlendirici yazmasa dahi şikayet edilecek derecede bir kurulukken bir de nemlendirici diye kocaman yazmışlar, kesinlikle şaka olmalı.

  Ayrıca ürünün dokusu ve görünüşü de ucuz sıvı sabun gibi duruyor o da beni biraz yıktı.

  18 şubat 22:42

  9. makyajı çıkarma konusunda harikalar yaratan fakat nemlendirme özelliğini yerine getiremeyen bir ürün. normalde kullandığım temizleme jelleri göz altlarımda maskara kalıntısı bırakır ama bu jel tek yıkayışta tüm makyajı çıkardı. makyajı temizlerken köpürmüyor fakat ben emin olamayıp bir daha yıkadığımda anca köpük köpük olabildi. yıkama sonrasında nemlendirme namına yüzümde bir şey hissetmedim bunun aksi olarak kurutma da yapmadı. günlük kullanılabilecek ve bana kalırsa yağ dengeleyebilecek bir temizleme jeli.

  15 şubat 03:06

  8. Nemlendirici bir özelliğini göremedim. Yağlıya dönük karma ciltlere uygun olduğunu düşünüyorum. Temizlemesi iyi ama duruladıktan sonra gerginlik hissi bırakıyor. Bu açıdan cildi sabunla temizlemekten farkı yok, verdiği his çok benzer. İçerik olarak da vasat bir ürün. Tüm bu olumsuz özelliklerine rağmen cildimde tahrişe sebep olmadı, kuruluğu bağlı biraz kaşıntı yapıyor. Her gün üst üste kullanabileceğim bir ürün değil, elimdeki diğer jellerle dönüşümlü kullanıyorum. Aksi takdirde karma cildimi çok kurutuyor. Ben acil ihtiyaçtan 50ml boyunu aldığım için çok da önemsemedim. Yalnız bitince tekrar almam.

  Köpürmesi az ama kolay biten bir ürün de değil. Seyahatler için evde bulundurulabilir.

  ilgili medya:
  1
  14 şubat 22:14

  7. temizlemesi güzel bir ürün makyajımı bile yıkadim bir kaç kez rimelimi bile tertemiz çıkardı. ama başka entrylerde de gördüm aynı sorun bende de oldu göz altlarım o kadar kurudu ki aynada kendimi görüp bu yaşlı kim dedim, resmen gerilmekten küçülüp kırışmıştı. hemen bir göz çevresi kremi sürüp aynaya baktığımda gözüm ve çevresi eski haline gelmişti.

  temizlemesi güzel ama insanı telaşa sürükleyen bir kuruluğa sabep oldu bende. sabun gibi.

  12 şubat 09:59 12 şubat 10:00

  6. Denebunu kasım kutusundan çıktığı için bir kere kullanma fırsatı bulduğum temizleme jeli. Ürün ambalajının üzerinde tüm cilt tipleri için uygun olduğu yazıyor, benim akneye eğilimli ve hassas cildimde uzun süreli kullanımda nasıl bir etkisi olur bilememekle beraber tek kullanımda cildimde herhangi bir kızarıklık veya irritasyona sebebiyet vermedi. Ben makyajdan misel su ile arındırdığım zaten temiz olan cildime uyguladım bu nedenle makyaj temizleme konusunda ne kadar başarılı bilemiyorum fakat yine de verdiği temizlik hissiyatını başarılı buldum. Zaten sanıyorum çoğumuz artık çift temizleme yapıyoruz, önce bir balm veya misel su ile temizlediğimiz yüzümüzü yıkıyor veya yıkadıktan sonra bir misel su veya tonik ile geçip makyaj kalıntıları kaldıysa böylece onları da temizlemiş oluyoruz.

  Bu ürün cildimi çok germedi fakat yıkadıktan sonra bir nemlilik bıraktığını da söyleyemem bu nedenle sonrasında bir nemlendirici ile devam etmek gerekiyor tabii ki.

  Temizleme jeline çok fazla bir bütçe ayırmak istemeyen veya ayıramayacak olan, cildinde pek fazla problem yaşamayan, gratis, watsons gibi kişisel bakım marketlerinden kolayca ulaşılabilir, uygun fiyatlı ve nispeten temiz içerikli bir ürün arayışında olanlar belki bir şans verebilirler.

  20 ocak 17:20 23 şubat 02:23