yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • oylar (33)
  • medya (4)
  4

  42. Kore’den sipariş ettiğim Cosrx low ph gel 2 haftadır gelmeyince ve bu sürenin daha da uzayabileceğini öğrenince, benim de yüz temizleme jelim bitince mecburen aşağıdaki marketten (gizlinot: burada her yerde simple ürünlerini bulabilirsiniz) 150 ml lik olanı aldım. Fiyatı £3.75 (33 tl)

  Bence bu temizleme jeli, bir drugstore ürüne göre baya iyi. F/p açısından bakarsak da tatmin edici bir ürün. Yağlı bir cildim var, mucizeler yaratmasını beklemedim tabi ama beklediğim şeyleri (yağdan arındırma, hassasiyet yaratmama, akne oluşturmama) yerine getirdi, daha ne olsun? Başka bir drugstore yüz temizleme jeli denemedim ama çok high ve mid end ürün denedim, onlarla kıyasladığımda hiç de geride kalmıyor. Extradan bir şey istiyorsanız yani cilt kusurlarınız varsa zaten özel eczane ürünleri ya da daha çok gençler için uygun olan clean and clear gibi ürünler kullanmanız lazım, standart bir drugstore üründen çok şey bekleyemezsiniz. 

  Kıvamı şampuanı andırıyor, beyazımsı şeffaf. Köpürmesi çok kuvvetli değil içeriğinde ikinci sırada Sodium laureth sulfate olmasına rağmen. Ama elinizde köpürtüp yüze sürüp ara ara da suyla tekrar ıslatırsanız tatmin edecek kadar köpürüyor. Bereketli de değil sanırım çünkü üründen baya almanız lazım elinize, güzelce temizlemesi için. Gıcır gıcır yapmıyor, bu yönden vaad ettiği “nemlendirme” efektini yerine getiriyor. Başka bir vaadi yok zaten, değil mi? Cildimin tekrar yağlanma süresinde bi farklılık olmadı. Diğer kullandığım ürünlerde de aynı saatlerde yağlanma başlıyordu. Makyajı çıkarmayı denemedim çünkü makyaj temizleme metodum bu şekilde değil. 

  Kapağı zor açılıyor yalnız onu sevmedim, zaten pompalı olmaması baştan sıkıntılı. Ben ilk iş kapağını açıp kenara yatırıyorum sonra yüzümü ıslatıp bundan bi miktar alıp ağzını kapatıyorum. Çözümünü bu şekilde buldum. 

  Kısacası sevdim ben bu ürünü. Bir daha almam ama sıkıştığımda alırım. 

  5 mayıs 05:30

  3

  41. Gratis indiriminde minik boyunu almıştım denemek için ne çok sevdim ne nefret ettim. Çok hassas karma cildim var genelde temizleme jelleri yüzümü kızartır ama bunun böyle bir etkisi yok. Nemlendirme etkisi de yok sonrasında cildim baya kuru oluyor ama çok da güzel temizliyor. Hassas cildim için kullanıyorum fiyat performans açısından güzel bir ürün.

  25 nisan 04:02 21 mayıs 03:56

  4

  40. Makyajımı tek başına temizlerken, aşırı kuru cildimde herhangi bir gerginlik ya da hassasiyete neden olmadı. Tekrar alınabilir...

  2 nisan 12:43


  5

  39. Yüzüm karma. Yüzümü irite etmedi. Kurutmadan temizledi. Temizledikten sonra yüzüme ışıltı kattı. Sağlıklı bir görüntü oluşturdu.

  24 şubat 23:48

  1

  38. Elimde bulunan 2-3 tester boyu birkaç kez kullanarak deneyimlediğim ve yetersiz bulduğum temizleyici. Ben nemlendirme vaadini zaten gerçekçi bulmuyordum cildimde 30sn duran bir ürün nasıl nemlendirsinki zaten, ama temizleme görevini de tam olarak yerine getiremedi benim cildimde. Memnun kalmadığım için satın almam.

  ilgili medya:
  1
  15 şubat 22:35

  2

  37. bitene kadar kullanacağım ama an itibariyle fark ettim ki asla makyajı güzel temizlemiyor. bundan sonra gül suyuyla siliyorum ve cc krem direkt pamuğa geliyor. hiç hiç hiç memnun kalmadım. nemlendirmesi de yok denecek kadar az. benimle değilsin simple, bu kullandığım bitince asla bi daha almam.

  23 aralık 2019 23:26

  3

  36. Denebunu kutusundan çıktıkça denedim. Klasik sıradan bir temizleyici. Yüzüme ne bir faydası ne bir zararı oldu. Reklamı yapıldığı kadar içeriğinin de temiz olmadığını öğrendim. Kokusu öyle parfüm parfüm kokmuyor. Rahatsız edici bir kokusu yok. Yüzden de kolay arınıyor. Ama böyle gıcır gıcır temizlik hissi vermiyor

  14 kasım 2019 12:15


  4

  35. Kuru ve hassas cildime çok iyi gelen bir ürün oldu. Bir sabah bir akşam olmak üzere günde iki kez kullandım. Yüzümü yıkadıktan sonra çok hafif bir gerginlik hissettim ancak cildim yumuşacıktı. Hiç kuruluk yaratmadı ve gerçekten temizlenmiş bir cilt hissiyatı ve görüntüsü verdi. Ayrıca makyajın yüzümde daha canlı durduğunu hissettim. Cildim hassas olduğu için, yeni ürün kullanırken sivilcelenme yapma ihtimaline karşı çekincem olur ancak bu üründe öyle bir sorun yaşamadım. İçeriği de temiz olduğu için tekrar kullanmayı düşünüyorum.

  8 kasım 2019 13:09

  34. Yüzüm aşırı kuru ve egzamaya meyillidir. Kullandığım çoğu yüz yıkama jelleri cildimi aşırı gerdi ve illa bi soruna yol açtı. Bundan çok memnun kaldım ve içeriğinin de temiz olduğunu duydum. Evet aşırı bir nemlemdirmesi yok ama kesinlikle kurutmadı cildimi. Yüz yıkama jelleri ile makyaj çıkarılmasının çok doğru olmadığını biliyor olsam da makyajı gayet iyi çıkarıyor.

  25 ekim 2019 17:54

  3

  33. (mini boyutu için) tanım: nemlendirerek temizleme vaadeden ancak nemlendirmeden iyi temizleyen; içeriğinde sles dahil bol miktarda aşındırıcı, temiz içerikli olmayan kimyasal barındıran; çok az kullanımının yeterli olması sayesinde 50 ml. hacmiyle baya uzun süre kullanım imkanı sağlayan ve tüm drugstore kozmetik marketlerde indirimli olarak 15-16 tl fiyata satılan; tercih edilebilir hiçbir ekstra özelliği bulunmayan bir yüz temizleme jelidir.

  öncelikle belirtmem gerekir ki, bu ürün tek başına benim yazın yağlıya dönen karma cildimi gerim gerim gerdi. bu sebeple kuru ciltliyseniz bence nemlendirme vaadine kanmadan uzak durmanız gereken bir ürün olmalıdır, çünkü gerçekten en ufak şekilde bile nemlendirme sağlamamaktadır. paraben, renklendirici ve parfüm içermemesi güzel ancak içeriğinde yoğun miktarda sülfat bulununuyor, bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. küçük bir paket neredeyse 20-25 gün kullanılacak kadar ürün içeriyor, çünkü az bir miktarı makyajlı bir yüzü kalıntısız şekilde temizlemeye yetiyor. cildimi kurutması haricinde bir alerji, hassasiyet ya da sivilce yaratmadı bende. seyahatlerde kullanmak üzere iyi bir seçim olabilir ki ben de zaten bu ürünü bir seyahatim sırasında denedim.

  özetle; ambalajının pratikliği haricinde ürünün bir numarası olmadığını söyleyebilirim ancak seyahatlerde misel su vb. uğraşmak istemezseniz tek başına iyi bir cilt temizleyici olarak kullanılabilir. nemlendirici desteğini esirgememeniz tavsiyesiyle ürünü kullanmanızı önerebilirim ama şahsen normal hayatta kullanım için fiyat/performans açısından pahalı bir ürün olduğu görüşündeyim.

  18 ekim 2019 10:27