sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (128)
 • medya (0)

1. şimdilikkk, ğ yerine y kullananlar...

diyer.

11 mart 2016 21:20

2. Yemek yapmakla övünüp yemek yapmadığın için seni eleştirenler. Yapmak zorunda değilim, yapabilirim, yaptığımda gayet yenilebilir şeyler yapabiliyorum ama yapmıyorum. Bunun nesine yorum yapılıyor anlamıyorum ve sinir bozucu buluyorum. Bunu evlenilecek biri olup olmamakla bağdaştıranlar da var ki düşman başına.

Evrime inanmıyorum diyenler- tatlım, evrim bir inanç değil, inanıyorum veya inanmıyorum diyebileceğin bir şey değil, ya da oturduğun yerden yorum getirebileceğin. Sinir bozucusunuz.

12 mart 2016 19:05

3. Sigara içen hamile kadın

Ablacım bana bunu kalkıp özgürlüğünle " binim bidinim binim kararım , benim çocuğum benden daha iyisini mi bilicen " bla bla bilmem nesiyle açıklayamazsın. İçindekinin de bir canlı olduğunu , onun sağlıklı bir yaşam sürme özgürlüğüne kastetmemen gerektiğini bilsen keşke... Bir sağlıkçıya sormana gerek yok ben sana lise sağlık bilgisi dersinden öğrendiklerimle oturur üç sayfa fetüse verdiğin kalıcı zararlardan tut düşük yapma riskini nasıl doruklara taşıdığından bahsederim.

Ama sen her ortamda sigarayı pofuldatıp sonra instagrama yüklediğin doğum fotoğrafınla kabarmış olan mucizevi annelik içgüdülerinden dem vuracaksın. Kesin bebek gelişimi için kitaplarda okumuşsundur.

Ben bu insanlara saygı duyamıyorum gerçekten bahanesi her neyse ben g*tümle güleceğim zira nikotin krizine girip çok canı çekiyor diye öleni bi tarafı eksileni görmedim...

Zorlanıyorsan bu kadar akupunkturu var nikotin bandı var elektronik sigarası var , çerez ye .

içinde başka bir canlıyı üstelik senin canından kanında beslenmek ' zorunda ' olan savunmasız bir şeyi zehirlediğini bile bile sırf canı çektiği için neden yapar nasıl yapar ? Çocuğunun üzerinden risk almak muhteşem bir ebeveynlik örneği .

15 mayıs 2016 17:04

4. İnatla köpeğini tasmasız gezdiren insanlar. Yahu seni dinliyor olabilir, bunun havasını atmana ne gerek var, tak tasmasını neyin inadı bu? Köpek o, ilgisini bir şey çekebilir, birden yola atlayabilir. Sabah annem köpeğimizi gezdirirken, yine köpeğini vurarak eğiten ama çok seven(?) komşumuz tasmasız gezdiriyormuş köpeğini. Annemleri görünce karşıya geçmek için yola atlamış hayvan. Minibüs fren yapamasa eziliyormuş. Onlara kalsa hayvanın suçu, annem bıraksa orada vuracak hayvana.

Yine köpeğini vurarak eğiten insanlar. O hem severim hem döverim lafı sadece atasözlerinde olur. Minicik inanmıyorum, insan sevdiğinin canını yakar mı? Sevgiyle iletişim kurmak varken, o dayak sizi öyle küçültüyor ki.

Bahçesi olduğu için köpeğini yürüyüşe çıkarmayan insanlar. Köpeğiniz bahçede tur atarak yürüyüş yapıyor da bizim mi haberimiz yok?

Oyuncak gibi hediye olarak çocuğuna kedi köpek alıp bakamayınca yazlıklara, tenha yerlere o meleği terk edenler. Satın alıp da terk ettiğiniz can sizin, siz kötüsünüz.

Sabah sabah yine sinirim bozuldu.

16 mayıs 2016 09:45

5. Malum şahıs.

16 mayıs 2016 13:58

6. Kendi yapamayacağı şeyleri başkası da yapamasın diye "yapamazsın" diyip, hevesini kırmaya çalışan kişiler.

erasmus için gittiğim ülkenin diline ait b1 seviye dil belgesi almam lazım. onun yerine okuldaki bölüm hocalarının imzalı kağıdını da kabul ediyorlar, bunun için hocalarla konuşmaya gittiğimde asistan b1 seviyesine 6 ayda assssla!!1!!1!! Gelemeyeceğimi, hocaların da bana yardımcı olamayacağını söyledi. İstediğim zaten çalışmadan bir kağıt imzalatmak da değildi, önce çalışmak konusunda yardım almaktı. Hocalarla konuşmak istediğim konusunda ısrar edince de olduğu zamanları söylemek yerine mail adresimi alıp beni yolladı.

Kendini beğenmiş gibi davranmak istemiyorum ama 6 ayda "çalışarak" b1 seviyesine gelemeyecek biri olduğumu düşünmüyorum. Zor olabilir ama imkansız değildir. Çalıştıktan sonra çoğu şeyin başarılabileceğine inanıyorum. Çok çalış yap demek yerine assssla yapamazsııın diyen insanlara da sinir oluyorum. Ben de milansam (gizlinot: böyle diyince de komik oluyormuş) 6 ay sonra o b1 belgesini gidip o kadının önüne koyacağım.

Edit: beğenilince hatırladım girdiyi. Aldım o belgeyi ben. Hatta sınıf ikincisi olarak aldım. Çalışınca yapılıyormuş. Asssssla değilmiş hiçbir şey. 

30 mayıs 2016 19:22 29 mart 2018 10:01

7. o kadar makyaja ne gerek vaarrr cildine yazık değil mii?? ayy ben hiç uğraşamam makyajla falan zaten doğal güzel olmalı insaan !!

ayy cınıım sen hala evlenmedin mi? bak ben evlendim (gizlinot: gururlu ifade ) darsı başına inşallah cınımmm.. ve türevleri azalarak bitin lütfen!!!

30 mayıs 2016 19:55

8. farabi öğrenci değişim programı kapsamında 1 sene için bölümümüzün en kolay ve belki de en kalitesiz eğitiminin verildiği bi okula geçiş yapıp, orda ortalama kaşarak taa arada 600 km varken okula dönüp erasmuş sınavlarına girip o boş puanlarla yükselttiği ortalamasıyla burda bölümde canla başla didinen ortalama yapmaya çalışan insanların önüne geçip erasmuşa gitmeye hak kazanan insanlardır kesinlikle.

tamam yasal olarak buna hakkı var ama iki üniversitede verilen eğitim ve hocaların kalitesi ve sınavların zorluğu asla bir değil. biri bölümünde türkiyenin en iyi okulu, sınavlarda 5 sayfalik well developed essay yazmazsanız o sınavı geçemiyorsunuz diğerinde öğrencilerin ellerinde telefonla sınava girip soruları arkadaşlarına sordukları bir "eğitim" sistemi.

Edit: girdim neden beğenilmedi? Umarım kimsenin başına böyle bişey gelmez ne diyim.....

30 mayıs 2016 22:09 1 ekim 2016 23:43

9. zaman yönetimi nedir bilmeyen, verimlilik denen konseptten habersiz, analitik düşün(e)meyen, mantığı yerine duygularıyla hareket eden kişilerin tümü.(gizlinot: türk halkının %80'i fln ediyo herhalde)

31 mayıs 2016 00:53 31 mayıs 2016 00:53

10. buzdolabındaki soğuk suyu içip üstünü doldurmayanlar (gizlinot: benim dışımdakiler )

1 eylül 2016 23:22