yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. ağlamalı versiyonuna sahibim. 5-6 sefer yaşadım sanırım. kıpkırmızı kesilip ağlayarak titriyorum, en son nefessiz kalıyorum. tansiyonum da tavan yapıyor bu sırada. birkaç dakikanın birkaç saat gibi geçtiği anlardan.

  7 kasım 20:03

  7. Bende genelde ciddi bi el titremesi şeklinde ortaya çıkan durum. Baya parkinson hastası gibi oluyorum,sakinleşmeyince geçmiyor. Bi de bunun yanında dudaklarım da seğirir ya da titrer sinirlenince. Dışardan nasıl duruyor bilmiyorum ama bende genelde zarar vermek ya da aşırı tepki göstermek isteyip gösteremediğim durumlarda ortaya çıkıyor.

  7 kasım 19:29

  6. Nadiren ve ancak çok ciddi bir şey karşısında oluyorsa, gayet normal ve otomatik bir tepkimizdir. Ama oluş sıklığı "nadiren"den daha fazla ise, genel olarak daha kolay sinirlenen bir insan olmuşsanız, titreme nöbeti ve ardından kendinize gelme süresi uzamışsa, Sinir sisteminizden size çok ciddi bir uyarıdır. "Ben zayıfım" demektir. "Benimle ilgilenmezsen arıza çıkaracağım."

  Titreme Çok yüksek seviyede adrenalin salgılanmasından ileri gelir ve bu ancak 40 yılda 1 filan olacak bir şey değilse, vücudunuz için zehirdir...

  Sinirlendiğinizde, Dışarıdan ve hatta uzaktan fark edilecek kadar titriyorsanız, yaprak gibi sallanıyorsanız, bu his dakikalarca geçmiyorsa, yıllar içinde, her sinirlenişinizde kendine gelme süreniz uzuyorsa, benim yaptığım gibi sinir sisteminizin çökmesini, migrenle tanışmayı, sara gibi ihtimalleri araştırmayı beklemeden önce bir dahiliye uzmanına görünün... Tüm kan testleriniz yapılsın ve özellikle tiroide bakılsın. Beslenme ve uykunuza dikkat edin, meditasyon gibi sakinleştirici yöntemler öğrenin. Çay, kahve ve sigarayı bırakın; bunlar yerine lavanta ve papatya çayı tüketin.

  Vücuttaki a'dan z'ye (gbkz: tüm) fonksiyonlarınız sinir sisteminizin düzgün işlemesine bağlıdır. Bunu bir hayal edin... Yani bu ihmale gelecek şey değildir.

  Kendi kendinize bir şeyleri düşündükçe vb. Sinirleniyorsanız, hatta geçmiş olayları vs. Kurarak Sinir krizi Geçiriyorsanız, tehlike çanları çalıyor demektir. nörolojik yani sinir sisteminizi ilgilendiren hastalıklar açısından risk grubundasınız. (Ki bunlarda da merkez beyindir.)

  icap ederse yazdıklarım sizi Biraz korkutsun ve önleminizi alın. Yoksa benim gibi sonrasında daha sakin, dengeli öfkelenebilen bir insan olmayı öğrenirsiniz ama çok geç olur.

  Öfke kontrolü ile ilgili kitaplar size yardımcı olabilir bir de, mesela "anger management for dummies"ten faydalanmıştım. Yazarı psikoterapisttir.

  7 kasım 14:22 7 kasım 14:27

  5. Beraberinde gelen ağlama isteğiyle hayattan soğutur...

  7 kasım 00:12

  4. aşırı sinirlenince ellerim ve ayaklarım saniyeler içinde buz gibi oluyor ve 40 derece sıcak bile olsa şiddetli bir üşüme ile birlikte titreme geliyor, tüm yaşama sevincimi yitirerek aşırı güçsüz kalıyorum, o yüzden sinirlenmemek için genelde kendimi sıkıyorum.

  6 kasım 22:35

  3. Bende de daha çok korkunca vuku buluyor bu titreme hali. Sanki buz gibi havada çırçıplak kalmışım gibi üşüme ve titreme geliyor; ağzım yüzüm mosmor oluyor:(

  10 mart 2016 12:15

  2. kendi deneyimlerimden çıkarak, öfkeyi bastırmaktan ve nasıl ifade edeceğini bilememekten kaynaklandığını düşünüyorum. bir nevi içimizde patlıyor yani...

  10 mart 2016 11:11

  1. bende baya zangır zangır titredim ama nasıl bir titreme. vücut sıcaklığım yükselirken titriyorum, elim ayağım tutmuyor.

  gerçekten çok fazla sinirlendiysem gözüm dönüyor, titremeye başlıyorum, sesim çok başka çıkıyor. arkadaşlarım sakinleştirmesine rağmen o titremem geç duruyor. şu yaşıma kadar sadece 3-4 kere oldu ama bana yetti, kontrolümü hiç o kadar kaybetmemiştim ve o durumda kendimi sakinleştiremiyordum. karşımdakinden ziyade kendime zarar verecek duruma geliyorum.

  genelde haksızlık ve iftira karşısında sinirlendiğimde oluyor çünkü nasıl ispat edeceğimi bilemiyorum. şu ana kadar hiçbir arkadaşımda olduğunu görmedim, gayet normal olarak ya çok sinirleniyorlar haykırıyorlar ya ağlıyorlar ancak sanırım ben tüm duygularımı bastırdığım için titremeye başlıyorum. ailem hiç tanık olmadı ve umarım olmazlar da.

  10 mart 2016 01:31

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar