yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  13. genelde insanların varlığı bile sinirimi bozuyor. benimle konuşsalar sinirlenirim, etrafımda olsalar sinirlenirim. Bazem canım sıkılır evdeki sandalyeye sinirlenirim. Site yavaş yüklenir ben de içimden ona saydırırım, kendime de çok sinirlenirim. hobi oldu bende artık. bir de karşımdakini kırınca ben daha çok üzülürüm, sinirimi de belli etmemeye çalışırım o yüzden. En çok kendime zarar veriyorum işte. Şu tahammülsüzlükten ve her şeye sinirlenmekten acilen kurtulmam lazım.

  4 mayıs 11:58

  12. Sözlükte başka fikirlere saygı duymayan ama kendi fikrine saygı duyulmasını isteyen bir kesim var. Kendini çok aydın sanan bu kesim farklı bir fikir görünce adeta çıldırıyor. Bir şeyi beğenmeyebiliriz, sevmeyebiliriz ya da o fikre katılmayabiliriz. Başkasının yakasına yapışıp 'hayır benimle aynı fikirde olacaksın' demiyorsak sorun da yoktur. Erkeklerde etek beğenmiyorum, yakıştırmıyorum ve bu benim için = kadında herhangi bir kıyafeti sevmemek. Kimsenin yakasına yapışıp da 'hayır giyemezsin' de demiyorum. bunu ataerkil yapı ile bağdaştırmak ve insanlara 'gerici' etiketi yapıştırmak daha yobazca geliyor. Tabi bazı yazılanlara ben de katılmıyorum. Her neyse bu kesim beni gerçekten çok sinirlendiriyor.

  Türkiye'de düşünce özgürlüğü olmadığını biliyorum ama sözlük gibi bir platformda bile buna tahammülü olmayan insanlar var.

  3 mayıs 15:31 3 mayıs 15:31

  11. HErşeye sinirlenebiliyorum son günler de havaya, suya, uçan kuşa bile sinirlenebiliyorum. Pandem başladığından beri ev ve ofis arasında mekik dokuyorum. Sinir bırakmadılar sağolsunlar.

  3 mayıs 15:20


  10. bugünkü sinirlenme sebebim: biri kapanma döneminde online alışveriş yapmış ve ertesi gün (gizlinot: ertesi gün 1 mayıs, anlamını söylememe gerek yok sanırım) kargoya verilmediği için endişelenmiş. ya sabır ya selamet; ya zeka ya izan!

  3 mayıs 14:21

  9. Şu an son raddesinde olduğum duygu durumu. Öyle bir sitede yaşıyorum ki komşular yetmiyor bir de her hafta yönetimin cebini doldurmak için yapılan uygulamalar var. Bugün böcek ilaçlama günüymüş. Ama bundan 2 hafta önce de böcek ilaçlama günüydü. Ve kimsenin de buna ses çıkarmaması çok garip. Her ay 2 kere böcek mi ilaçlanır? Ayrıca bu ilaçlar beni ve evcil hayvanlarımı rahatsız ediyor. İlaçlayan firmanın çıkarıp gösterecek bir belgesi bile yok. Gelecekleri saati de belirtmiyorlar, ne zaman kapını tekmelerlerse o zaman gelmiş olacaklar. Sürekli olarak ben buna katlanacak değilim. Bugün geldiler kapıyı alacaklı gibi çalıyorlar. Yaklaşık 25 kere zili çalıp 5-10 defa da kapıyı yumrukladılar. Bir öncekinde beni rahatsız ediyor bu ilaçlar dedim "yav senin elerji üçün bu binayı böcükler mi bassın ablam yav allah allah" diyorlar. Nerden düştüm ben burda oturma belasına allah'ım. Bu salgında da taşınmak ayrıca bir dert, görünen o ki bu dağdan inmiş medeniyetsizlere bir süre daha katlanmak zorundayım.

  16 mayıs 2020 11:51

  8. Koç yükselenli oğlak olduğum için özellikle planladığım şekilde gitmeyen işlerin sonunda cep herkülüne dönmüş şekilde dolaşıyorum. Böyle olmayı istemezdim gerçekten uzaktan bakınca çok gerizekalıca bir durum ama üzerime ateşle yaklaşma yazsam daha iyi olur. Çabuk parlar çabuk söner olayı doğru ama, o parladığında yediğin naneleri temizlemek o kadar kolay olmuyor

  13 ocak 2019 19:30

  7. öyle bir insan düşünün ki hayvan desek hayvanlara hakaret.hangi küfrü etsek az.öyle bir insan düşünün ki girdiği ortamda insanı geren, düşündükçe içine sinir bastırtan. öyle bir insan düşünün ki kurtulduğumuz gün kutlama yaptıran. öyle bir insan düşünün ki uzaktan görünce bile küfretmeye başladığınız. öyle bir insan düşünün ki ekmek yediği yerde alavere dalavere çevirip tek akıllı kendisi zannedip insanları aleni salak yerine koymaya çalışan. çalıştığı yerin yanına aynı dükkanı açan yetmeyip birde arkadaşını getirip karşısına aynı dükkanı açtırtan.öyle bir insan bile olmayan bir varlık düşünün ki Allah ona ne yaptıysa daha fazlasını yapanı versinde görsün gününü.çoluğna çocuğna yazık senin gibi bir babaya sahip şerefsiz.

  27 mart 2018 11:12


  6. toplum olarak birbirimize saygı duymadığımızda çok sinirleniyorum. herkesin benimle aynı görüşte olmasını bekleyemem ya da ben de herkesle aynı görüşte olamam. ama önemli olan farklılıklarımızın bizi öcü yapması değil ki farklılıklarımızın bizi bir bütün yapması, farklılıklar en büyük zenginliklerdir. siyasetin insanları ayırmasını da anlamıyorum sen de bu vatan evladısın ben de, önemli olan türkiyemiz için ne kadar faydalı olduğumuz değil mi? ve şu söz çok hoşuma gider sevdiklerinizle siyaset yapmayın, siyaset yoluna devam eder ama siz sevdiklerinizi kaybedersiniz. birbirimize saygı duyalım, anlayışla bakalım ve insanları görüşleri için ayırmak yerine, toplum için ne kadar faydalıyız bunu düşünelim.

  12 eylül 2017 09:49

  5. Mutemadiyen.her şeye. Yüksek seviyede. Acilen çözüm bulmam lazım.

  11 eylül 2017 14:28

  4. Sinirliyim. Arada aileme süslü sözlük'ten bahsediyordum ve annem de babam da burada yazar olduğumu biliyordu. Sonra yakın zamanda isteği üzerine buradaki bir başlığa yazdığım girdiyi ss alıp babama yolladım. Ne de olsa üye olmayan biri yazdıklarımı göremiyor, diyerekten nick'imi de gizleme gereği duymadım.

  Geçen gün bir baktım, benim baba açmış süslü'nün konu dışı sekmesini, şu saçma sapan kabuksuz domates başlığına yazılan girdileri okuyor. (gbkz: Sevgilinin sözlük nickini öğrenmesi) filan neyse de, babam yahu: ba-ba. Her yeri, herkesi, her şeyi kontrol altına alma kompleksi yüzünden zaten geçmişte kullandığım çoğu sosyal medya hesabımı kapattırmıştı ama o yaşta başa çıkamadığım bir sürü erkeğin ahlaksızca tacizlerine maruz kaldığımı göz önünde bulundurup bunun iyiliğime olacağına karar vermiş ve ses etmemiştim. Ama burası süslü ya, (gizlinot: Caps lock on) süslü! (gizlinot: Caps lock off)

  Şimdi, eğer bunu okuyorsan baba, asla girdilerimi okuyamayacaksın, ve de hayır, anneme gidip "tüm gün burada takılıyor" diye şikayet ettiğin canım sözlüğümdeki hesabımı kendi isteğim harici bir durumla karşı karşıya kalmadıkça kapatmayacağım. Evet seninle ilgili şikayetlerimi de burada paylaşıyorum ve biricik süslülerim, sözlükdaşlarım da bana çok yardımcı oluyor. Artık o hesaplarına müdahele ettiğin küçük kız değilim. Burası benim sığınağım, burası benim kafamı dağıttığım, doğruların açıkça yazıldığı samimi ve duyarlı bir ortam.

  Sinirlerim gerildi. Ağız tadıyla ruj yorumu da mı yapamayacağız?

  10 eylül 2017 16:53 10 eylül 2017 16:56