yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (64)
  • medya (0)

  64. bazı olgun baş veren siviilceleri patlatmak çok delip deşmeden tabi daha hızlı iyileşmesini sağllıyor ama kıpkırmızı şiş sivilcelerin sıkılacak bir tarafı yok yara olur sadece onları ellemeyin :(

  22 nisan 18:51

  63. Geçen gün tıpta okuyan arkadaşımın hocası söylemiş, ben de duyunca çok şaşırdım. Dudaklarımızın kenarından kulağımıza uzanan bir çizgi hayal ediyormuşuz. Ve ne olursa olsun o çizgiden yukarısında çıkan yağ bezesi, sivilce, yara vb. hiçbir şeyle oynamamalıymışız. Çünkü o çizgiden yukarıda olan neredeyse tüm damarlar beyne gidiyormuş ve en ufak bir pıhtı beynimize atabilirmiş, yani aslında yanaklarımızdaki, alnımızdaki sivilceleri sıkmak çok tehlikeli. Kulağının üstündeki yağ bezesini patlatıp beyin kanaması geçiren bir tanıdığım da olmuştu, meğer bu yüzdenmiş. Aslı olmayan bir bilgi değil, bir doktor söylüyor bunu. Aklınızda bulunsun. Evet, sivilce ve siyah nokta patlatmayı ben de çok sevenlerdenim ama anlık zevkler uğruna beyin embolisi geçirmeyelim süslülerim. (gizlinot: Swh)

  26 aralık 2018 19:40

  62. Başta rahatlatsa da iz kalınca üzen durumdur.

  29 eylül 2017 00:07


  61. Bende aşırı patlatırım da bir şey öğrendim bugün onu sizle paylaşayım dedim. Üst dudak çevresindeki iltihaplı sivilceler patlatıldığında enfeksiyon beyin zarlarına yayılarak menenjite sebep olabilirmiş. 

  28 eylül 2017 18:23

  60. Genelde sadece önemli bir görüşme, buluşma ya da iyi gözükmem lazım hissinin baskın olduğu günlerden bir gün önce vurur beni sivilce illeti pmste bile arzı endam etmeyip. Ben de tam bir mal olduğum için ertesi güne izi geçmeyeceği halde sıkarım. Yine önemli bir görüşme öncesi çıktı dün, yine dayanamadım hatta abartıp yara yaptım hem de kaşımın ortasını. Görüşmeye düşük bütçeli hint kızı gibi gitmenin keyfi muazzamdı cidden.Aklıma tüküreyim.

  28 eylül 2017 00:14

  59. ergenliğimden beri sürekli yaptığım eylem. bence iz veya çukur oluşması kişiden kişiye değişiyor çünkü gözle görülür hiç bi çukur yok benim yüzümde, şuan olan lekeler de yakın zamandaki sivilceler yüzünden oluşan lekeler. yüzümde renk eşitsizliği var ama pembe alt tonlu ve beyaz tenli olduğum için burun çevresinde ve yanak kısmında olan kırmızılıklar var ve bunların da sivilce sıkmaktan kaynaklandığını düşünmüyorum.

  tabiki çevrenizdeki herkes sanki başka işleri yokmuş gibi size sürekli sivilcelerininizi sıkmamanızı söylüyor ama bu bizi durduruyor mu? hayır. o yüzden şuan zararı en aza indirmekten bahsedicem biraz.

  sivilce/siyah nokta/beyaz nokta sıkmak için aparatlar var öncelikle onlardan alın (link: https://mcdn01.gittigidiyor.net/30117/tn30/301174642_tn30_0.jpg tipi şöyle) ismi de komedon aleti olarak geçiyor. 4 yıl önce gratisten minik bi manikür seti almıştım onun içinden çıkmıştı ben öyle tanıştım bu aletle. benim sivilcelerim hep iltihaplı olduğu için ucu beyaz oluyo yani deri altı sivilcelerde kullanılabilir mi bilmiyorum.

  ben önce yüzümü temizliyorum sabun ve tonik ile, daha sonra bu aleti antibakteriyel bi sabunla yıkayıp sonra da kolonya ile siliyorum. aletin bi ucu iğne, diğer ucu da kaşık veya ince yuvarlak tel şeklinde olması gerek. iğne ucu ile sivilceyi patlatıp diğer ucuyla çok da baskı uygulamadan sivilceye bastırınca iltihap çıkıyor zaten hemen. sonra yüzümü tekrar sabunla yıkıyorum. yüz temizleme jeliyle de yıkayabilirsiniz tabi ben dove sabun kullanıyorum yüzümü temizlemek için o yüzden sabun diyip duruyorum.

  sivilceyi sıktığım yerde artık açık ve iltihaplanmaya yatkın bir delik oluştuğu için kulak pamuğu ile sadece sıktığım yerlere antibiyotikli krem uyguluyorum. bir çok marka var ama benim elimin altında bactroban olduğu için onu kullandım hep.

  önceden tırnaklarımla sıkardım hep o yüzden sıktığım sivilce ertesi gün tekrar iltihap doluyordu. uzun zamandır böyle yapıyorum çok kısa sürede geçiyor sivilce sadece arkasında bıraktığı kırmızılığın geçmesi bir kaç hafta sürüyor ama 2-3 güne hafif bi bb kremle kapatılır halde oluyor

  27 eylül 2017 18:36

  58. Hep yaptım ve yüzümde iz kaldı şimdi de geçirmeye çalışıyorum:((

  27 eylül 2017 12:35


  57. hemen sonra madecassol ile desteklenirse iz bırakma riski oldukça azalan eylem

  27 eylül 2017 05:08

  56. Uç veren derin ve ağrılı sivilceleri patlatmaya bayılıyorum. Bazıları çıkarken pıt diye ses çıkarıyor sırf onun İÇİN bile patlayabilirim. Ayrıca patlatıp iltihabını alınca hem kapatması hem de iyileşmesi daha kolay oluyor. Hem acısı hem stresim gidiyor. 

  26 eylül 2017 23:26

  55. hobi olmuş eylemdir.

  26 eylül 2017 21:49