sivilce

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (274)
  • medya (2)

274. sivilceden kurtulmak uğruna insanlar tüm bağışıklık sistemlerinin çökmesine, intihara varan depresyonlara girmeyi göze alıyor. şaşırıyorum.

sivilceler, sandığınız kadar kötü oluşumlar değiller. heleki ruh sağlığınızı bozmanız gereken oluşumlar hiç değiller.

herkeste var ve var olmasının da bir sebebi var. hormonal düzensizlikleri bildiriyor, vücudunuzdaki problemleri bildiriyorlar. sevin azıcık kendinizi ve saygı duyun. bir kimse sivilcelisiniz diye sizden iğreniyorsa ya da sizi beğenmiyorsa o sivilceler olmasa bile size takacak bir küp bulur. evet bunu yapan kişi siz bile olsanız. o sivilceler gittikten sonra da kendize bir şey bulacaksınız.

kendini seven insnalara bakın. sivilcelerini bile seviyor o insanlar.

ben seviyorum sivilcelerimi mesela.

sivilcelerim bana regl dönemimin geldiğini söylüyorlar.

sivilcelerim bana su tüketmediğimi söylüyorlar.

sivilcelerim bana yanlış beslendiğimi söylüyorlar.

sivilcelerim kullandığım ürünün bana uygun olmadığını söylüyorlar.

sivilcelerim kendime çok yüklendiğimi rahatlamamı söylüyorlar.

vücudunuzun ısteklerine cevap verdiğiniz ve düzenli olarak profesyonel bakımınızı yaparsanız ne bağışıklık sisteminizin çökmesine ne de ruh sağlığınızan olmanıza sebep var. üstellik tüm o fedakarlıklardan sonra da geri sivilcelenmeyeceğinizin hiçbir garantisi yok. düşünün sivilcelerden kurtulmak için bedeninize ve ruhunuza zarar veriyorsunuz ama tam kurtulduğunuzu düşündüğünüzde sivilceler geri geliyor. ee ne anladım ben bu işten?

7 aralık 18:20

273. Ergenlikten beri süren, rouccatane'ı iki kez reddedip antibiyotik ve kremler(gizlinot: Benzamycin differinler filan) sonrasında doğum kontrol hapı kullanmama rağmen geçmeyen komedon şeklindeki sivilcelerim Süt ve Süt ürünlerini keserek geçti. Mutlaka deneyin. Bazısında da şeker ya da ekmek(gizlinot: Içindeki bi madde adını hatırlamıyorum şu an)sebep olabiliyormuş. Şimdi sıkıntı lekeler

6 aralık 23:08

272. eğer ergenlikte kullanılırsa etkisi olmayabiliyormuş. 18'de kullandım. başka bi doktor bana bunu şimdi söylüyor. evet, etkisi olmadı. (:

neyin peki? (gizlinot: roaccutane'nın) :))

6 aralık 01:10 - 6 aralık 02:13

271. 2 roaccutane tedavisi sonucu enkaz bir ciltle hayatımı sürdüren biri olarak çözüm roaccutane değildir. Çözüm stabil ruh sağlığı, uyku, beslenme düzeni ve cilt bakım rutinidir.

5 aralık 23:33


270. Zararları anlatılmakla bitmese de roaccutane tedavisi kesin çözüm gibi duruyor, çevremde kullanan birçok kişinin cildi bebek poposundan hallice. Tabi cilt bakımlarını da aksatmamak şartıyla.

5 aralık 23:29

269. Vallahi bıktım sivilcelerden çene etrafım çene altım hep sivilce dolu çare bulan yok mu ya :( bir de zoretanin kullanmıştım bundan 4 sene önce. Daha sonra çıktılar tekrar. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı 

5 aralık 21:13

268. monodoks, benzamycin ve differin’den oluşan tedavim bir halta yaramadı. Çenemdeki sivilce sayısı 7. 1 tanesi 3 başlı. Evet, yanlış okumadınız, o kadar büyük ki 3 tane ucu var, 3 sivilce güçlerini birleştirip voltran oluşturmuş gibi. Cildim sivilce lekelerine anasından kalan çeyiz muamelesi yaptığı için asla geçmiyorlar. 

acne.org’da bahsedilen “regimen” setini almak istiyorum şu an. 44$ Fiyatı var, kullananların neredeyse hepsi çok memnun, uzun vadede izlerin de silindiğini falan okuyup duruyorum sürekli. 

nolur tanıdıklarımdan biri Amerika’ya gitsin şu aralar, gümrükle uğraşacak kadar ciğerim kalmadı. 

9 ekim 01:13

267. Başımın belası şu son 1 aydır.Aslında 19 yaşımdan sonra sivilcesiz gezdiğimi pek hatırlamıyorum maalesef.Bir kez doktora gitmiştim tetrasiklin grubundan bir antibiyotik (gizlinot: bol suyla içilmesi gereken ve içildilerse sonra en az yarım saat dik durmayı gerektiren bir ilaçmış kötü yoldan öğrendim maalesef)vermişti.Bol suyla içmem gerektiğini de sağolsun(!) ne kendisi ne de eczacı söylemeyince ben her gece saat 10da yanında verdiği iki vitaminle birlikte içip yatıyordum.Tabi üç tane hapı bir suyla içince bu ilaç benim yemek boruma takılmış ve orda iltihap yapmış.Neyse ben bu tecrübeden sonra bir soğudum doktordan ilaçtan falan.Kendi kendime halletmek için bir sürü kremdi maskeydi denedim ama bir fayda göremedim maalesef.Her adet döneminde yüzümde bir sürü sivilce çıkıyor özellikle de kuru olan yanak bölgem ve çenemde.Bugün doktor inadımı kırıp yine gittim doktora.Kadın baktı önce hormon testleri yaptırdın mı ultrasonda bakıldı mı vs. diye sordu ben de iki kez yaptırdım birisi de yakın zamandaydı pko vs. olmadığını söyledim,bir şey mi alerji yaptı acaba diye sordum.Doktor da sivilcelerimin alerjiye benzemediğini bulundukları bölge ve yapıları itibariyle hormonal olduğunu söyledi.Bazen hormonlar normal olmasına rağmen hormon reseptörleri fazla olunca sanki hormon düzensizliği varmış gibi tepki verebiliyormuş vücut.Testlerden anlaşılmıyor ama klinikte anlıyoruz dedi.Yani benim gibi testlerde bişey çıkmıyor ama yine de böyle sivilceleriniz varsa bu ihtimali de düşünebilirsiniz.Peeling yapabileceğimi söyledi bu arada çok derin değilse sivilceler sorun olmuyormuş.

27 eylül 18:41

266. Anlayamadigim bir sekilde güneş+deniz ile geçebilen şey 

Vücutta olani anlarimda ben bu ikiliyi yapsam olsa olsa iz birakirlar ama bir arkdasimin alni sivilce doluydu tatil dönüşü ise tertemiz ve boyle olduğunu söyleyen arkadaşlarım daha da var 

Hormonal sivilce de bir ise yaramaz kanimca ancak yağdan vs kaynaklı olan sivcelerime iyi gelebilir,bu sefer de yanagimdakiler iz birakir...

26 eylül 20:38

265. bu konuda en dertli insanlardan biri de benim sanırım. çünkü tüm ergenliğimden 23 - 24 yaşıma kadar miss gibi bir cildim vardı. ama 2 senedir önce sağ yanağımda başlayan sonra sola da yayılan kıpkırmızı izli sivilcelere merhaba dedim. kadın doğumdan tutun da alerji testine kadar herşeye baktırdım ve hiçbir şey çıkmadı. ben de stresten olabileceğine kanaat getirdim.

yaklaşık 1 - 2 aydır sivilcelerim oldukça söndü. 10-15 günde 1 -2 tane çıkarsa çıkıyor. bu süreçte şuna denk geliyor ki yaklaşık 1 ay karbonatla (karbonatı su ile macun kıvamına getirerek) yüzüme peeling yaptım. ve doa kozmetik anti akne sabunu kullanıyorum günde 2 kere. 1 aydır peelingi bıraktım ama sabuna devam. şu an yüzüm epey rahatladı. sivilceler az çıkınca izler de daha iyi silikleşiyor. 2 haftadır da baobab yağı sürüyorum nemlendirici niyetine akşamları. cildim 2 yıldan beri ilk defa bu kadar duru ve iyi durumda. inşallah daim olur :swh

14 eylül 22:16