girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (312)
  • medya (3)

312. Teyzemden öğrendiğim iki yöntemi söylemeye geldim, umarım işe yarar. Yöntemlerin ikisi de sivilce şişkinliğini ilk farkettiğiniz andan itibaren sivilce kuruyana kadar -eğer kurursa tabi, her sivilcede işe yaramayabiliyor- gece yatmadan bölgesel olarak sürerek kullandığım yöntemler.

1-bildiğimiz beyaz hacı şakir sabunu ıslatıp parmağımızla sabunu hafif ovarak kremsi bir yapı elde etmek. Bunu gözenekleri çok tıkamamak adına incecik sürmek.

2-bebek pişik kremini yine ince tabaka halinde sürmek. İçindeki çinko sayesinde işe yarıyor.

25 temmuz 13:24

311. bana senelerdir çektiren illet. daha önce birçok ilaç kullandım. hiçbiri fayda etmeyince son çare olarak roaccutane kullandım. gerçekten de cildim pürüzsüz oldu, bu benim için çok mutluluk vericiydi. ancak yalnızca 2 ay sürdü. ilaç bittikten 2 ay sonra o pütür pütür bir türlü kurtulamadığım sivilcelerimle yeniden karşılaştık. tekrar roaccutane kullanmak istemiyorum çünkü yıldım artık. şu sıralar doğal elma sirkesi ile maden suyu karışımını sabah akşam sivilceli bölgelerime sürüyorum, yarım saat bekletip yıkıyorum. faydası olduğunu gözlemliyorum. ama bu sıcakta sirke kokusuna daha ne kadar tahammül edebilirim, işte o tam bir muamma...

edit: tatile çıkıp da denize girince ilginç bir şekilde bütün pütürcüklerim yok oldu. daha önce hiç böyle olmamıştı şaşkın ama mutluyum.

25 temmuz 12:16 8 ağustos 14:22

310. Psikolojik olarak insanı mahveden şeydir. Herkeste farklı nedenlerden dolayı çıkar. Eğer şanslıysanız nedeni bulunur ve ona uygun bir tedavi görürsünüz. Ama benim gibi gittiğim her cildiye işe yaramayan kremler verip gönderiyorsa işiniz zor. Sivilcenin toplumda kirlilik pislik örneği olarak gösterilmesi de berbat bir şey. Sivilceli bir insan görünce 'bu da yüzünü hiç yıkamıyor' etiketi yapıştırılması çok yanlış. Lütfen insanları kırmayalım.

25 temmuz 12:06


309. yanaklarımda ağrılı ve büyük sivilceler çıkıyor son 4 5 aydır bu şekilde. stres gerçekten çok etkiliyor fakat ne yaptıysam geçmediler bir türlü. ten ürünlerini bırakmaya karar verdim ben de. her gün yüzümü güzelce temizleyip nemlendiricimi sürüyorum, makyajımı temizlemeden asla uyumam ama bir türlü geçmiyor sivilcelerim.

25 temmuz 11:33

308. Yüzümde çok fazla olmasa da 3-5 sivilce oluyor, 5 sivilce max. 3 kez doktora gittim, bir sürü sivilce kremleri kullandım, halen dermokozmetik ürünler kullanıyorum ama hala gitmiyor git mi yor. Asla suratım sivilce izsiz ve siyah noktasız olmuyor. Benim gibi sorunu olan ve bundan kurtulmuş olan varsa çözümlerinizi yazabilir misiniz? Roaccutane mı kullanmam lazım illa (gizlinot: :()

23 temmuz 21:18

307. Herkes bebek gibi suratıyla gezerken ben ergenliğimde bile çıkarmadığım kadar sivilce çıkarıyorum. artık peşimi bırakmasını istediğim oluşum. Sal beni nolur:(

7 temmuz 12:07

306. kanımca hiç bir zaman geçmeyecek her zaman ufak tefek de olsa çıkacak olan pürüzlü mikrop yuvalarıdır. Bazı şehirlerin havası, deniz suyu, dermakozmetik ürünler veyahut sadece iyi beslenme geçmesi için yeterli olabiliyor ama asla tamamen kurtulamıyorsunuz roaccutan kullanan tanıdıklarımda bile sonrasında yeniden çıkmıştır.

7 temmuz 00:13


305. ergenlikten beri benimle olan ama üniversite ile birlikte coşan ve depresyona girmeme +1 sebep. roaccutane kullanmak hariç yapılabilecek her şeyi yaptım ama bir sonuç yok. ekim gibi başlarım herhalde ama o da çözüm olmayacak gibi, umudum kalmadı çünkü. artık makyaj yapasım bile gelmiyor değmez diye.

6 temmuz 21:53

304. ergenlik dönemimden beri göbek adım olmaya aday. ergenlik bitince geçer dediler de yok arkadaş. doktor doktor gezdim farklı bir problemden de kaynaklı değilmiş. bekliyoruz bakalım nereye kadar benimle olacaklar :(

6 temmuz 17:11

303. regl habercisi sıpa

6 temmuz 02:59