girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (310)
  • medya (3)

310. sanırım sonunda kurtulduğum şey. roaccutane tedavim yeni yeni bitiyor, artık bir tane bile görmek istemiyorum. sal beni artık gençliğimi çürüttün.

30 ağustos 11:44

309. Süslüler,

Deniz suyu (bol tuzlusundan) ciddi anlamda kurutuyor. Tam 4 gündür denize giriyorum, en az 3 tane aktif sivilceyle gelmiştim (ki 3 güne adet olucam) kurudular. 

30 ağustos 10:36

308. roaccutane dahil piyasada reçete edilen tüm ilaçları kullanmama rağmen yeniden çıkmaya başladılar. başka bir sağlık sorunum da olmadığından artık kabullendim ne yapalım ben de böyleymişim diyorum.

30 ağustos 00:54


307. Çay ağacı yağı mucizevi iksiridir

29 ağustos 20:03

306. hiç derdini çekmediklerim, alnıma yuva kurmuş durumda küçük küçük bir dolu sivilce hücum edince sinirden yoldum ben bunları. şimdi de yara bere oldu arttıkça artıyor. sürekli temiz tutuyorum, antibiyotik krem sürüyorum yıkarken kil sabunu kullanıyorum yok. fotoğraflarda photoshop kullandıracak kadar kıllandırdılar beni...

29 ağustos 20:02

305. yine geldi tipine tükürdüklerim. bir süredir pek ortalarda gözükmüyorlardı gayet mutluydum ben de cildim kendi kendine düzeliyor galiba diyordum ama bugüne kadarmış...

neler neler denemedim. doğal yöntemlerden tutun da the ordinary, mario badescu ürünlerine kadar denemediğim şey kalmadı. hayır hiçbir şey mi fayda etmez ben anlamıyorum. cidden ne yapacağımı hiç bilemiyorum şu an sivilceler yüzünden. okullar açılacak temiz bir ciltle başlarım diyordum ama yine olmadı.

artık son çare olarak hiç istemesem de roaccutane tedavisine başlayacağım. cildimi saldım olmadı, bakımlara boğdum olmadı bakalım retinoik asitli bir hapa ne kadar dayanabilecekler.

roaccutane tedavisine başlayınca adım adım girdimi düzenleyeceğim artık çok yoruldum bunlardan. hem bana da moral olur gün gün iyileştiğini görmek(gizlinot: umarım). gerçi roaccutane da bir anda yüzü sivilce bastırıyormuş ama, what more could i lose?

29 ağustos 19:41

304. Teyzemden öğrendiğim iki yöntemi söylemeye geldim, umarım işe yarar. Yöntemlerin ikisi de sivilce şişkinliğini ilk farkettiğiniz andan itibaren sivilce kuruyana kadar -eğer kurursa tabi, her sivilcede işe yaramayabiliyor- gece yatmadan bölgesel olarak sürerek kullandığım yöntemler.

1-bildiğimiz beyaz hacı şakir sabunu ıslatıp parmağımızla sabunu hafif ovarak kremsi bir yapı elde etmek. Bunu gözenekleri çok tıkamamak adına incecik sürmek.

2-bebek pişik kremini yine ince tabaka halinde sürmek. İçindeki çinko sayesinde işe yarıyor.

25 temmuz 13:24


303. bana senelerdir çektiren illet. daha önce birçok ilaç kullandım. hiçbiri fayda etmeyince son çare olarak roaccutane kullandım. gerçekten de cildim pürüzsüz oldu, bu benim için çok mutluluk vericiydi. ancak yalnızca 2 ay sürdü. ilaç bittikten 2 ay sonra o pütür pütür bir türlü kurtulamadığım sivilcelerimle yeniden karşılaştık. tekrar roaccutane kullanmak istemiyorum çünkü yıldım artık. şu sıralar doğal elma sirkesi ile maden suyu karışımını sabah akşam sivilceli bölgelerime sürüyorum, yarım saat bekletip yıkıyorum. faydası olduğunu gözlemliyorum. ama bu sıcakta sirke kokusuna daha ne kadar tahammül edebilirim, işte o tam bir muamma...

edit: tatile çıkıp da denize girince ilginç bir şekilde bütün pütürcüklerim yok oldu. daha önce hiç böyle olmamıştı şaşkın ama mutluyum.

25 temmuz 12:16 8 ağustos 14:22

302. Psikolojik olarak insanı mahveden şeydir. Herkeste farklı nedenlerden dolayı çıkar. Eğer şanslıysanız nedeni bulunur ve ona uygun bir tedavi görürsünüz. Ama benim gibi gittiğim her cildiye işe yaramayan kremler verip gönderiyorsa işiniz zor. Sivilcenin toplumda kirlilik pislik örneği olarak gösterilmesi de berbat bir şey. Sivilceli bir insan görünce 'bu da yüzünü hiç yıkamıyor' etiketi yapıştırılması çok yanlış. Lütfen insanları kırmayalım.

25 temmuz 12:06

301. yanaklarımda ağrılı ve büyük sivilceler çıkıyor son 4 5 aydır bu şekilde. stres gerçekten çok etkiliyor fakat ne yaptıysam geçmediler bir türlü. ten ürünlerini bırakmaya karar verdim ben de. her gün yüzümü güzelce temizleyip nemlendiricimi sürüyorum, makyajımı temizlemeden asla uyumam ama bir türlü geçmiyor sivilcelerim.

25 temmuz 11:33