girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (308)
  • medya (3)

308. Herkes bebek gibi suratıyla gezerken ben ergenliğimde bile çıkarmadığım kadar sivilce çıkarıyorum. artık peşimi bırakmasını istediğim oluşum. Sal beni nolur:(

7 temmuz 12:07

307. kanımca hiç bir zaman geçmeyecek her zaman ufak tefek de olsa çıkacak olan pürüzlü mikrop yuvalarıdır. Bazı şehirlerin havası, deniz suyu, dermakozmetik ürünler veyahut sadece iyi beslenme geçmesi için yeterli olabiliyor ama asla tamamen kurtulamıyorsunuz roaccutan kullanan tanıdıklarımda bile sonrasında yeniden çıkmıştır.

7 temmuz 00:13

306. ergenlikten beri benimle olan ama üniversite ile birlikte coşan ve depresyona girmeme +1 sebep. roaccutane kullanmak hariç yapılabilecek her şeyi yaptım ama bir sonuç yok. ekim gibi başlarım herhalde ama o da çözüm olmayacak gibi, umudum kalmadı çünkü. artık makyaj yapasım bile gelmiyor değmez diye.

6 temmuz 21:53


305. ergenlik dönemimden beri göbek adım olmaya aday. ergenlik bitince geçer dediler de yok arkadaş. doktor doktor gezdim farklı bir problemden de kaynaklı değilmiş. bekliyoruz bakalım nereye kadar benimle olacaklar :(

6 temmuz 17:11

304. Kaderde varsa bu illet, roaccutane falan bir işe yaramıyor. 

6 temmuz 16:34

303. regl habercisi sıpa

6 temmuz 02:59

302. Yazın güneş kremi kaynaklı sahip olduğum sivilcelerdir. Genelde hazırlıksız yakalanırım. Şuan ailemle tatildeyim tester olarak yanıma aldığım innisfree güneş kremi alnımda sivilceye sebep oldu. Cosrx markasının sivilce bantları ne yazık ki kendi evimde kaldı. Bundan sonra acil durumlar için çantamdan kesinlikle ayırmayacağım. Bu bantlar genellikle zor çıkan, deri altında ağrıya sebep veren kistik sivilcelerde çok etkili, ilk gün içindeki iltihabı çekip dışarı çıkarıyor sonraki gün tamamen geçiriyor.

Ben (link: http://cosmetic-love.com?rfsn=1023923.cf0aa2&utm_source=refersion&utm_medium=affiliate&utm_campaign=1023923.cf0aa2 cosmetic-love) adlı siteden alıyorum

3 temmuz 17:16 3 temmuz 17:17


301. 21 yaşındayım.17 yaşından beri uğraşıyorum.Kimi zamanlar çok düzeldi,kimi zamanlar beni ağlama krizine soktu.Ama 4 yıldır ya bu kızın ergenliği bitti biz artık gidelim demedi.Çok sadıktır kendisi.Ama ben yıldım hala uğraşmaktan hala yüzüme merhem sürmekten.Sürekli deri üstü çıkması yetmedi bi de deri altı çıkmaya başladı.Galiba eylül ayında roaccutane ye başlayarak bu dostluğu bitiricem.Çok kararsızım tedirginim ama çok sıkıldım :((

3 temmuz 09:36

300. sivilceler hakkında artık "tevekkül" felsefesini benimsedim ben. benim nasıl bir cilt bakımı uyguladığımdan, nasıl beslendiğimden neredeyse tamamen bağımsız olarak cildimde sivilce oluşuyor. burada sivilce oluşmaması için nelere dikkat etmek gerekir, ne yemek ne içmek ne kullanmak gerekir sayfalarca yazabilirim ama yanaklarım sivilce dolu bu sırada.

yaşım 25 oldu, artık ergenlik bitmeli diyorum ama hala aynı. bir süre düzgün gitse regl öncesinde yine sapıtıyor cildim. dikkat etmekten yıldım gerçekten. hormonlar diyorum.allah böyle yaratmış yapacak bir şey yok. hiç özen göstermediği halde sivilce sorunu yaşamayan bir sürü insan var.

yine boş bir girdi olmasın diye ekleyeyim, yine boş zamanımda sivilce hakkında okumlama yaparken(gizlinot: swh) ekşide bu konuda detaylı bir yazıyla karşılaştım, (link: https://eksisozluk.com/entry/78036396 buraya bırakayım.) bunların hepsine dikkat ediyorum bu arada.

21 haziran 21:08

299. bu aralar sivilcelerin artış dönemi mi nedir tüm ana başlıklar hep sivilce ile ilgili haha

bugün iki sene sonra birdaha dermatologa giderek artık kurtulmayı umduğum şey.

antibiyotik, isotrexin reçetesi ile birlikte bir güneş kremi önerisi bir de bu jel yüzünden kurumuş cilt için krem önerisiyle devam edeceğim.

onun dışında avene'nin yüz yıkama jelini kullanıyorum.

doktorun tavsiyeleri sonuç gösterir/göstermezse editlerim. ^^

6 haziran 21:49