sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (315)
 • medya (6)

315. Yine soluğu burada aldığıma inanamıyorum bıktım ben artık bu sivilcelerden. Ağır İlaç kullanacak kadar yoğun sivilcelerim yok.ancak birkaç büyük sivilce benim sürekli elimle oynamam sayesinde sürekli yara haline gelip göze batıyor. Nemlendirici sürüyorum sivilce yapıyor, gül suyu sürüyorum sivilce yapıyor. Sivilce karşıtı la roche posay effaclar duo kullanıyorum ona da sivilce yapıyor. Çözümü ben bulamadım. Şu derinin altını bir kazısam içim rahatlayacak. Off süslüler of, takığım ben bu ifrite.

7 mart 20:36

314. bu illet yüzünden 13 - 14 yaşlarımı hatırlamak dahi istemiyorum. ergenliğe daha yeni yeni giriyorsun, vücudun bir sürü hormon değişikliğiyle savaşıyor, kendinde olan değişiklikleri kabul etmeye çalışıyorsun, bunların üstüne yüzün resmen mayın tarlasına dönmüş, aynaya dahi bakamıyorsun.

yüzümdeki sivilceler yüzünden yaz tatilinde bir iki ay evden çıkmadığımı biliyorum. üstüne üstlük ne zaman dışarı çıksam bilinçsiz, düşüncesiz insanlar yüzüme uzuuuun uzun bakıp “ayyy nolmuş yüzüne seniiiiin” diyip acıyarak bana kocakarı ilaçları, saçma saçma maske tarifleri veriyorlardı. 13 - 14 yaşlarındaki bir kızın bunlardan ötürü ne kadar özgüven eksikliği yaşadığından bahsetmeme gerek yok sanırım.

şükürler olsun doktora gittim ve verdiği kremler sayesinde o iğrenç günleri geride bıraktım. şimdi de ufak tefek izleri kaldı ama buna da şükür deyip önüme bakıyorum.

siz siz olun sokakta gördüğünüz henüz ergenliğe yeni girmiş, yüzünde sivilceler olan kızların yüzüne öküzün trene baktığı gibi bakıp onların sinirini bozmayın. bunun ne kadar kötü bir şey olduğunu çok iyi biliyorum çünkü.

4 mart 21:35

313. İlk resimden sonra 10 gün geçti ve rutinime yeni ürünler ekledim bu sürede.cildim iyiye gidecek derken daha çok kızardı ve yeni sivilceler çıktı.cilt bakımına resmen servet veriyoruz ve sonuç sıfır.bazen hiçbirşey süresim gelmiyor.Yarın the ordinary ürünlerim gelecek.salisilik asit ve niacinamide 10 + zinc 1.artık onları sürmektende korkuyorum.karmadan yağlıya dönük cildime neyi nasıl süreceğimi şaşırdım artık :(

Tavsiyeleri olan varsa dinlerim seve seve

ilgili medya:
1
4 mart 20:38

312. Son iki yıldır yüzümün içine eden meret. Doktor pcos kaynakli oldugunu söylüyor ama doğum kontrol hapı kullanamıyorum.

Bir de lanet olası izleri var. Sıksan izi kalır ellemesen hem kistik kistik orada durur hem kızardıkça kızarır.

Başımda büyük dertler var ama dün bir şeyi degistirme şansım olsa neyi değiştirirdim diye düşündüm. Sivilcesiz olmakmış en büyük dileğim. Güneşten nefret etmek zorunda kalmamakmış. Yanaklarımdan utanmamakmış.

Çok yoruldum sözlük çok. Herkesin sormasından, akıl vermesinden...

3 mart 19:30

311. birine beddua edecekseniz eğer geçmeyen kistik sivilcelere gömül deyin yeter başka bir şeye gerek yok. zaten o sivilceler kişiyi öldürmekten beter edecektir süslü kardeşlerim.bende birinden bu bedduayı aldığımı düşünmeye başladım. resmen bir organım olan sivilcelerim var. ne ilaçlar ne jeller kremler neler neler denedim ama olmuyor.artık değiştiremediğimi kabul edeyim dedim ve sivilcelere karşı bakış açımı değiştirmeye çalışıyorum bu aralar. (''yakışmıyor da değil keretalar ya'' gibi)

24 şubat 19:09 24 şubat 19:23

310. öleyim de kurtulayım demeye geldim. sıkmazsın asla geçmez, söndürmeye uğraşırsın. sıkarsın izi geçmez, izini gidermeye çalışırsın.inatla çıkmaya devam eder dermatologa gidersin krem yazıp gönderir bir işe yaramaz. yeterrr

23 şubat 22:57

309. Bu yaşıma kadar (24) çıkmamış olup aa biz lovemedoyu atladık diyerek şimdi çıkmış olandır. Dört beş ay değişik bölüm ve doktorlara gitmemin ardından iyi bir araştırmayla bugün işinin ehli bir doktorla tedavime başlamış bulunmaktayım. Süreç zorlu, uyulması gerekenler de zor ama umarım doktorumun her dediğine uyup bunu güzelce atlatacağım. Bana uygun görülüp verilen İlaçları görsele ekliyorum

ilgili medya:
1
22 şubat 23:45

308. Bıktım senden artık ne yesem çıkıyorsun ne sürsem kusuyorsun tepki verip baş gösteriyorsun ne yapacağımı şaşırtıyorsun!! Bu ara senden kurtulma çözümünü la roche posay effaclar da buldum o da beni bağımlı etti bir sabah az süreyim yine çıkıyorsun!!biz seninle nasıl anlaşıcaz söyle bana?

5 şubat 00:33

307. Yıllardır kurtulamamıştım. Taa ki roaccutanea kadar! Yani evet çok çok azaldıkları oluyordu. Yıllardır dermatoloğuma bir servet bayılıyordum. O ilaca başlamak son çareydi benim/bizim için. Ne kadar krem,jel,losyon varsa kullandım. Ne kadar antibiyotik varsa içtim. Hepsi geçici çözümler oldu. Roaccutane kullandım 7 ay 20 mg olmak üzere. Sivilcelerim geçti. İlacı bırakalı 6 ay oldu. Maalesef yüzüm yeniden yağlı yapısına geri döndü ama sivilceler yok. Neyse buna da şükür! (gizlinot: Her ergen bir gün roaccutane’ı tadacaktır)

4 şubat 23:52

306. Ne yaparsam yapayım kurtulamadığım belalımdır.

4 şubat 23:29