yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (326)
  • medya (6)

  326. Yanak bölgemde ağrılı ve ciddi akne sorunum vardi. Bundan bir yıl önce ilaç kullanıp kurtulmama rağmen tekrar nüksetti. Doktora gittim tekrar düzenli ilaç kullandım yine geçmedi. Bende sinirlenip hiç bir şey kullanmamaya başladım. Son iki haftadır yüzümü sadece su ile yıkıyorum. Havlu yerine peçete ile hafif nemini alarak kuruyorum. İki üç günde bir de krem Sürüyorum. Sivilcelerim kurumaya başladı ve pütürleri gitti. Suan izler kaldi sadece inanmadim gerçekten. Benim size tavsiyem iyi beslenip, cildinize çok ürün kullanmayın. Ben normal ciltliyim. Yüzümde uyandığımda bir yağlanma oluyor oda yıkayınca geçiyor normal su ile. Çok Kuru hissettiğim zaman nemlendiriciler sürüyorum. Evde olduğumuz için de makyaj yapmadim. Böyle böyle sivilcelerim geçmeye başladı. Artık doğal bakima yönelmeye başlayacağım. Her şeyin kandırmaca olduğunu düşünmeye başladım. Cilt bakımı yapmaya bayılırım. Fakat yapmayınca cildimin daha iyi olduğunu fark ettim.

  3 mayıs 18:08 13 mayıs 15:18

  325. Bazen geçen bazen geri gelen sadık illetim.çenemde,alnımda ve burnumda hiç çıkmamasına rağmen sadece yanaklarıma doluşuyorlar.bildiğim kadarıyla sebebi fazla şeker tüketimi.uzun zamandır bir parça çikolata bile yemedim.tatlıdan uzak duruyorum.çaylara vs şeker atmıyorum.hatta meyveyi bile sınırladım.ama ısrarla ordalar.hormon değerlerim normal.ama bugüne kadar sivilceye hep basit bir problemmiş gibi baktım.daha yeni aslında hayatımda birçok eksik ve yanlış hareket olduğunu fark ettim.henüz bunları yapmaya başlamadım ama buraya yazarsam daha kolay alışkanlık edinirim diye düşünüyorum

   Temizleyici olarak dermokozmetik ürünlere yönelmeyi düşünüyorum

   Günlük içtiğim su miktarını artırmam gerekiyor ben çok az su içiyorum

  Uyku saatlerimi düzenli ve yeterli ayarlamam gerekiyor çok geç yatıyorum

  Uzun zamandır spordan uzağım yeniden düzenli spora başlamam lazım 

  Çok fazla süt ve süt ürünleri tüketiyorum azaltmam lazım 

  Çok stresli bir hayatım var.biraz olsun kendimi yatıştırmak için kitap okumaya yönelmeyi düşünüyorum

  Umarım bu şekildeki değişikliklerden fayda görebilirim:)(gizlinot: Ekstra tavsiyeler bekliyorum:)

  25 şubat 14:54 25 şubat 14:57

  324. vaktinde çok çekmiş olduğum durumdur. sadece yüzümde değil; sırtımda, göğsümde, kollarımın üst kısmında da vardı. lise çağım bununla mücadeleyle geçti. (no: 1124586) girdimde bahsedince ve tatlı bir süslüyle de mesajlaşınca aklıma geldi, pcos'un başıma açtığı dertlerden biridir. o zaman pcos'un p'sini bilmez, bunu yalnızca genetik bir durum zannederdim. 15 yaşında başlayıp depresyonu tetiklemesi nedeniyle ara verdiğim roaccutane tedavimi 17 yaşında tamamlamamla büyük ölçüde kurtuldum. şimdi arada çıkan iki üç tane sivilce artık gözümde büyümüyor.

  sivilceli ciltlerin bakımı konusunda aslında çok da fazla bilgi sahibi değiliz, özellikle de ergenken bir an evvel kurtulmak için oradan buradan duyduğumuzu uyguluyor, işe yaramaması hâlinde daha büyük sıkıntı içine giriyoruz. bu sıkıntılar da sivilce tetikleyicisi oluyor. uykularınız kaçıyorsa uykusuzluktan da sivilce sahibi olabilirsiniz örneğin.

  bir de sivilceye bir sorun olarak yaklaşmakla beraber, sivilce/akne eğilimli cilt diye bir gerçek olduğunu kabul etmeli, bu sivilceleri öldüresiye kurutmanın bir çare olmadığını anlamalıyız. zirâ içten gelen bir durumdur. temizliğe, beslenmeye, su tüketimine dikkat etmemiz gerektiğini zaten biliyorsunuz. sivilce çıkmayan her cildi temiz sanmayın, temizlikle kuruluk aynı şey değildir. makyajıyla uyuyan sivilcesizlerin "yüzünü yıkarsan geçer"(gizlinot: başıma çok geldi. )ayarındaki bayat tavsiyelerini kendilerine saklamalarını söylemekten çekinmeyin.

  24 şubat 19:03


  323. ergenlik zamanımda sivilcem hiç yok gibi bir şeydi. yüzüm bebek gibiydi, arada çıkıyordu ve kısa bir süre içinde iz kalmadan geçiyordu. bu yıl 22 yaşına gireceğim, hiç çıkarmadığım kadar çok sivilce çıkarıyorum. hani ellemezsen geçer olayı vardır ya, hiç ellemediğim takdirde haftalarca durabiliyor o sivilceler. pms döneminde hele azıyor iyice ama benim en çok şikayetçi olduğum şey alnımdaki pötür pötür olanlar. o kadar çirkin görüyorum ki onları, fondöten sürdüğümde alnımı kapatarak falan geziyorum. cleocin t'ye başladım.(gizlinot: güncel olarak doktora gitmedim, önceki gidişimde bunu vermişti, şu an kafama göre başladım) her gece uyumadan önce yüzümü temizledikten sonra süreceğim, ikinci günümdeyim. henüz azalma fark etmedim ama fark edersem burayı güncelleyeceğim.

  6 şubat 11:07

  322. 22 yaşımın sonlarında beliren iğrenç oluşum. artık ergenlik aknesi de değil, yetişkin aknesi olduğundan endişeliyim. ekim 2019'dan beri yüzümün her yerinde ufak ufak belirdiler. benimki fungal akne ve hiçbir şekilde önüne geçemiyorum, çok mutsuzum. dermaroller yapacaktım, onu da aktif sivilcem olduğundan yapamıyorum. aynalara küstüm. makyaj yapamaz oldum. yüzüne bok sür geçecek deseler yapacağım, o derece çözüm yöntemi arıyorum. 

  6 şubat 05:15

  321. Dışardan alınan ilaçlar bir yana. bence geçmesini sağlayacak en önemli iki şey; stressiz yaşam ve düzenli + 8 saatlik uyku. geçen senelerde yüzümde epey sivilce çıkmıştı. bu sene 8-9 saat uyuyorum, stresim geri planda ve yüzümdeki sivilceler, ilaç kullanmışım gibi azaldı.

  stresi olabildiğince arka plana atıp, uykumuzu düzenli alırsak; en azından yeni sivilcelere sahip olmayız diye düşünüyorum.

  16 ocak 15:03

  320. sırtta çıkan türünden çektiğimdir. hem de ağrılısından. üstelik leke de kalıyor. nasıl kurtulunacağını bilen morartsın beni.

  27 aralık 2019 20:09


  319. Sivilcelerim hep yüzeyseldi, derken yanağımda çıban gibi bir şey çıktı ve geçmiyor. Rabbim yardım et

  27 aralık 2019 20:01

  318. 13 yaşımdan beri çektiğim illettir, bu ukteyi doldurmak istiyorum.

  17 yaşında roaccutane tedavisi gördüm tabi öncesinde gitmediğim cildiye denemediğim losyonlar, kremler, jeller kalmadı. Kısa vadede etkili fakat uzun vadede yüzüm tekrar sivilceli haline geri dönüyordu.

  Roaccutane sayesinde büyük bi kısmından kurtuldum şu anda 22 yaşındayım hala regl döneminde, yağlı şeyler yediğim anda yüzümde üçer beşer tekrar beliriyorlar. Kesinlikle geri dönmüyor diye bi şey asla yok.

  Daha ne kadar yaşayacağım böyle 9 yıl olmuş ???

  21 aralık 2019 00:14 20 ocak 19:49

  317. bu konuya dair öğrendiğim tek bir şey varsa o da bu arkadaşın kafasına göre davrandığıdır. en garanti çözüm yolu ilaç kullanmak gibi gözükür ama o bile garanti değildir. Bende de ergenliğe girdiğim zamanlarda başladı yaş oldu 22 hala devam ediyor, eminim ki 30 larıma geldiğimde de devam ediyor olacak. Hayatımda hiçbir şeyin değişmediği zamanlarda bazen sakinleşiyor bazen çıldırıyor, asla anlam veremiyorum. İllet oluyorum kendisine illeeeet bi sal artık yakamı düş peşimden nolur ya...

  20 aralık 2019 19:50