sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • medya (0)

1. watpadd de bu senaryoya benzer milyonlarla kitap bulabilirsiniz. Bu tarz erkekler, bu tarz akıllı ama aptal kadınlar, güzel adam güzel kadın al sana dizi. Youtube a videoya denk geldim adam kadının açık olduğunu iddia ettiği kıyafetiyle ilgili konuşuyordu o kadar yorucu ve o kadar sıkıcı ki bunlar tez zamanda reyting kurbanı olmalı gerçi arka plandaki ekibin işsiz kalması durumu canımı sıksa da bu tarz dizilerin ekranda olmasına tahammül edemiyorum.

1 kasım 2017 16:15

2. bu dizideki başrol karakterin kendisine her türlü şiddete uğratan kişiye aşık olacağını bilmek beni acayip rahatsız etmekte, senaristlere sormak isterim neden? Diğer kadın karakterlere de ikinci insan muamelesi yapılması da deli etti.Umarım bu şekilde gitmez yoksa hadi by

1 kasım 2017 23:05

3. Bir sene önce bir yazı okumuştum dizilerin insanların üzerinde yarattığı etki üzerineydi. Internet vs ne kadar gelişirse gelişsin her kitleye ve her eve direk etki ettiğinden televizyon ve diziler daha önemli rol oynuyor insan üzerinde. Daha çok izlenmek uğruna, acı katmak için, milletimizin gözyaşı ve hırçın aşk sevmesi üzerine gittikçe artan bir dalgayla geliyor böyle diziler. Çok basit bir örnek vermek gerekirse ülkemizde tecavüz, taciz, ensest her gün bir aileye acı düşürürken Kırgın çicekler diye bir dizide kız üvey babası tarafından tacize uğradığında annesi bu kıza inanmıyor. Bunu izleyen bir çocuk babası tarafından ya da başkası tarafından tacize uğradığında ya annem inanmazsa diyebiliyor. Her çocuk, her anne, her aile ne yazık ki bilinçli değil dizilerde olanları gerçekmiş gibi düşünebiliyor. Bu kadar hassas bir konu üzerinden de artık prim yapılmaması gerekiyor. Gelelim bu diziye geçdn gün youtubeda birce akalay'a adamın benden izinsiz düsünemezsin tarzı bağırdığı videoya denk geldim. Altındaki yorumları açın okuyun ne kadar güzel, ay aşka bak, keşke biri beni böyle sevse bilmem ne bilmem ne.... 14-15 yaşındaki kızlar gerçek sevgiyi bu sanıyor. Sevgilisi ona şiddet uyguladığında kıskandı diye mutlu oluyor. Konu mu yok? Yaratıcılık mı yok? Millet uzaya gidiyor, kalpsiz yaşıyor, yapay organlar yapılıyor biz hala bir arpa tanesi kadar yol alamadık. Basit değil arkadaşlar biz saçma, aptalca diyoruz televizyonu kapatıyoruz ama bunlara inanan, bunlar gibi olacağını sanan insanlar var. Çocuklar daha ötesi berisi yok. Her şeye inanırlar. Dizilerin tecavüz sahnelerine bakın kadın hep olmaması gereken yerde gibi gösteriliyor, ya bacak dekoltesi ya göğüs dekoltesi görünüyor onu giymese, orada olmasa o tecavüze uğramayacak gibi o adam asla suçlu değil gibi. O yüzden bir yıl önce öldürülen Dilay gül'ün annesi kızım açık giyinmemişti, o yoldan dersi geç bittiği için geçmişti dedi. Kulaklarımla duydum bir annenin en çaresiz cümleleri bunlar. Dikkat edilmesi gerek, izlenmemesi gerek, çekilmemesi gerek, oynanmaması gerek. Yok olmaları gerek.

2 kasım 2017 11:37

4. Şu wattpad hikayelerinden beri belli bir kitlenin şiddeti aşk sandığını biliyordum.e ben bunu biliyorsam senaristler benden önce biliyordur diye düşünerek ve maddiyatçı  bakmaya çalışarak dizilerdeki kıskançlıkları adamlar para için yapıyor sen sinirlerini bozma diyordum kendi kendime,tv dizileri izlemediğim için de üstünde durmuyordum.sonra ben de youtube’da birce akalayın kıyafetine karışılan sahneyi gördüm.o an şalterlerim attı bunun parayla falan açıklaması olamaz çünkü.ayrıca ne giyerse giysin farketmez altını kat kat çiziyorum ama o kıyafette de kızılacak hiçbir şey yoktu,o kıyafete kızan bizim ne giymemizi istiyor onu da anlayabilmiş değilim .fatmagülde tecavüzü özendiyor diyenler bu dizilere neden ses çıkartmıyor?birce akalay gibi bir kadın para için böyle bir dizide nasıl oynuyor?iyice tiksindim dizi sektöründen.zamanında hazal kaya sanırım ferihayı oynarken bekaret raporu istenecek diye diziden çıkmıştı.bu dedikodu gerçek midir doğru mudur bilmiyorum ama biraz “aydın” olarak bahsettiğimiz oyuncuların bu şekilde davranması lazım ki senaristler oynatacak oyuncu bulamasınlar

2 kasım 2017 11:56

5. geçen akşam, adamın, kadının kıyafeti ile ilgili konuştuğu, kadına psikolojik şiddet uyguladığı sahnesine denk geldiğim ve gözlerim açık bakakaldığım dizi.

az önce bir haber kanalında tesadüfen, bir CHP milletvekilinin, bu diziyi aynı sebeple RTÜK'e şikayet ettiği ve senaristlerin de diziden ayrıldıkları ile ilgili bir haber okudum.

(link: http://t24.com.tr/haber/siyah-beyaz-askta-senaristler-istifa-etti,480363 link)

hatta dizide bir ensest ilişki sonrası doğan çocuklar şüphesi de varmış galiba ama bu hafta yayınlanan bölümde ilişkinin ensest olmadığı ortaya çıkmış falan filan.

konusu ve işlenişi itibariyle birden fazla falsosu olan; kadına gerek psikolojik, gerekse fiziksel şiddetin, kadının erkeğin sevk ve idaresinden çıkamayacak, ikinci sınıf insan olduğu yönündeki iğrenç algının böyle yaygın kabul gördüğü ve bu kabulün arttırılıp, normalleştirilmeye çalışıldığı türk toplumu gibi bir toplumda, böyle bir dizide oynayan oyuncu da böyle bir yapımdan para kazanmaya çalışan ekip de mümkünse aç kalsın diye düşünüyorum. bu insanlar, böyle bir şiddet gösterisini meşru göstermeye önayak olacağına (çünkü ilerleyen bölümlerde bu zorba maganda, kadının aşık olduğu adama dönüşerek izleyici tarafından tam onay alacak) işsiz kalsın, kesinlikle daha iyi. ne para için ne de başka bir çıkar için, böyle bir yobazlık, böyle bir şiddet meşrulaştırılmamalı, çocuklara ve gelişmemiş zihinlere böyle mesajlar verilmemeli.

2 kasım 2017 16:26 2 kasım 2017 17:46