yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • oylar (9)
  • medya (2)
  2

  28. namıdiğer komedon çubuğu. evde kullanmak için almıştım. fakat doktorum kendi başıma kesinlikle kullanmamamı söyledi. ilk olarak, eğer doğru açıdan yapmazsanız ve cilt buhar gibi yöntemlerle yumuşatılmadığında kullanırsanız iz bırakma ihtimali çok yüksek. ayrıca metal yüzeyli olduğu için bakteri biriktirme ve taşıma olasılığı var. başta dezenekte etseniz bile, bir komedonu veya siyah noktayı çıkarıp cildin diğer yüzeyine götürürken her adımda temizlemek zorundasınız. çünkü bir iltihabı/kiri başka bir gözeneğe taşıyıp yayılmasına neden olabilirsiniz. ayrıca sürekli kullanımda gözenek çapında büyümeye neden olduğu da bir gerçek. sonuç olarak, problemli bir cildiniz varsa riske girmeyin. bilinçli olarak, tekniğini iyice öğrenerek kullanın.

  8 temmuz 23:24

  5

  27. Ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırıyorum ama şu an pandemi dolayısıyla aylardır gidemedim. Burnumda inanılmaz fazla siyah nokta var. Cilt bakımı yaptırdığım zaman ayda bir buhar banyosundan sonra sıkıyorlardı. Ben de bu yüzden kendim sıkmayı beceremediğim için bu aleti aldım ve iyi ki almışım. Mükemmel bir buluş bence. Sürekli uygulanırsa zaten gözenekler gevşer ve büyür ama kendisi sıkamayanlar kesinlikle edinmeli. Çok da acılı bulmadım ayrıca. Siyah noktalarım gözle görülür şekilde azaldı.

  8 temmuz 19:52 8 temmuz 21:31

  1

  26. asla siyah nokta ya da komedonlarımı çıkartmayı beceremeyip yüüzmün her yerini morartıp yara yaptığım alet.

  18 ocak 22:57


  25. Birkaç yıl önce cilt bakımı hakkında çok da bilgim yokken merak edip almıştım, birkaç kere kullanmışımdır. İyi ki de daha fazla kullanmamışım çünkü cilde zarar vermekten başka bir şey değil bu. Benim gibi dokunsan kızaran bir cilde sahip olanlar içinse daha da dehşet verici bir alet bu. Kullanmayınız, kullandırtmayınız.

  18 ocak 22:32

  2

  24. (bkz: Komedon çubuğu) da denir. Bir dönem ben de kullanmıştım ama hem çok can yakıcıydı, hem yüzümde çok iz bırakıyordu. Bir de çıkardığı ilhitapları oradan oraya taşıdığı, çok iyi temizlenmediği sürece hijyenik olmadığı için kullanmayı bıraktım.

  18 ocak 11:52

  1

  23. Bir kere kullandım ve bir daha da kullanmayacağım. yani bu kadar hantal kaba saba bir şey nasıl piyasaya sürülmüş anlamadım. bildiğin ucu yuvarlak demiri bastıra bastıra yüzünde gezdiriyorsun, yüzde iz bırakabilir, görenekleri genişletebilir ve daha bilumum deforme etkileri olabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum Kullananlar varsa kendileri bilir ama bence hiç sağlıklı değil. Ayrıca çok verimli de değil. Daha etkili yöntemler varken yüzümüzü çizmeye değer mi?bence değmez. Şahsi fikrim gereksiz bir ürün.

  18 ocak 01:04 18 ocak 02:40

  22. Özellikle yazları terden dolayı çok fazla komedon ve siyah nokta oluşuyor yüzümde. Makyaj yapınca da sanki aşırı sivilcem varmış da kapatmışım gibi pütür pütür görüntü oluyor. Bu durumdan çok sıkıldım artık peelingler vız geliyor. Dün minisonun minik setini aldım. İğne gibi ucu olan sivilce patlatma şeysi de var ama onu kullanmadım, kullanacağımı da sanmıyorum. Duş sonrası yüzümü 2-3 dk sıcak suyun buharında tutup komedon ve siyah noktalarımı temizledim. Sıkmaya göre çok daha kolay çıktılar ama sanki yine de yüzüme zarar verdi. Bitirince kekik suyunu bi pamuğa alıp yüzümü sildim ve çay ağacı yağı sürdüm. Düşününce şu an bi yüz derimin olması bile mucize gerçekten bi çamaşır suyu kalmış kullanmadığım. Sabah uyandığımda yüzümde sivilce yoktu ama baskı uyguladığın yerlerde kızarıklık vardı ama daha pürüzsüzdü. 

  3 temmuz 2019 11:20


  21. bağımlılık yapan alet. işe yarıyor mu evet ama genelde hızımı alamayıp tüm yüzümü delik deşik ediyorum. hatta bir keresinde hunharca bastırırken ucundaki yuvarlık şeyi kırmıştım :( o zaman durup ben napıyorum dedim ama sonra dayanamayıp yenisini aldım tabi. şimdi gerçekten gerekmedikçe kullanmamaya çalışıyorum, sadece içi çıktı çıkacak gibi olan siyah noktalara. sonuçta elle sıkmaktan iyidir.

  31 mart 2018 18:59 31 mart 2018 18:59

  20. the body shop'tan almıştım ben de geçen yıl. kullanması aşırı keyifli, bastırdığınız yerden iltihaplar çıkıyor. (bkz: siyah nokta temizleme videoları)

  ama birkaç ay sonra çöpü boyladı, çünkü o temizlediği gözenekleri o kadar büyüttü ki bir kaç tanesini aynaya uzaktan bakınca bile görebiliyorum. geri küçülmediler de kalıcı olarak krater oluşurdu yüzümde. çok üzgünüm ama elimin altında olsa zevkine kullanacağımı bildiğimden attım.

  11 şubat 2018 02:34

  19. maalesef cildimde morluk ve çil gibi lekelere sebep oldu.

  9 nisan 2017 18:53