yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (134)
  • medya (1)

  134. doğru cilt bakımı yapmaya başladığımdan beri kurtulamıyorum ve canımı sıkıyorlar. önceden hiç yoktu bu siyah nokta meredi. retinol, kil ve kimyasal peeling yapıyorum geçmiyorlar. yer edindiler burnuma. en sonunda bimden siyah nokta bandı alacağım o olacak, iyilik de yaramıyor bu cilde.

  bugün yaptığım araştırmalar sonucu birkaç maske deneyeceğim memnun kaldıklarım olursa editlerim.

  2 haziran 19:47

  133. karma yağlı bir cilde sahibim ve hiç sivilce problemi yaşamadım ancak siyah noktalar hep vardı. her yolu denedim bence en mantıklısı cilt bakımına gitmek veya duştan sonra aparatlarla siyah noktaları sıkmak. Bunu haftada veya 15 günde bir yapın süslüler. Tabi düzenli olarak jel ile yıkayıp toniklediğinizde zaten çok az artıyor. Ama kendi kendine geçmiyor siyah noktalar,sıkılmak zorunda. Gittiğim güzellik uzmanı da böyle söylemişti.

  15 mayıs 17:27

  132. ergeliğe girerken başta altınımda olmak üzere yüzümün pek çok yerinde çıkan noktacıklar. Yaşım küçük olduğu için, benim gözüme pek çarpmasalarda, çevremdeki insanların dikkatini çok çekerdi hatta teyzeler falan hemen sıkmaya çalışırdı. Cidden bir ara insanların stres topu muamelesi görüyormuşumda haberim yokmuş. Bu sırada annem kil maskesi, gliserin içeriği olan bir sabun ve yüz fırçası almıştı ama ben, sabahları kalkıp okula giderken yüz yıkamaya o kadar üşeniyordum ki bunları uzun bir süre kullanmadım, bahaneler yarattım, iteledim sonrasında yaz tatilinde, canım sıkıldı ve hafta iki kere kil maskesi, gece gündüz yüz temizleyicisi ile yüzümü yıkadım ve yıllardır yerinde duran, herkesin söz sahibi olduğu yüzümdeki siyah noktalardan eser kalmadı. Hatta insanlar o yaz sonrası beni görünce ilaç tedavisi olduğumu falan sanmıştı :) Hala kısa aralıklarla maskeye ara versemde haftada iki kil maskesi rutine devam ediyorum ve maskeyi çıkarırken yüzümü microfiber bezle siliyorum. Yüzümde göze çarpan hiç siyah noktam yok.

  15 mayıs 08:41 15 mayıs 08:43


  131. kil maskesi ve retinol kadar etki eden bir şey bulamadım daha. retinol kullandıktan bir iki gün içinde burnum pürüzsüz oluyor. kil maskesi de aynı şekilde ama etkisi daha geçici tabi.

  14 mayıs 20:04

  130. hep oradalar ama bazen varlar bazen yoklar kimyasını anlamış değilim rutinim de aynı hem

  bhalı su bazlı temizleyiciyle kötü görünümünü azalttığımdır (gizlinot: doa kozmetik aha/bha temizleyici kullandım. yalnız bu temizleyici asla köpürmüyor o yüzden köpük sıkan eski boş bi şişeye {sabun, temizleme köpüğü şişeleri} döküp sulandırdım çok güzel köpürdü. köpürtücü pres ya da lif de olur)

  14 mayıs 19:13 14 mayıs 19:14

  129. yıllardır kurtulamadığım tek cilt sorunumdur. her hafta peeling yapıyorum, her gün yüzümü temizleyip nemlendiriyorum, pandemi nedeniyle de ayda yılda bir makyaj yapıyorum artık ama yok bir türlü olduramadım. kurtulmak için yöntem ve ürün ararken "siyah noktalara bha iyi geliyor" cümlesini her yerde görüyorum, bha içeren ürünlerin yorumlarını okuduğumda ise hep "siyah noktalarda işe yaramadı" yorumu var. e ilk kim gördü siyah noktaya olan etkisini bunun?!?! :D

  the ordinary'nin meşhur kırmızı bir ürünü varmış ama trendyolda bir sürü sahte ürün yorumu yapılmış, kaldı ki fiyatı da 275 lira civarında. işe yaramama ve hatta sahte çıkma ihtimalı olan bir şeye 275 lira vermek de çok riskli. ömrümün sonuna kadar siyah noktalarla devam edeceğim sanırım :D

  24 nisan 12:13

  128. Burnumda, çok büyük olmamakla beraber, gayet kötü görünen cilt problemi. En fazla 3 kere siyah nokta bandı kullanmışımdır, gözenek sorunu yaptığı için mecbur kalmadıkça kullanmadım. Hele bazı sözlük platformlarında burun üzerinde tüy çıkmasına neden olduğunu söyledikleri için, bu bantları eve bile sokmamaya çalışıyordum.

  Komedon aleti aldım, bugün banyodan sonra burnumun üzerindekileri çıkarabildiğim kadar çıkardım ve o an fark ettim ki burnumun üstünde, küçük siyah noktalar sandığım bazı ince ve siyah tüyler var. Çok şükür ki bantlarla çekip daha kalın tüylere dönüşmesine neden olmamışım...

  24 ocak 16:54 24 ocak 16:54


  127. hassas ve kuru ciltler asit kullanamıyor, peeling yapamıyor, maske deseniz zar zor :( ne yapacağız?

  tanım olarak hassas ciltlerin kurtulamadığı cilt problemi :(

  10 haziran 2020 00:54

  126. Tatile gidip denize girdiğim zaman 3 günde esamesi kalmayan şey. Başka hiçbir şey deniz suyunun yerini tutmuyor :(

  10 haziran 2020 00:33

  125. gözeneklerim geniş olduğu için kendimi bildim bileli en büyük cilt sorunum bu. bu sene asit kullanımına başlamadan önce diğer çözümlerden pek de bir fayda görememiş ve memnun kalmamıştım. fiziksel peelingler o anlık çözüm üretiyor ve bence asla tam olarak temizlemiyor. şu an için cosrx bha blackhead power liquid ve the ordinary lactic acid %5 + HA %2 ürünlerini kullanıyorum ve çok memnunum. bu konudan muzdarip olan herkesin asit denemesini öneriyorum, farkı çok ama çok göreceksiniz.

  31 aralık 2019 13:04