girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (155)
  • medya (12)

155. Doğalına bayıldığım, boyaysa avam durma ihtimali en fazla olan saç rengidir benim için.

3 kasım 15:51

154. lisedeyken saçımı bu renge boyardım. Önce loreal casting creme gloss serisi geçici diye karadut siyahı rengine boyadım, yeterince siyah gelmedi ve aktı. Altı ay sonra 3 numaraya boyadım, ilk başta hoştu ama o da akınca iyice çıldırıp daha siyah olsun dedikten sonra saçımı 2 numara siyaha boyadım. Cilt alt tonum sıcak olduğundan mavi siyahı tercih etmemiştim. O iki numara boyadığım ilk hafta o kadar yapma durdu ki.. Parıl parıl parlayan , yapay, boya olduğu beş metre öteden belli olan, barbie'nin kız arkadaşı rakel'inki gibi bir siyah... E benim istediğim de bu değil miydi? evet, ama sonuçtan memnun kalmamıştım. Güzel duracağını düşünmüştüm. Yüz şeklim kare ve sert yüz hatlarına sahibim, o zamanlar ince ve kavisli kaşlarım da vardı. Bunlar siyah saç ile birleşince annemin tabiriyle 'her an birini bıçaklayacakmış gibi' görünüyordum.

Ayrıca siyah saç cilt ile kontrast oluşturduğu için cildi daha açık renk gösteriyor. Bu sayede seyrek kaşlarım, cilt lekelerim, sivilcelerim ve gözeneklerim daha çok ortaya çıkıyordu.

Her gün ayrıntılı ten makyajı yapıyordum bu yüzden. Sonra yavaş yavaş siyah aktı ve yerini koyu kahveye bıraktı, sonra ben beyaz sabundur boya akıtma maskesidir uğraşa uğraşa saçımı birazcık da olsa yumuşatabildim. Artık güneşte kızıllıklar görünüyordu, siyah siyah parlamıyordu, saçımın arasından ışık geçiyordu yahu. Bir daha da saçımı siyaha boyatmamaya yemin ettim, bana gitmedi.

ama bazı kadınlara o kadar çok yakışıyor. Annemin arkadaşı soğuk alt tonlu esmer ve saçını her seferinde 2 numara siyaha boyar ve ona o kadar o kadar yakışıyor ki... kadın latinler gibi oluyor. Diyeceğim o ki, riskli bir karardır geri dönüşü zordur. İyi düşünmelisiniz.

14 ekim 21:13

153. aklıma direkt friends’in monica’sı courteney cox’u getiren başlık. siyah saç+beyaz ten+renkli göz birleşiminin ölümcül bir güzelliği var yahu.

not: üçüne de sahip değilim...

14 eylül 21:35


152. Saçını siyaha devamlı boyayan ve kuru görüntüden yakınan arkadaşlarım,boyayı hazırladıktan sonra bir yemek kaşığı zeytinyağıyla tekrar karıştırıp uygularsa ışıltılı ve yumuşak bir sonuç alır.

 Hep özendiğim, ışıldıyorsa eğer gözlerimi alamadığım inanılmaz saç rengi. Ne var ki bende son derece basit ve peruk gibi durdu, kullanamadım. Ne zaman boyadıysam da avuç avuç saçlarımı döktü:(

14 eylül 16:19

151. doğuştan siyah saçlı olduğumdan(gizlinot: hatta küçükken lacivert gibi gelirdi güneşte baktığımda) ve çevremden duyduklarımdan dolayı saçlarımı başka renge boyatamam kesin yanar sanıyordum. meğer o boya olan siyah saçmış. saçlarımın uçlarını pembeye boyamak istediğimde öğrendim ki platine kadar tek seferde açılabiliyormuş. oryal birazcık yıpratsa da hevesimi almıştım 13-14 yaşlarımdayken. pembeleri kestirdiğimden beri yıllardır siyah siyah takılıyorum. memnunum.

14 eylül 13:40

150. cok kısa bir süre siyah dışında farklı bir renk kullandım. Simsiyah boyalı saçtan açık renk saça dönmek demek saçlarının parmaklarının arasından kayıp gitmesi demektir.. bu sebepten herhangi bir fikir değişikliğine karşı, tam simsiyah olmasada koyu kahve kullanıyorum. Beyaz tenliyim, herkese yakışan tek saç rengi bence..

14 eylül 09:52

149. yakışana tozunu attıracak saç rengidir. siyahında siyahı olan bir arkadaşım vardı tanrıca gibiydi. varsa bu renkte siyah saçlılar .oynamayın bence o renkle. bulursam benzer rengi eklerim.(link: https://www.suslusozluk.com/siyah-sa%C3%A7?tab=media&i=44728 ilgili medya)

14 eylül 08:32


148. Saç dediğin ya sarı ya siyah olur. Orijinal saçım kuzguni siyah saçımdaki beyazlar yüzünden asla kullanamadım o yüzden sarıya devam. Siyah saç kırmızı rujla çok güzeldir - herşeyle çok güzeldir yeri gelir vamp gosterir yeri gelir bebeksi. Ozledim :(

14 eylül 02:10

147. Boyanacaksa 4.0 4.1 gibi numaralarda boyanmali bence. Sayı küçüldükçe rengin yapaylığı artıyor kesinlikle.

Misal, megan fox siyahı kesinlikle 4; kopkoyu siyaha çalan asil bir kahve.

ilgili medya:
3
14 eylül 01:32

146. Saçlarımı hemen hemen bir çok renge boyadım.Ve kesinlikle benim rengim siyah.Bir kere sactaki kusurları en az gösteren saç rengi . Ayrıca saçlarınızı gelişi güzel toplasanız dahi bakımlı duruyor.Çoğu makyaj türü ile iyi gidiyor.Kesinlikle avantajlı bir renk.

14 eylül 01:02