sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (150)
 • medya (14)

150. annem ve anneannemin kömür karası, bir türlü beyazlamayan gür saçlarına hep özenmiştim. benim saçlarım soluk, kahverengi ve cılızdı her zaman. geçen yıl pembe saçlarımdan sıkılınca koyu kahveye boyadım birkaç günlüğüne siyaha yakın bir tona sahip oldum ve aşırı hoşuma gitmişti. şimdi de, hazır kış, tenim olabildiğince açıkken siyaha boyayayım dedim. bence güzel de oldu. özellikle kırmızı rujla çok güzel duruyor.

ilgili medya:
1
30 aralık 2018 03:32

149. Uzun zamandır saçım ombreliydi. Artık saçma sapan bir hal almıştı, 3-4 renk oluşmuştu saçımda. Ben de bir cesaretle siyaha boyamaya karar verdim. 26463 kere boya araştırdım, internette “geri dönemezsin” temalı korkunçlu yazılar okudum. Çok da tırstım. Ama artık bir kere girmişti aklıma, boyamadan rahat edemeyecektim. Palette’in “gece mavisi” adlı mavi yansımalı siyah boyasını aldım ve boyadım. 

 

Sonuç:  a ş ı k  o l d u m!

Bu kadar yakışmasını ben bile beklememiştim, hatta muhtemelen moralim bozulur diye komikli animasyon filmi falan indirmiştim. “neyse ya beyaz sabunla falan akıtırız artık” modunda boyadım. Ama tek kelimeyle bayıldım. Şu anda “nolur akmasın” diye dua ediyorum...

Bir kere herkeste olmayan epey farklı bir renk oldu, ve düz rengi o kadar özlemişim ki; ombreler sombreler inanılmaz anlamsız geliyor şu an. 

Söyleyeceğim odur ki; aklınızda varsa deneyin gitsin. Bunu diyeceğim için güleceksiniz belki ama kendimi inanılmaz seksi hissediyorum şu renge boyadığımdan beri ve manasız bir özgüven geldi lol. 

edit: imla

29 kasım 2018 21:03 29 kasım 2018 21:27

148. Doğalına bayıldığım, boyaysa avam durma ihtimali en fazla olan saç rengidir benim için.

3 kasım 2018 15:51

147. lisedeyken saçımı bu renge boyardım. Önce loreal casting creme gloss serisi geçici diye karadut siyahı rengine boyadım, yeterince siyah gelmedi ve aktı. Altı ay sonra 3 numaraya boyadım, ilk başta hoştu ama o da akınca iyice çıldırıp daha siyah olsun dedikten sonra saçımı 2 numara siyaha boyadım. Cilt alt tonum sıcak olduğundan mavi siyahı tercih etmemiştim. O iki numara boyadığım ilk hafta o kadar yapma durdu ki.. Parıl parıl parlayan , yapay, boya olduğu beş metre öteden belli olan, barbie'nin kız arkadaşı rakel'inki gibi bir siyah... E benim istediğim de bu değil miydi? evet, ama sonuçtan memnun kalmamıştım. Güzel duracağını düşünmüştüm. Yüz şeklim kare ve sert yüz hatlarına sahibim, o zamanlar ince ve kavisli kaşlarım da vardı. Bunlar siyah saç ile birleşince annemin tabiriyle 'her an birini bıçaklayacakmış gibi' görünüyordum.

Ayrıca siyah saç cilt ile kontrast oluşturduğu için cildi daha açık renk gösteriyor. Bu sayede seyrek kaşlarım, cilt lekelerim, sivilcelerim ve gözeneklerim daha çok ortaya çıkıyordu.

Her gün ayrıntılı ten makyajı yapıyordum bu yüzden. Sonra yavaş yavaş siyah aktı ve yerini koyu kahveye bıraktı, sonra ben beyaz sabundur boya akıtma maskesidir uğraşa uğraşa saçımı birazcık da olsa yumuşatabildim. Artık güneşte kızıllıklar görünüyordu, siyah siyah parlamıyordu, saçımın arasından ışık geçiyordu yahu. Bir daha da saçımı siyaha boyatmamaya yemin ettim, bana gitmedi.

ama bazı kadınlara o kadar çok yakışıyor. Annemin arkadaşı soğuk alt tonlu esmer ve saçını her seferinde 2 numara siyaha boyar ve ona o kadar o kadar yakışıyor ki... kadın latinler gibi oluyor. Diyeceğim o ki, riskli bir karardır geri dönüşü zordur. İyi düşünmelisiniz.

14 ekim 2018 21:13

146. aklıma direkt friends’in monica’sı courteney cox’u getiren başlık. siyah saç+beyaz ten+renkli göz birleşiminin ölümcül bir güzelliği var yahu.

not: üçüne de sahip değilim...

14 eylül 2018 21:35

145. Saçını siyaha devamlı boyayan ve kuru görüntüden yakınan arkadaşlarım,boyayı hazırladıktan sonra bir yemek kaşığı zeytinyağıyla tekrar karıştırıp uygularsa ışıltılı ve yumuşak bir sonuç alır.

 Hep özendiğim, ışıldıyorsa eğer gözlerimi alamadığım inanılmaz saç rengi. Ne var ki bende son derece basit ve peruk gibi durdu, kullanamadım. Ne zaman boyadıysam da avuç avuç saçlarımı döktü:(

14 eylül 2018 16:19

144. doğuştan siyah saçlı olduğumdan(gizlinot: hatta küçükken lacivert gibi gelirdi güneşte baktığımda) ve çevremden duyduklarımdan dolayı saçlarımı başka renge boyatamam kesin yanar sanıyordum. meğer o boya olan siyah saçmış. saçlarımın uçlarını pembeye boyamak istediğimde öğrendim ki platine kadar tek seferde açılabiliyormuş. oryal birazcık yıpratsa da hevesimi almıştım 13-14 yaşlarımdayken. pembeleri kestirdiğimden beri yıllardır siyah siyah takılıyorum. memnunum.

14 eylül 2018 13:40

143. cok kısa bir süre siyah dışında farklı bir renk kullandım. Simsiyah boyalı saçtan açık renk saça dönmek demek saçlarının parmaklarının arasından kayıp gitmesi demektir.. bu sebepten herhangi bir fikir değişikliğine karşı, tam simsiyah olmasada koyu kahve kullanıyorum. Beyaz tenliyim, herkese yakışan tek saç rengi bence..

14 eylül 2018 09:52

142. yakışana tozunu attıracak saç rengidir. siyahında siyahı olan bir arkadaşım vardı tanrıca gibiydi. varsa bu renkte siyah saçlılar .oynamayın bence o renkle. bulursam benzer rengi eklerim.(link: https://www.suslusozluk.com/siyah-sa%C3%A7?tab=media&i=44728 ilgili medya)

14 eylül 2018 08:32

141. Saç dediğin ya sarı ya siyah olur. Orijinal saçım kuzguni siyah saçımdaki beyazlar yüzünden asla kullanamadım o yüzden sarıya devam. Siyah saç kırmızı rujla çok güzeldir - herşeyle çok güzeldir yeri gelir vamp gosterir yeri gelir bebeksi. Ozledim :(

14 eylül 2018 02:10